Щодо декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2017 року.

                                                                                 

Миколаївське  відділення Лиманської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області  ОДПІ нагадує про початок кампанії декларування доходів громадян отриманих у  2017 році.

Декларувати свої доходи — це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

     Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс) громадян, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов’язані подавати річну декларацію, та осіб, які мають право подати декларацію добровільно.

Нагадаємо, що обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2017 році, передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався. Зокрема до таких доходів можна віднести:

- доходи від осіб, які не є податковими агентами;

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

- у вигляді суми заборгованості за укладеним платником податків цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності

- від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року    

- отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, більших ніж встановлені Земельним кодексом України, та за умови реалізації такої продукції іншим фізичним особам                                        

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.

   Декларація подається до контролюючого органу за  податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) в один із таких способів на вибір платника податку:

1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Граничний термін  подання декларації - до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2017 рік – 02.05.2018 року.

    Декларацію можна подати до ЦОП Миколаївського відділення Лиманської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за адресою смт Миколаївка вул..Карпішина,55 , з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 год, обідня перерва з 13:00 до13:45 год; в суботу з 9:00 до 13:00 год.

Процес декларування доходів громадян – один із елементів виховання та підвищення податкової культури, сумлінного ставлення громадян до сплати податків. Лише задекларовані доходи платників податків додають сьогодні впевненості у завтрашньому дні, а це означає, що вчителі, лікарі, держслужбовці та військові стабільно отримуватимуть заробітну плату в точно призначений день, “копійка в копійку”,  матері з дітьми, інваліди, хворі, безпомічні люди – соціальну допомогу. Відповідно, в державі буде досягнуто міцного фінансового підґрунтя для добробуту громадян.

       Значний внесок у наповнення державної казни роблять громадяни, які декларують свої доходи, тому дякуємо  усім, хто  торік задекларував свої доходи, за їхню громадянську свідомість. Адже ретельність в декларуванні обернеться соціальним захистом рідних, близьких та загалом усіх малозабезпечених верств населення.

Календар новин

<< < Серпень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31