Статті

Додаток 1 до рішення №174

Додаток 1

до звіту Миколаївського РЦСССДМ

про організацію та здійснення роботи

у 2017 році

 

Стан виконання Миколаївським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Одеської

області регіонального плану заходів щодо соціального захисту дітей, запобігання дитячої безпритульності, бездоглядності, поширенню соціального сирітства на 2017 рік

 

Назва заходу

Стан виконання

п. 1.3. Проведення інформаційно-рекламної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування шляхом створення та поширення соціальної реклами, висвітлення у засобах масової інформації, проведення PR-заходів, спрямованих на пошук кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі.

З метою розвитку  сімейних форм виховання та захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Миколаївському районі Миколаївським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

-  Протягом січня-грудня 2017 року фахівцями із соціальної роботи виготовлено та розповсюджено серед населення буклети на тему:

- «Прийміть дитину в родину» загальним тиражем 230 шт;

-  «ПРИЙОМНА СІМ’Я.Україна без сиріт» загальним тиражем 130 шт.

- «Прийміть в свою сім’ю дитину. Вони мають право на щастя!» загальним тиражем 80 шт.

Миколаївським РЦСССДМ  постійно проводяться бесіди з працівниками селищної та сільських рад Миколаївського району щодо активізації пошуку кандидатів в прийомні батьки та батьки-вихователі;

 Окрім того в серпні-жовтні 2017 року проведенно інформаційну кампанію за допомогою місцевих засобів інформації, а саме:

           -в місцевій газеті «Миколаївський вісник» від 09.08.2017 року № 57 надруковано статтю «ПОВНОЦІННА РОДИНА - ЩАСЛИВА ДИТИНА»;

         - в місцевій газеті «Миколаївський вісник» від 23.08.2017 року № 61 надруковано статтю  про вже успішно функціонуючу прийомну сім’ю Дерещуків (за погодженням з ПС Дерещуків) під назвою «Прийомна сім’я - і робота, і покликання».

          -в місцевій газеті «МИКОЛАЇВСЬКИЙ ВІСНИК» від 28.10.2017 року,  надруковано статтю «Візьми дитину у свою родину»;

           -з прийомними сім’ями, що перебувають під соціальним супроводженням Миколаївського РЦСССДМ 16.10.2017 року спільно з службою у справах дітей Миколаївської РДА та УСЗН Миколаївської РДА було проведено зустріч, де з прийомними батьками обговорили ряд питань, а саме: щодо поповнення прийомних сімей, попередження суїцидальної поведінки у дітей та безконфліктних методів спілкування;

             - серед працівників Ісаєвського ПАЛ розповсюджено буклет «Прийомна сім’я без сиріт. Візьміть дитину у родину!», загальним тиражем 10 шт.

Також, з педагогічними кадрами відділу овіти Миколаївської РДА та безробітними в Миколаївському центрі зайнятості було проведено семінари та розповсюджено буклети на зазначену тему:

- 14.11.2017 р., з безробітними в приміщенні Миколаївського ЦЗ, залучено 17 осіб;

- 22.11.2017 р., з безробітними в приміщенні Миколаївського ЦЗ, залучено 13 осіб;

- 17.11.2017 р., з заступниками директорів загальноосвітніх закладів району, в приміщенні відділу овіти Миколаївської РДА, залучено 20 осіб;

- 23.11.2017 р., з вихователями дошкільних навчальних закладів району,  в приміщенні відділу овіти Миколаївської РДА, залучено 20 осіб.

п.1.8. Належну взаємодію суб’єктів з питань здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім`ях та дитячих будинках сімейного типу, соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

      Суб’єктами з питань здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім`ях постійно проводиться профілактична робота з зазначеними сім’ями. Станом на 31.12.2017 року в Центрі під соціальним супроводженням перебувають 6  прийомних сімей в яких виховуються 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. (На виконання розпорядження голови РДА від 06.11.2017 року в ПС Колбун довлаштовано 3 дітей).

п.1.19. Висвітлення у засобах масової  інформації питань щодо соціального захисту   дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, поширенню соціального сирітства.

      В сім’ях, що перебувають в СЖО протягом вересня-грудня 2017 року проводилась профілактично-просвітницька робота щодо соціального  захисту   дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності з метою попередження  поширенню соціального явища «діти вулиці». На зазначену тему виготовлено та розповсюджено 8 видів буклетів загальним тиражем 320 шт.

п.3.2. Охоплення соціально-профілактичною роботою сімей у яких діти схильні до бродяжництва, жебракування, правопорушень або перебувають у конфлікті із законом.

      Охоплено соціально-профілактичною роботою 4 неповнолітніх особи, які  схильні до  правопорушень та перебувають у конфлікті із законом. Також в  5 сім’ях, де є ризик прояву девіантної поведінки у дітей, протягом січня-грудня 2017 року проводилась профілактично-попереджувальна робота щодо покращення поведінки дитини, налагодження теплих сімейних стосунків, проведення змістовного дозвілля.

п.3.18. Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед дітей середнього та старшого шкільного віку, спрямованої на підготовку до сімейного життя інформування навичок відповідального батьківства.

     Важливим напрямком роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  є профілактично – просвітницька робота, яка здійснюється в школах району, Ісаївському ПАЛ,  А-Іванівській школі-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та Миколаївській школі-інтернат, а також в пришкільних оздоровчих таборах  щодо запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя, де надаються психологічні та педагогічні консультації з питань взаємовідносин дітей з однолітками, гармонійного розвитку особистості. Виготовлено  2 види буклетів «На порозі дорослого життя» для розповсюдження серед дітей середнього та старшого шкільного віку: «Щаслива сім’я - щасливі діти», «Моя щаслива сім’я».

 

п.3.26. Проведення профілактично-просвітницької роботи щодо відповідального батьківства, попередження відмов від новонародженої дитини, профілактики раннього соціального сирітства через діяльність мережі консультаційних пунктів у пологових  стаціонарах, жіночих консультаціях, будинках дитини або інших закладах охорони здоров’я.

     Щочетверга в приміщенні жіночої консультації Миколаївської ЦРЛ працює консультативний пункт де здійснюється соціальна робота з вагітними жінками та жінками, які народили дитину, з неповнолітніми матерями, з молодим подружжям, з матерями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, з батьками, які тимчасово влаштували дитину в будинок дитини. В серпні-грудні 2017 року проведена профілактично-просвітницька робота з 35 вагітними жінками та жінками, які народили дитину щодо відповідального батьківства, попередження відмов від новонародженої дитини, профілактика раннього соціального сирітства. Виготовлено та розповсюджено 100 буклетів: «Найбільше у світі щастя-повинне бути бажаним», «Вагітність та шкідливі звички», «Усвідомлене батьківство. Попередження сирітства».

 

 

Календар новин

<< < Липень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31