Статті

Рішення №82 Про звіт голови Миколаївської районної ради про свою діяльність у 2015-2016 роках

Україна

Миколаївська районна рад

Р І Ш Е Н Н Я

 

сесії VІІ скликання                   №82                  «21» грудня 2016 року

                                                                                                                Про звіт голови Миколаївської

районної ради про свою діяльність

у 2015 - 2016 роках


     Заслухавши звіт голови Миколаївської районної ради Купченка В.Л. про свою діяльність у 2015 -2016 роках, відповідно до ст. ст. 43, 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

  

ВИРІШИЛА:


    1.Звіт голови  Миколаївської районної ради Купченка В.Л. про  свою діяльність у 2015 - 2016 роках взяти до відома.

                                                                                 

 

                         

    Голова районної ради                    В.Л. Купченко


   

 Звіт голови Миколаївської районної ради про свою діяльність

у 2015 -2016 роках

Шановні депутати і запрошені!

 Статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Фактично, це своєрідне підведення підсумків колективної праці - кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату районної ради за минулий рік та окреслення планів на майбутнє.

У своїй діяльності рада, її органи та посадові особи місцевого самоврядування керуються Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими законодавчими та нормативними актами.

Одним із принципів місцевого самоврядування є підзвітність, відповідальність органів та їх посадових осіб перед територіальними громадами. Прямим завданням голови районної ради є забезпечення підготовки сесій  ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень до їх виконавців,  організація  контролю за їх виконанням.

В районній раді сьомого скликання здійснюють свої повноваження 26 депутатів, функціонують 5 депутатських фракції, 5 постійних комісій та президія районної ради.

Це колегіальні органи, які несуть відповідальність з підготовки та прийняття всіх рішень ради та контролюють їх виконання.

На пленарні засідання ради запрошуються,  керівники районних служб, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це сприяє відкритості та прозорості дій районної ради.  

Порядок діяльності районної ради  VІІ скликання визначає Регламент, затверджений рішеннями ради.  

Організація роботи  районної ради відбувається згідно плану роботи, що затверджується на сесії районної ради. Протягом звітного періоду забезпечено розгляд запланованих питань. Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісії та президії.

Важливою складовою роботи ради є діяльність постійних комісій. Як показала практика, велика частина роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій. Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки і рекомендації з усіх питань. Голови комісій у нас досвідчені практики і роботу проводять конструктивно. До роботи комісій залучаються працівники райдержадміністрації, керівники установ та організацій району. Протягом звітного періоду жодне питання порядку денного не було внесено на розгляд депутатів без відповідного висновку профільної комісії. У звітному періоді постійні комісії районної ради провели 26 засідань на яких розглянули та проаналізували понад 124 питання.

Хочу відмітити, що ефективно працювала у звітному періоді і Президія районної ради. Члени Президії висловлювали чимало думок, критичних зауважень щодо питань, внесених на розгляд сесій, що в результаті давало можливість вибрати оптимальний шлях їх вирішення.

Важливу роль у роботі районної ради займає взаємодія виконавчого апарату та депутатського корпусу. Протягом звітного періоду виконавчий апарат районної ради здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально – технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій та президії. Також працівниками виконавчого апарату надавалась допомога депутатам  районної ради з питань виконання ними депутатських повноважень.

За звітний період районною радою проведено 9 сесійних засідань, з них 2 позачергових. За цей час прийнято 79 рішень, в тому числі 13 районних Програм, що стосуються різноманітних сфер розвитку району та інших рішень з питань:

- прийняття районного бюджету та внесення змін до нього, заслуховування звітів про його виконання;

- охорони здоров’я, соціального захисту, культури та освіти;

- управління майном комунальної власності;

- контролю за виконанням прийнятих рішень.

Також, районною радою були підтримані і направлені звернення до Одеської обласної ради, голови Миколаївської районної державної адміністрації, Голови Верховної Ради України, Прем’єр – міністра України з питань:

- виконання повноважень з координації діяльності місцевих землевпорядних органів; 

- про внесення змін до Земельного Кодексу України щодо проведення земельних торгів;

-  у зв’язку з підвищенням цін на енергоносії;

- щодо недопущення зниження соціальних стандартів;

- щодо підтримки сільгоспвиробника.

 Районна рада продовжувала тримати в полі зору такі питання як:

-     виконання Програми економічного і соціального розвитку  району;
-     прийняття, виконання та корегування районного бюджету;
-     виконання завдань затверджених районними комплексними та цільовими програмами;
-      підтримки в належному стані та розвитку матеріальної бази закладів соціальної
інфраструктури;
-     ефективного управління майном спільної власності територіальних громад сіл та селища району;
- інформується прокуратурою та поліцією щодо стану законності та боротьби зі злочинністю, охорони правопорядку, як це передбачено чинним законодавством.

Протягом звітного періоду депутати районної ради значну увагу приділяли бюджетному процесу -  його формуванню, пошуку додаткових джерел наповнення доходної частини, забезпеченню максимально ефективного використання бюджетних коштів, оптимального їх розподілу відповідно до заходів програм, затверджених рішеннями районної ради.

Все вищезазначене забезпечує проведення роботи районною радою  відкрито і гласно.

На сайті районної ради висвітлюється діяльність ради, події в районі. На виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» на інтернет-сторінці розміщуються проекти рішень сесій, що дає можливість ознайомитися з ними депутатам та всім бажаючим. Після завершення сесії протоколи поіменного голосування, усі рішення районної ради обов’язково оприлюднюються  у визначені терміни.

Районна рада підтримує тісну співпрацю із сільськими та селищною радами. Серед напрямків такої діяльності -  надання методичної допомоги, залучення до програм підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування ( протягом звітного періоду 6 осіб взяли участь у семінарах, отримали відповідні сертифікати), участь у роботі сесій та інше. За моєї ініціативи були проведенні загальні збори сільгоспвиробників на території Миколаївської селищної ради, Новопетрівської, Олексіївської, Антонюківської сільських рад з питання створення ініціативної групи для добровільного збору коштів і організації робіт по ремонту сільських вулиць та доріг. Зусиллями сільських громад району в населених пунктах виконано 63 км ямкового ремонту.  

У районній раді створенні належні умови для реалізації права громадян на письмові та усні звернення.За звітний період мною регулярно проводились особисті  прийоми громадян та розглядались письмові звернення. До районної ради надійшло 88 звернень. Звернення та заяви уважно вивчаються мною особисто, працівниками виконавчого апарату районної ради, керівниками відповідних служб, заявникам надається конкретна допомога у вирішенні тих чи інших питань. В переважній більшості громадяни порушують питання соціального захисту, (надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла) та оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування, питання незадовільного стану доріг, функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров'я. Районна рада не залишає жодне звернення без уваги і оперативно приймає міри по порушених питаннях.

Незважаючи на відсутність в обласній раді депутата від нашого виборчого округу вдалося знайти підтримку районних ініціатив на рівні обласної ради. Хочу висловити слова подяки голові обласної ради Урбанському Анатолію Ігоровичу. Завдяки його підтримці в район надійшло 5615 тис. грн.. Підтримано ініціативи по ремонту об’їзної дороги в               смт. Миколаївка, капітальному ремонту дороги по вулиці Ламброва в             с. Стрюкове та ремонту дороги від межі з Березівським районом до села Веселе, від Стрюківського повороту до села Амбарів, виконання ремонтних робіт Стрюківської амбулаторії,   ремонту теплотраси в Миколаївському НВК;  заплановано заміну вікон в Стрюківській ЗОШ, встановлення водонапірної башти в селах Василівка, Амбарів та Новогригорівка.  Окремі слова подяки народному депутату України  Фурсіну І.М. за сприянням якого було виділено з державного бюджету кошти на покращення умов в навчальних закладах  району, а саме  - заміна вікон в Миколаївському НВК та Антонюківському НВК, встановлення модульних котелень в Ісаївському НВК та Скосарівському нВК. Крім того, за рахунок виділених коштів проведено капітальний ремонт даху в Андрієво-Іванівському сільському будинку культури. Загалом на розвиток Миколаївського району протягом поточного року було залучено з державного та обласного бюджету кошти  на суму 9265 тис. грн. та кошти у розмірі 1 млн. грн. на ремонт доріг виділені ТОВ «Олексіївське»

Рік, що минув навчив нас найважливішого –терпінню, небайдужості і милосердю.

Не стоять депутати районної ради і осторонь проблем жителів територіальних громад.

Хочу наголосити, що багато депутатів районної ради активні у виборчих округах, зустрічаються з виборцями, обговорюють важливі для них проблеми і шукають спільні шляхи їх розв’язання, відвідують заходи, які проходять на території сільських рад.

Як депутат районної ради, я теж постійно співпрацюю із жителями територіальних громад району, буваю у сільських амбулаторіях, школах, дитячих садках, клубах, бібліотеках, за можливістю сприяю їм у розв’язанні гострих проблем сьогодення.

Як вже загадувалося вище, за участі та підтримки сільських громад, підприємців, сільгоспвиробників сіл Олексіївка, Василівка, Софіївка, Новопетрівка, Антонюки, Амбарів, Ромінавка, Ульянівка та селища Миколаївка було проведено ремонт доріг та вулиць в населених пунктах. Також активною була участь районної ради в організації робіт з подолання спалаху АЧС в смт. Миколаївка. Я особисто, депутати районної ради, сільські та селищний голови прийняли участь в ліквідації снігових заметів, координували та допомагали в організації роботі сільськогосподарської техніки та рятувальної служби району.

Всім нам відомо, що основою забезпечення життєдіяльності соціальної сфери та інфраструктури територіальної громади району є фінансове забезпечення. Тому хочу сказати  ще раз, що продовж звітного періоду районна рада не виключалася з бюджетного процесу. Практично на кожній сесії розглядались питання виконання та коригування районного бюджету, неодноразово організовувались робочі зустрічі з керівниками сільських рад по питаннях наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, надавалась допомога сільським радам у підготовці проектів рішень про місцевий бюджет на 2016 рік. Як правило, в таких зустрічах брали участь керівництво районної ради та райдержадміністрації, спеціалісти фінансового управління та податкової інспекції. Постійно контролюється наповнення бюджетів місцевих рад. Прикладається чимало зусиль для покращення стану справ у закладах освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту.

У 2016 році до районного бюджету вносилися зміни. Депутати районної ради не раз визначали пріоритетні галузі, куди в першу чергу потрібно спрямовувати кошти від перевиконання районного бюджету.

Про результати  соціально-економічного розвитку району в 2016 році ми почуємо розглядаючи відповідний звіт, а я скажу декілька слів про спільні справи місцевих бюджетів.  Протягом звітного періоду було започатковано і проведено конкурс сільських громад з благоустрою, кубок з футболу «Незалежність», які маю надію в районі стануть традиційними і проводитимуться щорічно. Встановлено пам’ятний знак ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС. Місцеві ради стали учасниками обласного конкурсу серед талановитої молоді  і жителька села Стрюкове отримала премію голови обласної ради в номінації за спортивні досягнення. Підтримала рада і діяльність дитячих творчих колективів  - пошиті костюми для самодіяльних колективів району, надано фінансову підтримку участі танцювального колективу Андрієво-Іванівського будинку культури у конкурсі. Крім того, районним бюджетом підтримано питання виготовлення генерального плану селища Миколаївка, що дозволить вирішити деякі питання наповнення бюджету селищної ради та дозволить жителям селища оформити свої права власності. А ще здавалося б невелика справа - за моєї ініціативи, ще на початку  діяльності на посаді голови ради, було відновлено межовий знак при в’їзді в Миколаївський район.

Шановні депутати!

Основною метою звіту було проаналізувати діяльність ради за рік, та разом   визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів  в нашій подальшій роботі, адже у різних сферах  соціально-економічного  розвитку району ще залишаються проблеми, які  потребують особливої уваги всіх  владних структур, в тому числі й  депутатів  районної ради. Їх вирішення вимагає від народних обранців  ще більшої  наполегливості, принциповості  і професіоналізму, відданості справі,  за  яку  вони відповідальні перед громадами  і партіями, що  дали їм мандат до представницького органу Миколаївського району.

Підводячи риску, я ще раз хочу подякувати депутатам районної ради, які ефективно працюють у депутатських комісіях, фракціях, сільським, селищній радам,  всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування, висловити надію на підвищення ефективності співпраці з органами виконавчої влади.

Сподіваюся, що нас і надалі буде об’єднувати спільна відповідальність перед громадою району!

 Дякую за увагу!

 

Календар новин

<< < Липень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31