Травень 2019

Понеділок, 20 Травень 2019

У Миколаївці відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Війна... це завжди кров, смерть, втрата, понівечені міста, села, життя... Це слово наводить жах протягом тисячоліть на кожного, хто хоча б раз подивився війні в очі. Війна - розруха усього, що маємо і могли б мати. Все далі від нас відходять у минуле події Другої світової війни в яких Україна зазнала колосальних втрат і наші з вами діди і прадіди вибороли Перемогу над найстрашнішим злом XX століття - нацизмом. Про це не можна забувати ніколи.

9 травня ми відзначили День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у ці травневі дні ми усім серцем, душею та розумом відчуваємо, що найдорожчим на землі є Мир та вшановуємо подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, вшановуємо мужність та хоробрість доблесних воїнів, які пройшли пекло війни й зробили вирішальний внесок у порятунок Європи від нацизму.

Щороку 9 травня по всій Україні пам’ятники, монументи, обеліски вкриваються квітами. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих у Другій світовій – незабутий.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні -  свято, яке встановлено як державне внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років».  Саме 9 травня 1945 року (за середньоєвропейським часом 8 травня) вступив в силу «Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил», який завершив Другу світову війну в Європі.

Пригадати усіх, хто ціною власного життя і здоров’я виборов перемогу для рідної землі та вшанувати пам’ять тих, хто з фронту так і не повернувся, зібралися більше сотні миколаївців і гостей біля Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни.

Прозвучав Державний Гімн України.
До присутніх звернувся голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

-З кожним роком Друга світова війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу наших батьків, дідів, прадідів неможливо.

Ми відзначаємо це свято як день радості й скорботи, пам'яті й безсмертя, як свято дружби народів, які в ім'я життя і майбутнього власною кров'ю захищали від загарбників кожний клаптик нашої рідної землі. Друга світова війна пройшла чорним смерчем майже по всіх континентах планети, несучи за собою смерть та горе. Війна, яка забрала 65 мільйонів життів по всьому світу, серед них близько 10 мільйонів – це українці. Це ніколи не стерти з пам’яті народу, адже трагедія Другої світової війни зачепила своїм чорним крилом кожну родину. Ця рана ніколи не загоїться, цей біль втрати залишиться назавжди. Всіх зі святом, з Днем перемоги , здоров`я, добра, Миру. Слава воїнам- визволителям!- наголосив Віктор Леонідович.

Пісню «Це моя Україна» виконали учениці Миколаївської ЗОШ, танцювальний колектив "Flash" (керівник Руденко Катерина) виконав танок під пісню «Стань зі мною в білий танець», вокальний колектив «Веселка» - пісню «Червона калина».

Пам'ять про загиблих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни. По закінченню офіційної частини траурну панахиду в пам’ять загиблих воїнів, провів настоятель Храму Іоанна Хрестителя та Святителя і Чудотворця Миколая протоієрей  Ігор Виверець.


DSCF1884


DSCF1885


DSCF1862


DSCF1881

Read more

Вівторок, 07 Травень 2019

Змагались депутати. Наш земляк - чемпіон Спартакіади

                              

24 квітня відбулося урочисте відкриття фінальних змагань обласної Спартакіади серед депутатів Одеської обласної ради, районних, міських, селищних та сільських рад 2019 року.

Змагання проходили в смт. Овідіополі в Палаці спорту ім. В.І.Дукова. В обласній Спартакіаді взяли участь збірні команд і депутатів Одеської облради, з Миколаївського, Арцизького,Білгород-Дністровського, Біляївського, Великомихайлівського, Кодимського, Лиманського, Саратського, Ізмаїльського районів, Авангардівської селищної громади та Куяльницької сільської громади. Мета спартакіади - залучення депутатів усіх рівнів до занять фізичною культурою та спортом і пропаганди здорового способу життя. Депутати змагалися у 5 видах спорту, а саме у волейболі, настільному тенісі, футзалі, шахах та шашках. Серед почесних гостей змагань: керуючий справами  апарату Одеської обласної ради Балан О.М., голова Одеської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Бендас О.М., начальник управління фізичної культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації Кольчак В.А. та голова Овідіопольської районної ради Маклашевський О.В. Для учасників була запропонована концертна програма за участю зразкового хореографічного колективу «Калейдоскоп» та денс-студії «Сплеш».

Під час спортивних баталій учасники  від Миколаївського району продемонстрували жагу до перемоги, єдність та досить непогані результати, зокрема наш земляк депутат Миколаївської районної ради Сергій Мефодовський виборов медаль та грамоту за перше місце в обласній Спартакіаді серед депутатів Одеської обласної ради, міських (міст обласного значення) районних, селищних та сільських рад з шашок серед чоловіків.

З ентузіазмом грали й наші волейболісти та футболісти, але суперник виявився дещо сильнішим.

- Немає жодного сумніву, що лише здоровий спосіб життя може сприяти здійсненню багатьох добрих справ.  Переконаний, що всі ми є гарним прикладом для молоді. Спорт – це не лише добре здоров’я і гарний настрій, а й, насамперед, формування командного духу, позитиву, необхідного для виконання завдань, поставлених нашими виборцями, - зазначає голова   Миколаївської районної ради Віктор Купченко.

По закінченню були визначені команди – переможці. Так І-ше загальнокомандне місце отримала збірна команда депутатів – Біляївського району; ІІ-ге місце – Арцизького району; ІІІ-тє місце – Ізмаїльського району.

IMG 20190424_172249


IMG 20190424_100252


IMG 20190424_112609

Read more

Четвер, 02 Травень 2019

Стрюкове стало центром екстремальних змагань позашляховиків 4х4

20 квітня ознаменувалося цікавою та видовищною подією для Миколаївського району, а відтак і для села Стрюкове, неподалік якого відбулися змагання відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул - 2019».

Вперше до Стрюкового приїхали екіпажі позашляховиків зі змагань по бездоріжжю. Організували це екстремальне спортивне диво управління фізичної культури та спорту облдержадміні- страції, Одеська обласна федерація спортивного туризму, «Клуб 4х4 Одеса», Миколаївська районна рада за  підтримки депутата Одеської обласної ради К.А. Хачатряна.

Участь у заході взяли  народний депутат України М.Л. Скорик, депутати Одеської обласної ради К.А. Хачатрян та М.О.Біб, голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко,  голова Березівської районної ради В.Л. Мосі- йчук , голова Іванівської районної ради  О.В. Беспалий, в.о. голови Березівської ра-йонної державної адміністрації С.Д. Лоскутніков, керівник громадської приймальні народного депутата України М.Л. Скорика Тетяна Патраманська, стрюківчани та гості з населених пунктів нашого району і області.

Загальний принцип змагань незмінний - не нашкодь природі, не нашкодь людям, не нашкодь цінностям, що створені людьми та природою. За словами організаторів, мета змагань-пропаганда здорового способу життя, пропаганда позашляхового автоспорту серед широких мас населення та визначення найсильніших екіпажів Одеської області зі спортивного автотуризму.

Участь у змаганнях взяли  двадцять вісім екіпажів із Одещини та прилеглих областей. Наш район представляли Віталій Мартинюк та Віталій Шип на позашляховику УАЗ 469.

Прозвучав Державний Гімн України.

Перед початком заїзду Президент Одеської обласної федерації спортивного туризму А.В. Павлов подякував за підтримку в проведенні змагань К.А. Хачатряну, всім учасникам і вболівальникам.

- Бажаю спортсменам витримки і удачі. Ми сподіваємося, що “Тилігул-2019” стане яскравим і цікавим, а наші гонщики вкотре підтвердять свій високий статус”, - наголосив в ході свого виступу народний депутат України М.Л. Скорик.

Вітали учасників заходу депутат Одеської обласної ради К.А. Хачатрян і голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

 В.Л. Купченко вручив Подяку Одеській обласній федерації спортивного туризму (Президент А.В.  Павлов) за високу професійну організацію та проведення Відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул – 2019» в с. Стрюкове Миколаївського району Одеської області.  А також вручив подяку вручено і депутату Одеської обласної ради К.А. Хачатряну  за підтримку та сприяння в проведенні Відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул – 2019» в с. Стрюкове Миколаївського району Одеської області.

Урочистий старт змагань екіпажів позашляховиків з тріалу та GPS-орієнтування відбувся на  площі біля Стрюківського сільського будинку культури. Поки позашляховики - і чисто вимиті і нібито “просто з бездоріжжя” - стояли рядочком на площі, дорослі фотографували на ній своїх дітей і один одного. Техніка викликала чималий інтерес, оскільки її не так часто побачиш наживо. Після урочистого старту автівки вирушили за село і там вже стартували по-справжньому.

Краще оснащений джип легше долає бездоріжжя, переконують справжні чоловіки.

 -Не має значення, як виглядає машина зовні, а основне чим оснащена всередині – посилюються агрегати, встановлюють потужні двигуни, професійну лебідку, спортивну підвіску, спеціальні диски та гуму на колеса, - каже учасник змагань наш земляк Віталій Мартинюк.

А подивитися тут і справді було на що. Здавалося б, що таке для транспортного засобу якихось 1500-метрів? Звісно, коли йдеться про асфальтовану дорогу, то таку відстань навіть водій-початкі- вець на невеликій швидкості подолає за досить швидкий проміжок часу. А якщо перед тобою звивиста дистанція, з багатьма крутими поворотами і до того ж на ній є численні перешкоди у вигляді трясовини та глибоких западин, які треба долати мало не під прямим кутом? Ось де місце, аби випробувати свою майстерність водіння.

Звичайно ж, на фоні гарної природи розмістилися ділянки для екіпажів, які треба було пройти за певний час. Ці зони представляли собою штучно створені перепони, які під керівництвом пілота та штурмана, необхідно було подолати автомобілю. Це дійсно вражаюче видовище боротьби з собою, природою та створеними умовами. Техніка втрачала рівновагу, деякі джипи застрягали в ямах і звичайно ж викарабкувалися з них, доводячи свою силу та потужність.

Дружня атмосфера, яка там вирувала, допомагала учасникам долати будь-які складнощі та перепони на шляху до мети.

На цікаве та видовищне шоу зібралося чимало глядачів — від малого до великого.

Того дня, дійсно, на «Паничанських» плавнях ніде було яблуку впасти як від тих, хто прийшов вболівати, залишивши вдома невідкладні господарські справи, і тих, хто брав безпосередню участь у справжньому  авторалі.

- Як на мою думку, то  місць, придатних для цього, у нашому районі вистачає,- зазначив голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

Неймовірний драйв, адреналін та захоплення дійством – саме такі емоції відучували учасники змагань відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул - 2019».

Справжнє автомобільне дійство, за яким спостерігали більше декількох сотень глядачів, надовго залишиться у пам’яті учасників і вболівальників.

Цього ж дня відбувалися змагання з трофі-рейду (орієнтування на місцевості), які не менш важливі та хвилюючі для учасників. Можливості спостерігати за проходженням цих завдань (маршрут охоплював пересічену місцевість і тривав 30 км) у глядачів уже не було, тому що учасники роз’їхались по різним точкам, шукаючи відповідні координати. Наступного дня відбулося визначення переможців, нагородження та вручення призів.

Такі змагання пройшли вперше в нашому районі і сподіваємось що не востаннє.

DSCF1563


DSCF1571


DSCF1582


DSCF1550


DSCF1644

 

Read more

Календар новин

<< < Травень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31