Середа, 28 Листопад 2018

Відбулось відкриття оновленого Миколаївського історико-краєзнавчого музею


26 листопада в Миколаївці відбулось відкриття оновленого Миколаївського історико-краєзнавчого музею за участю керівництва району, директорів навчальних закладів району, працівників управління освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації, громадськості

Ведучі вихованці гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості «Пізнаємо рідний край» (керівник Тернавська Ю.О.) провели для всіх присутніх короткотривалу екскурсію музеєм. Юні екскурсоводи розповідали про цікаві історичні знахідки, видатних людей нашого району та про історичні події, свідками яких були жителі Миколаївського району.

Завідуючий музеєм Бузенко О.Ю. розповів, що після набрання чинності Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» майже всі експонати та  стенди музею були оновлені. В музеї з`явились нові розділи, експонати та фотоматеріали. Особливо зацікавила присутніх українська селянська хата, яка вбудована прямо в приміщенні музею з метою збереження та відновлення українських традицій нашого народу. В ній екскурсоводи розповіли про життя та побут наших предків.

На даний час працівниками продовжується збір автентичного матеріалу для музею, отож якщо в когось є цікаві старовинні речі - в музеї будуть їм раді.

Т.в.о. голови районної державної адміністрації А.М.Харькова подякувала всім тим, хто доклав чимало зусиль задля реставрації та відкриття оновленого музею, а саме: управлінню освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації (начальник Перевізник С.М.) та безпосередньо Будинку дитячої та юнацької творчості (директор Купченко О.В.), подякувала за збереження традицій, звичаїв нашого рідного краю, історичного, культурного й національного надбання та побажала нових творчих планів, ідей та втілення їх у життя.

Голова районної ради В.Л.Купченко зазначив, що районний історико-краєзнавчий музей знаходився в критичному стані та після передачі його рішенням сесії районної ради відділу освіти райдержадміністрації його вдалося відновити. Віктор Леонідович зауважив, що нам потрібно шанувати наше минуле, адже хто не знає минулого той не вартий майбутнього. Також голова районної ради подякував управлінню освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації за те, що вони знайшли матеріальні та моральні можливості відновити роботу музею, Бузенку О.Ю. – завідувачу музеєм й Тернавській Ю.О. – методисту БДЮТ за їхню роботу, а також побажав й надалі дбати про традиції українського народу та якомога більше мати відвідувачів.

На завершення директор районного Будинку дитячої та юнацької творчості Купченко О.В. запросила всіх бажаючих відвідати районний історико-краєзнавчий музей, де будуть проводитися екскурсії та різноманітні майстер-класи.

DSCF9975


DSCF9969


DSCF9966


DSCF9945

 

Read more

Вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

24 листопада в смт. Миколаївка в «Сквері Пам’яті» біля пам’ятного знака «Пам’яті невинно убієнних» аби вшанувати пам’ять загиблих під час голодоморів зібрались: керівництво Миколаївського району, керівники  установ, організацій та підприємств разом з колективами, громадськість.

Такої страшної трагедії, яку пережив український народ - не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства. Пам’яті тисяч українських сіл і хуторів, які зникли з лиця землі після однієї з найбільших трагедій ХХ століття була присвячена година пам’яті.

Протягом заходу всі присутні тримали в руках символічні три колоски перев‘язані чорною стрічкою.

Ведучі заходу - учні Миколаївської загальноосвітньої школи зазначили, що у 1932-1933 роках диктаторська сталінська система терористичним актом свідомо намагалися підірвати  дух, культуру, традиції і самобутність українського народу за допомогою “зброї масового знищення” - голоду. У них було прагнення  тоталітарного контролю українців та знищення їх як нації.

Протоієрей  Віктор Дранчук – настоятель Свято-Миколаївської церкви, відслужив молитву та громадську панахиду за померлими, під час якої присутні запалили свічки пам‘яті та схилили голови  в скорботі перед невинно убієнними.

Рівно о 16.00 годині була оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання на вшанування  пам’яті жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років.

На завершення присутні поклали свічки, квіти та колоски до пам‘ятного знаку  та роздали панахиди за померлими.

DSCF9915


DSCF9903


DSCF9898

Read more

Відзначили День Гідності та Свободи

21 листопада на території Миколаївської загальноосвітньої школи біля погруддя Т.Г.Шевченка відбулись святкові заходи з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи. Участь у них взяли голова районної ради В.Л.Купченко, т.в.о. голови районної державної адміністрації А.М.Харькова, керівник апарату районної державної адміністрації Л.Р.Будугайкерівники структурних підрозділів райдержадміністрації,керівники та представники трудових колективів установ та організацій селища, учні Миколаївської загальноосвітньої школи, громадськість.

 До слова була запрошена т.в.о. голови районної державної адміністрації А.М.Харькова. У своєму виступі Альона Михайлівна згадала масштабні громадські протести, які пройшли в Україні п’ять років тому та які здобули назву – Революція Гідності.

А.М.Харькова відзначила, що ми пишаємося нашими славними українцями, славними патріотами, будемо переказувати їх подвиги з покоління в покоління, адже вони являються героями нашого часу та побажала всім присутнім незламної віри у наше світле майбутнє  та завжди па-м’ятати, що доля нашої країни та щасливе майбутнє наших дітей знаходяться в наших руках.

Учні 7-го класу Миколаївської ЗОШ вшанували пам’ять загиблих  Героїв Революції Гідності розповівши про їх подвиг.

Учениця 10 класу Купченко Тетяна зачитала авторський вірш «Страшний той день, гіркая правда в ньому»,  учениця 6-А класу Аркушенко Богдана зачитала вірш  Уляни Дубініної «На мирних студентів з кийками», учениця 7-Б класу Перевезнюк  Наталка зачитала вірш Ігоря Старенького «Яка ціна свободи?».

Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх, хто загинув захищаючи свободу і незалежність України та поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченка.

DSCF9860


DSCF9844


DSCF9845

Read more

Календар новин

<< < Листопад 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 29 30