Травень 2018

Четвер, 24 Травень 2018

Минулої п'ятниці відбулися засідання постійних комісій районної ради

Минулої п‘ятниці відбулися засідання постійних комісій Миколаївської районної ради. Депутати попередньо детально розглянули питання, які включені до порядку денного чергової XXI сесії Миколаївської районної ради VII скликання.  Після цього депутати зібрались у кабінеті голови районної ради Віктора Купченка на спільне засідання. Знову досить жваво депутати обговорювали питання перейменування Настасіївського, Амбарівського, Шабельницького, Новопетрівського, Миколаївського НВК адже 11 травня президією районної ради було дано доручення провести загальні збори трудових колективів за участю представників батьківських комітетів, депутатів місцевих рад, сільських голів, заступника голови постійної  комісії з питань освіти, культури, охорони здоров‘я, молодіжної політики та спорту районної ради С.О. Чеченіна, голови районної ради В.Л. Купченка. Минулого тижня дані збори були проведені. За результатами розгляду вищезазначених питань народні обранці вирішили повернути розробникам проекти рішень на доопрацювання. На спільному засіданні були обговорені звернення до вищих органів влади з  питання, щоб такі райони, як Миколаївський - з малою чисельністю населення при розподілі субвенції з державного бюджету (формульна методика) мали права на кшталт гірських районів.

- Про що мова? В державі існує формула розрахунку фінансування по різних галузях на душу населення. Можна сказати, що такий підхід певною мірою справедливий, бо тоді однакові видатки і на жителя Львівщини, і Одещини. Але ми сьогодні говоримо про те, що, на превеликий жаль, і я вважаю, що дана формула є не до кінця справедливою. Райони з малою кількістю населення мають спільні проблеми – починаючи з фінансування закладів освіти, медицини, культури й закінчуючи питаннями інфраструктури, зайнятості тощо. Адміністративно-територіальну реформу проводити треба, але треба при цьому враховувати специфіку кожного населеного пункту в малонаселених районах,- наголосив голова районної ради В.Л. Купченко.

Також депутати вирішили підготувати звернення щодо ремонту доріг у Миколаївському районі, адже на сьогодні більшість з них потребують капітального ремонту, що нівелює всі зусилля та спроби влади покращити соціально-економічне становище в районі.

Цього ж дня до голови Миколаївської районної ради В.Л. Купченка звернулися жителі с. Гвоздівка, щоб вимагати від вищої влади та молокопереробників належної винагороди за свою важку щоденну працю -  не знижувати закупівельну ціну на молоко. Тож іще одне звернення щодо недопущення зниження закупівельних цін на молоко та розробки ефективних дієвих програм підтримки селян-товаровиробників молока буде направлено депутатами до вищих інстанцій.

Пленарне засідання XXI сесії районної ради відбудеться 1 червня. 

DSCF6303


DSCF6305

Read more

Четвер, 17 Травень 2018

11 травня відбулося засідання президії районної ради

11 травня відбулося засідання президії Миколаївської районної ради. Провів його голова районної ради Віктор Купченко. У роботі засідання взяли участь заступник голови районної ради Світлана Рош, голова Миколаївської районної державної адміністрації Лариса Висоцька, голови постійних комісій районної ради, члени президії, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Члени президії розглянули ряд питань, що заплановані та внесені на розгляд чергової сесії райради: про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року № 146 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2018 рік»; про стан законності, заходи її зміцнення та результати діяльності   Комінтернівської місцевої прокуратури на території Миколаївського району  Одеської області; про зміни у складі постійної комісії та президії районної ради; про внесення змін до рішення Миколаївської районної ради від 11 березня 2015 року №294 «Про затвердження програми взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в Миколаївському районі на 2015-2018 роки»; про діяльність Миколаївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Одеської області у 2017 році.

Детально зупинилися депутати на питаннях: про перейменування Настасіївського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад» Миколаївської районної ради Одеської області, Амбарівського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад» Миколаївської районної ради Одеської області,  про перейменування Шабельницького навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Миколаївської районної ради Одеської області, про  перейменування Новопетрівського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад» Миколаївської районної ради Одеської області, про перейменування Миколаївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Дискусія про те, чи потрібно «оптимізувати» мережу загальноосвітніх шкіл, в нас в районі ведеться вже не один рік. Період реформ, розпочатий Міністерством освіти і науки, поставив питання реорганізації  шкіл у сільській місцевості на одне з перших місць на порядку денному. Тож депутати досить конструктивно обговорили питання подальшої долі закладів, зазначаючи, що треба враховувати і контингент учнів, і фінансування, і перспективи.

Мета оптимізації не в тому, щоб перекрити дітям доступ до отримання знань, а насамперед у тому, щоб дати школярам порівняно належні умови для навчання – тобто школу, в якій є теплий клас, нормальна їдальня, спортивна зала і головне – вищий рівень освіти.

Питання пониження ступеня сільських шкіл може відбуватись лише після відповідного вивчення та обговорення в громадах. Це питання має вирішуватись комплексно, враховувати яким чином учні добиратимуться до школи, наявність шкільних автобусів, нормальних доріг, працевлаштування сільських вчителів тощо,- зазначив голова районної ради Віктор Купченко. 

Президія надала доручення авторам проектів рішень про перейменування вищезазначених навчальних закладів освіти - провести загальні збори трудових колективів за участю представників батьківських комітетів, депутатів місцевих рад, сільських голів, заступника голови постійної  комісії з питань освіти, культури, охорони здоров‘я, молодіжної політики та спорту районної ради С.О. Чеченіна, голови районної ради В.Л. Купченка.

Також депутати розглянули питання про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу та призначення керівника закладу загальної середньої освіти;  про надання дозволу КУ «Миколаївська центральна районна лікарня» на  передачу  в оренду частини будівлі; про надання дозволу КУ «Миколаївська центральна районна лікарня»  Миколаївської районної ради Одеської області на списання основних засобів; про реорганізацію КУ «Миколаївська центральна районна лікарня»  Миколаївської районної ради Одеської області; про затвердження ра-йонної цільової програми «Доступна медицина» на 2018- 2020 роки»;  про внесення змін до рішення Миколаївської районної ради від 21.12.2016 року №83 «Про затвердження Районної Програми забезпечення заходів цивільного захисту в Миколаївському районі у 2017-2018 роках»; про внесення змін до рішення районної ради від 07.03.2018 року №154 «Про затвердження районної цільової програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Захист і Турбота»; про внесення змін до рішення районної ради від 07.03.2018 року № 161 «Про      затвердження програми оздоровлення та відпочинку дітей Миколаївського району на період 2018-2020 років»; про внесення змін до рішення районної ради від 04.05.2018 року № 169 «Про  делегування представників Миколаївського району для роботи у складі Госпітальної ради госпітального округу № 3 Одеської області.

Засідання постійних профільних комісій Миколаївської районної ради відбудуться 18 травня. Сесія ж запланована на 1 червня.

DSCF5773


DSCF5778


оздоров

оздоров1 001

оздоров2 002

оздоров3 003

 

Read more

Вівторок, 15 Травень 2018

Вшанували пам'ять переможців біля Меморіалу


У середу 9 травня в смт. Миколаївка біля Меморіалу загиблим воїнам в роки Другої світової війни відбулися заходи присвячені 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Участь у них взяли голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко, заступник голови районної ради С.О. Рош, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька, голова Миколаївської селищної ради М.І. Чирнилюк, посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасники АТО, представники установ, організацій, трудових колективів, громадських організацій, громадськості, учні Миколаївського НВК та Миколаївської спецшколи – інтернату.  На грудях багатьох майорів червоний мак – міжнародний символ пам’яті жертв війни. Розпочався захід звучанням Державного Гімну України.

До присутніх звернувся голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

-Шановна громадо, шановні жителі Миколаївського району! Дозвольте мені привітати всіх з 73-ю річницею Дня Великої Перемоги. Важко переоцінити внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Європі. Україна зазнала чи не найбільших руйнувань та жертв серед усіх держав, якими прокотилася страшна Друга світова війна. Ми маємо завжди пам’ятати про те, якою важкою ціною далася ця перемога.

Серед величезних втрат України в Другій світовій війні найтяжчими були демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому, професійному складі. За різними підрахунками, внаслідок воєнних дій, політики окупаційних властей, голоду та репресій в Україні за роки війни втратили життя від 7 до 10 млн. людей. Найчастіше називають цифру у понад 8 млн. осіб загиблих. І це лише прямі безповоротні людські втрати нашої країни. Значно більшими є демографічні втрати, які вимірюється сумою загиблих і померлих з числа військових і цивільного населення внаслідок бойових дій, окупації, репресій, голоду, епідемій і хвороб, емігрантів (тих, хто з різних причин залишився на чужині) і ненароджених з причин, породжених війною.

З червня 1941 по вересень 1945 брали участь у боях на фронтах Другої світової війни близько 6360 наших земляків.

До скла­ду діючих армій в квітні 1944 року були призвані та пішли добровільно біля 6000 жителів району, на сьогодні це кожний другий житель у районі.  В оборонних боях 1941 року та при звільненні в 1944 році в районі загинуло 356 воїнів (при тому прізвища 156 бійців не встановлено). В районі загинуло 523 мирних жителі, 441 були вивезені на роботу до Німеччини та Румунії. З фронтів не повернулися на рідну землю 3077 воїнів — жителів району… Нажаль, нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність. Схід України став ареною бойових дій, гинуть люди… Нам і сьогодні доводиться захищати рідну землю. І наші мужні земляки знову показують справжній героїзм, бо український народ перемагає не лише зброєю, а й силою духу. Низько вклоняємося всім ветеранам, які подарували нам мирне життя. Бажаю усім міцного здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани, ясного мирного неба та віри у славне майбутнє України, - наголосив Віктор Леонідович.

Дитячий вокальний колектив Миколаївського НВК виконав пісню - «Повертайся живим».

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих у Другій світовій війні і тих Героїв, які сьогодні віддали своє життя на сході нашої країни. Після чого дитячий танцювальний колектив під керівництвом художнього керівника Руденко Катерини  виконав танок - «Вальс поколінь - повернення».

Цього ж дня подарунки від Миколаївського селищного голови М.І. Чирнилюка, голови організації ветеранів Миколаївського району В.Ф. Школенка, отамана районового козацького товариства ім. І.Сірка В.В. Чабана отримали ветерани Другої світової війни Петро Олексійович Аркушенко і Ніна Яківна Дубенко-її провідали вдома в зв`язку з хворобою.

DSCF5652

DSCF5656

DSCF5660

DSCF5671

DSCF5676

DSCF5759

DSCF5713


Read more

П'ятниця, 11 Травень 2018

Сесія позачергова

Сесія-позачергова. Рішення першочергові

 

Минулої п`ятниці, 4 травня, відбулася позачергова XX сесія Миколаївської районної ради сьомого скликання під головуванням, голови районної ради Віктора Купченка, ініційована головою Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцькою. В пленарному засіданні взяли участь заступник голови районної ради Світлана Рош, голова Миколаївської районної державної адміністрації Лариса Висоцька, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, 21 депутат із 25 обраних. Традиційно прозвучав Державний Гімн України. На початку пленарного засідання голова районної ради Віктор Купченко запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам`ять депутата районної ради, лікаря Миколаївської ЦРЛ О.О. Лосєва. Потім депутати були ознайомлені з порядком денним та затвердили його.

Далі депутати внесли зміни до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №146 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2018 рік». З даного питання інформував В.О. Дяченко - начальник фінансового управління Миколаївської  районної державної адміністрації. Так, зокрема: збільшено доходну та видаткову частини районного бюджету за рахунок дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної дотації з державного бюджету на суму 2 571,9 тис.грн. для забезпечення виплати заробітної плати працівникам загальноосвітніх навчальних закладів відділу освіти Миколаївської районної державної адміністрації, затверджено розпорядженням Миколаївської райдержадміністрації №124/А-2018 від 02.04.2018 року; затверджено розподіл субвенції на виконання інвестиційних проектів за рахунок коштів обласного бюджету розвитку на суму 870,0 тис.грн. (затверджено розпорядженням Миколаївської райдержадміністрації №123/А-2018 від 02.04.2018 року), а саме: капітальний ремонт об’їзної автомобільної дороги в смт. Миколаївка (Миколаївський район, смт. Миколаївка, вул. Набережна); капітальний ремонт будинку культури с. Стрюкове Миколаївського району Одеської області; придбання та встановлення годинника (зовнішнього дисплею) в с. Стрюкове Миколаївського району Одеської області; капітальний ремонт будинку культури с. Левадівка Миколаївського району Одеської області. Збільшено планові призначення по районній програмі соціальної підтримки населення Миколаївського району Одеської області на 2018-2020 роки «Захист і турбота» на суму 55,0 тис.грн. на травень місяць; виділено додаткові кошти на придбання путівок для оздоровлення 2 команд молоді Миколаївського району танцювальної та спортивної спрямованості загальної кількості 27 осіб в сумі 27,0 тис.грн.

Збільшили депутати доходну та видаткову частину районного бюджету за рахунок перевиконання доходної частини за I квартал 2018 року, зокрема: виділено кошти на проведення косметичного ремонту читального залу центральної районної бібліотеки для дорослих для організації СОУП та придбання меблів-трансформерів - 198412грн.; виділено кошти на обслуговування мікроавтобусу «Газель»-17600 грн.

Також виділено кошти для участі в обласних змаганнях Кубка голови Одеської обласної державної адміністрації з футболу серед сільських колективів в сезоні 2018 року.

За результатом розгляду першого питання голова районної ради В.Л. Купченко вніс пропозицію районній державній адміністрації щодо розроблення районної програми розвитку фізичної культури і спорту та розгляду її на черговій сесії районної ради. Рішення підтримано більшістю голосів.

Наступним депутати розглянули питання про делегування представників

Миколаївського району для роботи у складі Госпітальної ради госпітального округу №3 Одеської області. Доповідала голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька.

У ході розгляду цього питання до складу Госпітальної ради було обрано С.О. Рош і С.О. Білощука. За пропозицією голови районної ради В.Л. Купченка, яку було підтримано більшістю депутатів додано до рішення наступний пункт: «Представникам від Миколаївського району у  складі Госпітальної ради  щорічно звітувати перед районною радою про  свою роботу, у разі необхідності вносяться зміни  до складу Госпітальної ради».

Наступним депутати розглянули «Звернення до Верховної Ради України з приводу створення Української Незалежної Помісної Православної Церкви». Доповідала  Л.А.Висоцька - голова Миколаївської районної державної адміністрації.  Депутати підтримали його.

DSCF5603


DSCF5604

 

Read more

Середа, 02 Травень 2018

Заходи присвячені 32-ій річниці Чорнобильської катастрофи

26 квітня в смт. Миколаївці біля пам‘ятної стели учасникам ліквідації на Чорнобильській АЕС та учасникам ядерних випробувань відбулися заходи присвячені 32-ій річниці Чорнобильської катастрофи. Участь у них взяли голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко, заступник голови районної ради С.О.Рош, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька, керівник апарату районної державної адміністрації Л.А. Будугай, голова Миколаївської районної організації в Одеській області Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» С.І. Слабенко, селищний голова М.І. Чирнилюк, військовий комісар Миколаївського районного військового комісаріату С.Л. Тодорук, учасники – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, трудові колективи установ та організацій селища, учнівська молодь, громадськість.

До присутніх звернувся голова Миколаївської районної організації в Одеській області Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» С.І. Слабенко.

Сергій Іванович у своїй промові пригадав тогочасні події – квітневу трагедію 1986 року. Згадав той злоповісний проклятий день, коли Україна  пережила смертоносну атомну аварію. Із величною шаною згадав усіх тих мужніх ліквідаторів, хто ризикував своїм життям та здоров’ям, захищаючи людство від згубного впливу радіації та подякував усім живим героям.

Присутні вшанували пам’ять ліквідаторів на ЧАЕС хвилиною мовчання. По завершенню заходів було покладено квіти до пам‘ятної стели учасникам ліквідації на Чорнобильській АЕС та учасникам ядерних випробувань.

DSCF5566


DSCF5576


DSCF5592


DSCF5570


 

Read more

Календар новин

<< < Травень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31