ПІДСТАВИ ТА ПОРЯДОК ЗМІНИ РОЗМІРУ АЛІМЕНТІВ. 03.07.20

ПІДСТАВИ ТА ПОРЯДОК ЗМІНИ РОЗМІРУ АЛІМЕНТІВ


       Сімейним кодексом України  передбачена можливість зміни розміру аліментів.

     Відповідно до ст.192 Сімейного кодексу України , розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

      Звернення до суду відбувається шляхом подачі позовної заяви з необхідними документами Позивачем до Відповідача

     Таким чином  законодавством передбачена можливість для стягувачів аліментів – збільшення їх розміру, а для платників аліментів – їх зменшення.

    Обов’язковою умовою настання такої можливості являються певні обставини, а саме:

-          погіршення матеріального становища матері та дитини: непорівнянний з розмірами аліментів матеріальний добробут батька-аліментника;

-          зміни сімейного положення, як отримувача, так і платника аліментів;

-          збільшення кількості непрацездатних осіб, які знаходяться на утриманні матері;

-          погіршення здоров’я дитини, що потребує значних витрат на лікування;

-          обставини з особистого життя дитини, внаслідок яких з’явилися додаткові потреби (навчання, заняття спортом, гастролі тощо).

     Перелік обставин не є повним. Сенс усіх цих обставин зводитися до того, що в отримувача аліментів з’явилися інші витрати, пов’язані з утриманням дитини, а у платника з’явилися інші фінансові можливості, або хоча б не зникли колишні можливості матеріально підтримувати свого нащадка. Якщо у вас виникла хоча б одна з вищенаведених обставин, можна сміливо братися за справу.

      Отже, якщо розмір отримуваних аліментів не влаштовує їх отримувача, слід зайнятися підготовкою судового позову. Його сутність повинна полягати в тому, що чинний розмір аліментів уже не здатний задовольнити потреби в матеріальному забезпеченні дитини. А у відповідача як раз з’явилися додаткові можливості збільшити розмір виплат, однак добровільно він цього робити не бажає. До речі, перед складанням позову можна запропонувати колишньому чоловікові добровільно збільшити виплати, тоді проблема вирішиться від самого початку.

      Щоб мати високі шанси на успіх, необхідно чітко розібратися, які є підстави для збільшення розміру аліментів. Але сам факт їх наявності — це тільки половина справи. Важливо, щоб у матеріалах, залучених до позову, містилися документальні докази, оформлені належним чином.

     Погіршення матеріального стану платника аліментів надає йому право звернутися з позовом про зменшення розміру аліментів.

      На погіршення матеріального стану платника аліментів може вплинути зміна місця роботи та зменшення зарплати, вихід на пенсію, банкрутство, знищення майна, яке давало доходи , укладання ним іншого шлюбу, народження дітей у іншому шлюбі, у зв'язку з чим він буде зобов'язаний утримувати спільних дітей, народжених у шлюбі, дружину до трьох років дитини,тощо.

       Позови про збільшення або зменшення розміру аліментів підсудні суду за місцем проживання стягувача аліментів.

      Отже. підставою для подання позовної зави про зміну розміру аліментів є наявність офіційно закріпленого розміру аліментів (нотаріально завірений аліментний договір, рішення суду), і, відповідно, небажання іншої сторони змінювати закріплені умови в добровільному порядку.

      Окрім того, необхідно враховувати, що сімейним законодавством України встановлено мінімальну межу аліментів, що можуть стягуватися на одну дитину, а саме:  мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50% відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. 

Законодавством також врегульовано і максимальну межу сплати розміру аліментів та додаткових витрат, що стягується на усіх дітей, який не може бути більшим, ніж 50% заробітної плати платника аліментів. Окрім того, в дані 50% входять і інші відрахування від заробітної плати Відповідача.

 

       Аліменти в новому розмірі будуть стягуватися від дня набрання чинності рішенням суду. Суми, що були стягнуті в раніше встановленому розмірі, до пред'явлення нового виконавчого листа, у рахунок майбутніх платежів не зараховуються.

 

 Для отримання правової допомоги можна звернутись до Миколаївського бюро правової допомоги, за телефоном:
+38 (04857) 2-20-00 та +38 (068) 258-79-93

       

???? Миколаївське бюро правової допомоги: смт. Миколаївка, вул. Незалежності, 71а, каб. 7.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103   #Безоплатна_правова_допомога#Миколаївське_бюро_правової_допомоги

 # #БПД

Календар новин

<< < Вересень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30