Якщо змінилися паспортні дані - відвідайте податкову

Якщо змінилися паспортні дані - відвідайте податкову

Законодавчо передбачено, що регіональними органами Державної фіскальної служби України формується і ведеться Державний реєстр фізичних осіб. В реєстр вносяться дані як про громадян України так і про іноземних громадян, що постійно проживають в Україні.

            Для отримання картки платника необхідно заповнити заяву на підставі даних паспорта. Якщо виникає необхідність отримання номеру облікової картки неповнолітнім, то заповнити заяву може один із батьків при наявності свідоцтва про народження дитини та власного паспорта, що посвідчує його особу.

У випадку втрати або зіпсуванні картки, її відновлять при пред’явленні паспорта. Якщо ж виявлено розбіжності у даних прізвища або інших даних, виправлення неточностей проводять без зміни реєстраційного номера облікової картки, за заявою громадянина про необхідність коригування реєстраційних даних.

Громадяни несуть відповідальність за достовірність інформації що вноситься до Державного реєстру. При зміні особових даних, у громадян виникає обов’язок подавати регіональним органам ДФС відомості, які вносяться до облікової картки, такі як зміна прiзвища, імені, по батькові, місця проживання тощо. У разі зміни таких даних, впродовж 30 днів громадянину необхідно повідомити контролюючий орган за місцем проживання.

Номер облікової картки зберігається за громадянами протягом усього його життя.

Додатково повідомляємо, що Податковим кодексом передбачена можливість відмови від отримання номеру облікової картки через релігійні переконання. В такому разі облік платників податків здійснюється за номером та серією паспорта громадянина. Прийняти таке рішення може лише повнолітня особа, оскільки здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта можна після отримання паспорта громадянина України при досягненні нею 16-річного віку.

 

 

Прес-служба Миколаївської ОДПІ

                                                                                              ГУ ДФС в Одеській області  

Календар новин

<< < Серпень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31