Про актуальні питання деклараційної кампанії у 2016 році йшлося під час "гарячої лінії" в Миколаївській ОДПІ

Про актуальні питання деклараційної кампанії у 2016 році йшлося під час  «гарячої лінії» в Миколаївській ОДПІ

 

Під час проведення чергової «гарячої лінії» з головним державним ревізором-інспектором відділу доходів і зборів з фізичних осіб Андрієм Шаманським, більшість громадян цікавилася порядком подання річної декларації про майновий стан і доходи та правом на застосування податкової знижки.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на поширеніші запитання щодо декларування доходів громадян за 2015 р., які надходили від платників під час проведення заходу.

 

 1. Які терміни подачі декларації про майновий стан і доходи громадянами у 2016 році ?

Платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, подають її до 1 травня 2016 року.

Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

 

2. За якою формою необхідно подавати деклацію про майновий стан і доходи у 2016 році ?

 З 1 січня 2016 року запроваджено нову форму декларації про майновий стан і доходи ( Наказ Мінфіну України від 2 жовтня 2015 року № 859) та Інструкцію щодо її заповнення. У новій декларації об'єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Зокрема, для спрощення та скорочення часу для заповнення декларації кількість додатків зменшено з 7 до 4.

 

3. Які громадяни мають право на податкову знижку?

Податкову знижку можуть одержати громадяни, які минулого року мали такі витрати: сплачували кошти закладам освіти за навчання; користувалися іпотечним кредитом; робили пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям; сплачували страхові суми (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення; витрачали кошти на оплату допоміжних репродуктивних технологій; сплачували державні послуги за усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита; переобладнували транспортні засоби, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетеналу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива; сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла.

 

4.В який термін сплачується податке зобов’язання визначене в декларації про майновий стан і доходи?

Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2016 року.


Прес-служба Миколаївської ОДПІ

                                                                       ГУ ДФС в Одеській області

Календар новин

<< < Серпень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31