Про нову декларацію про майновий стан і доходи запитували на "гарячій лініі" в Миколаївській ОДПІ

Про нову декларацію про майновий стан і доходи запитували

на “гарячій лінії” в Миколаївській ОДПІ

 

Днями в Миколаївській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” на тему: «Декларування доходів громадян за 2015 рік». На запитання платників відповідав начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Олексій Верба.

Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:

 

Починаючи з якого періоду подається декларація про майновий стан та доходи за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859?

З 17.11.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015

№ 59 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (далі – Наказ №859).

Разом з тим форма податкової декларації про майновий стан і доходи набирає чинності з 01.01.2016.

Враховуючи викладене вище, декларація про майновий стан і доходи за формою затвердженою Наказом №859 подається, починаючи з 01.01.2016.

 

За якою податковою адресою необхідно подавати ФО річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо на момент подання декларації ФО знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою?

Згідно ст.67 Конституції України від 28 червня 1996 року №254к/96-ВР кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Відповідно до п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пунктом п.45.1 ст.45 ПКУ передбачено, що платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.

Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Відповідно до ст.6 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.  

 

 Прес-служба Миколаївської ОДПІ

                                                                       ГУ ДФС в Одеській області

Календар новин

<< < Травень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31