Під час "гарячої лінії" платники Миколаївської ОДПІ дізнавалися про порядок застосування РРО

Під час «гарячої лінії» платники Миколаївської ОДПІ дізнавались про порядок застосування РРО

Тема «Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій» стала приводом для проведення чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» в Миколаївській ОДПІ.

Платники податків мали можливість отримати відповіді на питання, що їх цікавили. У телефонному режимі із платниками розмовляв начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів Олександр Щербина.

 

Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО?

Суб`єкти господарювання – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
     Крім суб`єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства.

 

Яким чином суб’єкт господарювання повинен проводити програмування кількості найменування товарів на господарській одиниці, якщо РРО дає змогу запрограмувати обмежену кількість найменувань товару?

Відповідно до п.3 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та /або безготівковій формі (із застосуванням платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО), включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
     Субєкти господарювання повинні проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (п.11 ст.3 Закону).
     
Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій визначено перелік моделей, більшість з яких забезпечує попереднє програмування понад 3000 найменувань товарів. За умови застосування електронних контрольно-касових реєстраторів кількість попередньо запрограмованих товарів взагалі необмежена.

 

Який термін видачі довідки про реєстрацію РРО (КОРО), що знаходяться на місці торгівлі, для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

Згідно зі ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка довідка органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
     Довідка про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) видається на підставі заяви суб’єкта господарювання.
     Відповідно до ст. 20 Закону України від 2 жовтня 1996 року № 393/96-ВР „Про звернення громадян” із змінами та доповненнями, звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

 

 

Прес-служба Миколаївської ОДПІ

                                                                                              ГУ ДФС в Одеській області  

Календар новин

<< < Серпень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31