Проект рішення Про стан законності, заходи її зміцнення та результати діяльності Комінтернівської місцевої прокуратури на території Миколаївського району Одеської області за 6 місяців 2018 року.

Україна

Миколаївська районна рада

П Р О Е К Т  Р І Ш Е Н Н Я

 

XXII сесії VII скликання                       №___                       "___"________2018 року            

 

Про стан законності, заходи її зміцнення

та результати діяльності Комінтернівської

місцевої прокуратури на території

Миколаївського району Одеської

області за 6 місяців 2018 року

 

         Відповідно до пункту 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію Комінтернівської місцевої прокуратури про стан законності, заходи її зміцнення та результати діяльності Комінтернівської місцевої прокуратури на території Миколаївського району Одеської області за 6 місяців 2018 року, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

        Інформацію про стан законності, заходи її зміцнення та результати діяльності Комінтернівської місцевої прокуратури на території Миколаївського району Одеської області за 6 місяців 2018 року взяти до відома (додається).

 

   

                                                                                  Проект рішення підготовлений виконавчим        

                                                                          апаратом районної ради та внесений на розгляд

                                                                                             головою районної ради                                         Інформація 

про стан законності на території Миколаївського району Одеської області, вжиті прокуратурою заходи щодо його зміцнення та результати діяльності Комінтернівської місцевої прокуратури за 6 місяців 2018 року

  

На виконання ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» інформуємо Вас, що упродовж 6 місяців 2018 року Комінтернівською місцевою прокуратурою проведено ряд заходів спрямованих на протидію злочинності, підвищення профілактичної роботи, захисту прав і свобод громадян та інтересів держави від злочинних посягань.

 

Так, упродовж 6 місяців 2018 року в провадженні СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУ НП в Одеській області перебувало 377 проваджень, що менше ніж минулого року на 2,8 % (минулого року 388 ).

 

За 6 місяців 2018 року обліковано 78 правопорушень, за аналогічний період 2017 року 107 (зменшення на 27,1 %).

 

Упродовж 6 місяців 2018 року обліковано 2 особливо тяжких кримінальних правопорушень, проти 3 у 2017 році (зменшення на 33,3 % ).

 

Окрім цього, у поточному році обліковано 31 тяжких злочинів, у порівнянні з минулим періодом 2017 року 46 злочини (зменшення на 32,6 % ).

 

Середньої тяжкості злочинів обліковано 26 кримінальних правопорушення  проти 37 у минулому році (зменшення на 29,7 % ).

 

Також зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень невеликої тяжкості зі 21 у 2017 році до 19 у 2018 році, тобто на 9,5 %.

 

Одним із позитивних моментів за І півріччя 2018 році є зменшення на території Миколаївського району кількості скоєних розбійних нападів (з 2 – у 2017 році до 0 у 2018 році),) та крадіжок (з 76 – у 2017 році до 41 в 2018 році).

 

По закінчених (розкритих) в поточному році кримінальних правопорушеннях встановлено суму матеріальних збитків – 29 тис. грн., відшкодовано – 22 тис. грн. За аналогічний період минулого року кримінальними правопорушеннями завдано збитків на суму 89 тис. грн.

 

            Значно зменшилась кількість злочинів проти власності. Так, протягом 6 місяців 2018 року скоєно 48 кримінальних правопорушення вказаної категорії проти 83 за 6 місяців 2017 року (зменшення на 42,2%).

 

            Однак, на ряду з цим відмічається зростання рецидивної злочинності з                                  6 до 17 (на 183,3%).

 

Протягом 6 місяців 2018 року до Миколаївського районного суду прокуратурою скеровано 28 обвинувальних актів.

 

За результатами розгляду обвинувальних актів у кримінальних провадженнях судами виправдувальні вироки не виносились, рішення щодо закриття кримінальних проваджень за реабілітуючих обставин, не приймалися.

 

Позитивної динаміки щодо запобігання росту групової злочинності, зменшення кількості злочинів скоєних іноземцями та особами у стані алкогольного сп’яніння вдалось досягти завдяки спільним скоординованим профілактичним заходам проведеним протягом року правоохоронними органами району та плідній співпраці з органами місцевого самоврядування.

 

Зазначені позитивні моменти спрямовані на зменшення кількості злочинів скоєних у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, злочинів проти громадського порядку та моральності, злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації, злочинів проти правосуддя, злочинів проти громадської безпеки, злочинів проти власності, злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, злочинів проти життя та здоров'я особи вдалося досягти завдяки спільним скоординованим профілактичним заходам проведеним упродовж І півріччя 2018 року правоохоронними органами району та плідній співпраці з органами місцевого самоврядування.

 

З метою забезпечення ефективності досудового розслідування та забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування місцевою прокуратурою надано 37 письмових вказівок у кримінальних провадженнях, скасовано 2 незаконні постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень.

 

За результатами досудового розслідування по 44 кримінальних провадженнях прийняті рішення про їх закриття, зупинено досудове розслідування у 1 кримінальному провадженні, 4 кримінальні провадження спрямовані за підслідністю та 22 кримінальні провадження об’єднано.

 

У залишку станом на 01.07.2018 у слідчому відділенні Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУ НП в Одеській області перебувало 281 кримінальне провадження.

 

За 6 місяців 2018 року до суду спрямовано 10 клопотань про обрання підозрюваним особам запобіжних заходів, (протягом аналогічного періоду       2017 року клопотання про обрання запобіжних заходів не направлялися).

 

Упродовж року випадків порушення конституційних прав громадян, жорстокого поводження з людьми працівниками правоохоронних органів  району не допущено.

 

У поточному році Комінтернівською місцевою прокуратурою проведено спільну нараду керівників правоохоронних органів, які входять до юрисдикції Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області за результатами якої передбачено вжиття заходів спрямованих на зменшення рівня злочинності.

 

Крім того, з метою активізації роботи на пріоритетних напрямках прокурорської діяльності Комінтернівською місцевою прокуратурою ініційовано оновлення міжвідомчих робочих груп за напрямками та категоріями злочинів.

 

На виконання рішення спільної наради керівників правоохоронних органів та за результатами проведеного аналізу оперативної обстановки в Миколаївському районі керівництвом Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУ НП в Одеській області переглянуто маршрути патрулювання, посилено та додатково включено найбільш криміногенні місця вчинення злочинів, організовано проведення щоденних інструктажів серед особового складу щодо протидії кримінальним правопорушенням.

 

Упродовж 2018 року Миколаївським осередком Комінтернівської місцевої прокуратури заявлено 3 позови, а саме: позов в інтересах держави в собі Настасіївського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» Миколаївської районної ради Одеської області та ГУ Держгеокадастру в Одеській області на суму 1 558 383 грн.; позов в інтересах держави в собі Левадівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Миколаївської районної ради Одеської області та ГУ Держгеокадастру в Одеській області на суму 1 246 706,40 грн.; позов в інтересах держави в собі Новопетрівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» Миколаївської районної ради Одеської області та ГУ Держгеокадастру в Одеській області на суму 865 113,90 грн.

 

І це лише кілька головних пріоритетів діяльності, що й надалі залишатимуться у полі зору Комінтернівської місцевої прокуратури у                         2018 році.

  

 

Керівник

Комінтернівської місцевої прокуратури 

молодший радник юстиції                                                     А. Болгар

                                                                                                    

                                                  

Календар новин

<< < Вересень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30