З нагоди пам’ятних історичних дат 8 травня - Дня пам’яті та примирення і 9 травня - 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З нагоди пам’ятних історичних дат 8 травня - Дня пам’яті та примирення і 9 травня -  75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні голова районної ради В.Л. Купченко, голова районної державної адміністрації Д.І. Драган, голова селищної ради М.І. Чирнилюк, голова організації ветеранів Миколаївського району В.Ф. Школенко, військовий комісар Миколаївського територіального центру комплектування та соціальної підтримки А.О. Кухар поклали квіти до знака «Пам’яті невинно убієнних», Меморіалу  загиблим воїнам у роки Другої світової війни у Миколаївці, вшанувавши пам’ять жертв та загиблих воїнів хвилиною мовчання.

 У цьому році, вперше за довгий час, святкування обійшлося без урочистостей, святкового концерту та звичного зібрання людей через пандемію COVID-19. Та все ж таки, небайдужі  миколаївці дотримуючись карантинних заходів протягом дня приходили до Меморіалу, щоб вшанувати пам’ять визволителів та покласти квіти, а  вічний вогонь пам’яті нагадував землякам, про звитягу і героїзм воїнів, які врятували рідну землю та світ від нацизму.

9 травня голова районної ради В.Л. Купченко, голова районної державної адміністрації Д.І. Драган, голова селищної ради М.І. Чирнилюк привітали учасника бойових дій (Другої світової війни) Аркушенка Петра Олексійовича із 75-ю річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, побажали йому міцного здоров’я, довгих років життя, миру, добра і злагоди та вручили подарунок. Зустріч відбулася у теплій, сердечній та невимушеній атмосфері.

Цього ж дня  П.О. Аркушенка відвідали та привітали   голова організації ветеранів Миколаївського району В.Ф. Школенко, військовий комісар Миколаївського територіального центру комплектування та соціальної підтримки А.О. Кухар.

Дорого заплатила Україна за перемогу над нацизмом у Другій світовій війні,  тож нехай ця трагедія не повториться ніколи знову.


DSCF7161


DSCF7165


DSCF7143


DSCF7132

Подбали про медиків

Питання кадрового забезпечення Миколаївської райлікарні було актуальним завжди. Однією з основних причин цього - відсутність житла для молодих медпрацівників.

 Це, а також мізерна заробітна плата у порівнянні з низьким рівнем життя змушує молодих спеціалістів - випускників вищих навчальних медичних закладів не їхати на  роботу у сільську місцевість (або покидати її), а шукати кращої долі. Нажаль проблема з кадрами в медицині у сільській місцевості як була, так і залишається.

20 березня на черговій XXXIII сесії Миколаївської районної ради VII скликання голова районної ради В.Л. Купченко та депутатський корпус районної ради  активно підтримали ініціативу-клопотання головного лікаря КНП «Миколаївська ЦРЛ» В.І. Кирик щодо забезпечення житлом медпрацівників. Було прийнято рішення виділити кошти в сумі 95 тис. грн. на ремонт житлового будинку та придбання меблів, сантехніки, побутової техніки для облаштування службового житла лікарів Миколаївської центральної районної лікарні. Житло отримали молоді лікарі Д.Г. Черній та В.М. Вовченко.

Черній Денис Геннадійович – народився в с. Фонтанка Лиманського (Комінтернівського) району Одеської області. Мати Черній (Шиверенко) Наталія Іванівна наша землячка родом з с. Петрівки за фахом фармацевт.

Після закінчення Фонтанської гімназії І-ІІІ ст. Д.Г. Черній вступив до Одеського медичного університету на спеціальність лікувальна справа, фах лікар-терапевт. На даний час проходить очну частину інтернатури в ОМедУ, а заочну частину в КНП «Миколаївська ЦРЛ» на посаді лікаря-терапевта. Захоплюється поезією, неодружений. 

Вовченко Валентина Миколаївна народилася в с. Скосарівка Миколаївського району Одеської області. Закінчила Скосарівську ЗОШ І-ІІІ ст. Далі вступила до Одеського медичного інституту, який закінчила у 2009 році за спеціальністю педіатрія. Інтернатуру проходила на базі Миколаївської обласної дитячої лікарні (м. Миколаїв). З 2011 року працювала лікарем-педіатром в Стрюківській АЗПСМ, а згодом в 2014 році була переведена в Миколаївську ЦРЛ на посаду заступника головного лікаря, яку обіймає і на сьогодні, а також працює лікарем-педіатром. Заміжня, має сина Владислава 8 років, чоловік - Сергій Вовченко працює в Миколаївському відділенні поліції Лиманського ВП ГУ НП України в Одеській області. Весь вільний час Валентина Миколаївна приділяє сім`ї.

В.М. Вовченко та Д.Г. Черній вдячні всім, хто доклав зусиль, щоб  у них з`явилося впорядковане житло, а головний лікар КНП «Миколаївська ЦРЛ» В.І.Кирик зазначила, що вдячна голові районної ради В.Л. Купченку та депутатам районної ради за розуміння, і підтримку в роботі.

IMG 20200506_084556


DSCF7096 

24 квітня відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансової діяльності, економіки та регуляторної політики районної ради

24 квітня відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансової діяльності, економіки та регуляторної політики Миколаївської районної ради яке провела її  голова  Л.А. Висоцька.

  Участь у роботі комісії взяли члени комісії, голова районної ради В.Л. Купченко, голова районної державної адміністрації Д.І. Драган, начальник фінансового управління районної державної адміністрації В.О. Дяченко, головний лікар КНП «Миколаївська центральна районна лікарня» В.І. Кирик.

   На порядок денний було винесено питання погодження проектів розпоряджень голови районної державної адміністрації: про затвердження «Субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету» на 2020 рік»; про затвердження «Субвенції з місцевого бюджету на виконання інвестиційних проєктів» на 2020 рік за рахунок коштів обласного бюджету для  Андрієво – Іванівської сільської ради; про виділення коштів за рахунок «Іншої субвенції з місцевого бюджету» для ДП «Служба місцевих автомобільних доріг» в Одеській області. Також комісія розглянула: лист КНП «Миколаївська центральна районна лікарня» від 09.04.2020р. № 469 щодо забезпечення коштами медичного закладу для його відповідної роботи на період карантину; доповідну записку КНП «Миколаївська центральна районна лікарня» від 10.04.2020 року № 482 про те, що обсяг асигнувань згідно з договором НСЗУ складає третину потреби лікарні; рішення Одеської обласної ради від 09.04.2020 року № 1284-VII «Про встановлення доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які безпосередньо зайняті ліквідацією захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID – 2019).

   Усі питання порядку денного активно обговорювалися та були погоджені.


DSCF7072


DSCF7088


DSCF7085


DSCF7092

Нарешті цьогоріч вже триває поточний дрібний ремонт відрізку дороги від с. Амбарів до с. Антонюки

Внаслідок хронічного недофінансування дорожньої галузі відрізок дороги від Стрюківського повороту до смт. Миколаївки перебував в аварійному стані досить тривалий час, як і більшість доріг в Україні.

   Нарешті цьогоріч вже триває поточний дрібний ремонт відрізку дороги від с. Амбарів до с. Антонюки. Підрядні роботи за державні кошти виконує ТОВ «Березівкаагрошляхбуд», працівники якого володіють чималим досвідом облаштування автодоріг.

   21 квітня ознайомитись та проконтролювати як триває хід робіт на відрізку дороги від Амбарівського повороту до с. Антонюки прибули депутат Одеської обласної ради, керівник ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» К.А. Хачатрян, голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко, депутати районної ради А.Г. Смбатян, С.О. Білощук, О.Г. Канєвський.

-У наших планах відремонтувати в цьому році повністю  відрізок дороги аж до районного центру, але все залежатиме від фінансування. Я, як депутат обласної ради теж буду сприяти у пошуку шляхів вирішення цієї проблеми,- наголосив  К.А. Хачатрян.

   Розуміємо, що роботи які проводяться не є панацеєю для вказаної ділянки дороги, та, на жаль, саме дрібний поточний ремонт поки що залишається найпоширенішим видом на наших автодорогах і дає змогу хоча б на деякий час забезпечити безпечніший проїзд, а також зменшити кількість аварійних ситуацій.


DSCF6945


DSCF6943


DSCF6952

Моніторинг прямої мови експертів, організацій та представників влади, що дають оцінку реформі органів місцевого самоврядування на субрегіональному рівні

ScanImage049

ScanImage050

ScanImage051

ScanImage053

ScanImage054

ScanImage055

Шкодочинність амброзії полинолистої та методи боротьби з нею

Амброзія полинолиста вперше зявилась на Україні в 1914 році в Дніпропетровській області, де німецький агроном вирощував її як замінник хіни.

Зараз амброзія полинолиста відноситься до карантинних організмів, обмежено поширених в Україні.

Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія  посідає одне з перших місць  серед злісних бур’янів.

 Засмічує бур’ян всі польові культури (особливо просапні і ярі зернові), овочеві, плодові, виноград, пасовища, чагарники. Вона щільно росте на узбіччях автомобільних доріг та залізниць, берегах ставків і річок, на пустирях та інших необроблюваних землях, будівельних майданчиках, територіях заводів, підприємств, тваринницьких комплексів, машинних дворів, на вулицях і садибах населених пунктів.

На сьогодні ліквідувати вогнища амброзії полинолистої неможливо через різноманітні властивості виду, тому правильним рішенням в даній ситуації  буде постійний контроль чисельності цього карантинного бур»яну. 

Амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, яке утворюється в великій кількості. Невеликі рослини продукують 50-3000 насінин, а великі 30-40 до 100 тис.насінин, які зберігають схожість від 5 до 40 років. Тому, всі заходи мають бути направлені на недопущення утворення насіння, повторного засмічення та зниження його запасів в ґрунті.

Найефективнішим комплексним засобом боротьби з бур’яном є об’єднання зусиль та знешкодження цієї небезпечної алергенної рослини з застосуванням агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби.

Агротехнічний метод має ключове значення на сільгоспугіддях. Це дотримання чергування культур у сівозмінах, основний і передпосівний обробіток ґрунту, вчасний догляд за посівами. В населених пунктах - у вогнищах амброзії полинолистої створення газонів із багаторічних трав. Багаторічні трави пригнічують чисельність, ріст та розвиток рослин амброзії полинолистої.

Хімічний метод доцільно застосовувати в промислових зонах, на узбіччях доріг, на сільгоспугіддях. Він передбачає застосування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Досягти високого результату при застосуванні хімічних препаратів можна у фазі до 2-4-х справжніх листочків амброзії. У більш пізніх фазах розвитку амброзії ефективність дії хімічних препаратів істотно знижується. 

 Механічний метод  - бажано застосовувати на територіях населених пунктів. На землях з високими і дуже високими санітарно-гігієнічними  вимогами (землі навколо житлової забудови, громадських будівель, тваринницьких ферм, парки, стадіони, спортивні площадки, промислові території і інші) виключене застосування гербіцидів. Тут амброзія знищується шляхом виполювання, ручного видалення або скошування.

На присадибних ділянках та клумбах найефективніше виривати рослини амброзії полинолистої. Чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру.

Хаотичне випадкове скошування амброзії полинолистої в період її вегетації призводить до того, що рослина утворює бокові пагони в нижній частині головного пагону, які майже лежать на землі. Наступні скошування їх не зачеплять, утвориться насіння на цих гілках, яке засмітить ґрунт.

Доведена ефективність пізнього скошування амброзії полинолистої безпосередньо перед початком цвітіння, коли утворюються волотеподібні суцвіття, але вони ще не розкрились, що дозволить вирішити декілька проблем – утворення алергенного пилку та утворення насіння. Орієнтовні оптимальні терміни скошування – друга половина липня – початок серпня.

Насіння амброзії полинолистої зберігає схожість в ґрунті десятки років, за роки нестабільності в державі воно в великій кількості накопичилось в ґрунті. Тому вищезазначені заходи матимуть результат при їх систематичному виконанні протягом тривалого періоду.

За невиконання фітосанітарних правил передбачено адміністративну відповідальність згідно кодексу України про адміністративні правопорушення  у вигляді штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зважаючи на суспільну значимість та надзвичайну шкодочинність карантинних організмів кожному громадянину та посадовій особі слід замислитись про природні багатства нашого краю та зробити свій внесок у їх збереження для наступних поколінь.


17 квітня 2020 р.

 

20 березня відбулося пленарне засідання чергової XXXIII сесії районної ради

Найбільша увага виконанню бюджету і боротьбі з коронавірусом

20 березня відбулося пленарне засідання чергової XXXIII сесії Миколаївської районної ради VII скликання, яке провів голова районної ради В. Л. Купченко.

 

В роботі сесії взяли участь депутати районної ради, голова Миколаївської районної державної адміністрації Д.І. Драган, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Прозвучав Державний Гімн України. За традицією на початку пленарного засідання голова районної ради Віктор Купченко від імені усіх присутніх привітав депутатів, які у міжсесійний період відзначали свої дні народження: І.М. Шляхового, М.М. Павловського, Л.М. Андросюк, Т.А. Гаврилюк.

Згідно регламенту голова ра-йонної ради ознайомив присутніх з порядком денним, на який було винесено 22 основних питання. Першим депутати розглянули та затвердили рішенням виконання районного бюджету за 2019 рік, інформував начальник фінансового управління районної державної адміністрації В.О. Дяченко.

Далі депутати затвердили список присяжних Миколаївського районного суду Одеської області. У ході сесії народні обранці прийняли рішення щодо затвердження ряду положень: «Про Миколаївський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами Миколаївського територіального центру соціального обслуговування                     ( надання соціальних послуг)»; «Про порядок надходження, використання та встановлення пільг із плати за навчання в КЗ ПО «Миколаївська дитяча музична школа»; «Про проведення районного літературно-мистецького фестивалю «Степові перлини».

На сесії було затверджено районні програми: «Забезпечення публічної безпеки та правопорядку на території Миколаївського району на 2020-2022 роки»; «Інфекційного контролю, профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в КНП «Миколаївська центральна районна лікарня» Миколаївської районної ради на 2020 – 2024 роки»; «Запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності,  протидії торгівлі людьми на період до 2023 року»; «Взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування  Миколаївського району на 2020 рік». Були внесені зміни до таких районних програм: «Розвитку освіти Миколаївського району на 2019-2021 роки»; «Розвитку культури в Миколаївському районі на 2016-2020 роки»; «Соціальної підтримки населення Миколаївського району Одеської області на 2018-2020 роки «Захист і турбота»; «Питна вода Миколаївського району на 2016-2020 роки»; «Циві- льного захисту, техногенної та пожежної безпеки Миколаївського району на 2018 – 2021 роки».

Також депутати районної ради вирішили: надати згоду на безоплатне прийняття  до спільної власності територіальних громад сіл, селища Миколаївського району зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області персональних комп’ютерів та програмного забезпечення; надати згоду на безоплатне прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селища Миколаївського району зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області комплектів засобів навчання для кабінетів хімії та біології; затвердити Положення про порядок надходження, використання та  встановлення пільг із плати за навчання в КЗ ПО «Миколаївська дитяча музична школа»; затвердити умови проведення конкурсу на визначення опорного закладу серед закладів загальної середньої освіти Миколаївського району; взяти до відома звіт директора КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Миколаївської районної ради Шаранової Л.Г.; затвердити звіт про виконання фінансового плану комунального некомерційного підприємства «Миколаївська центральна районна лікарня» за 2019 рік; внести зміни до контракту з керівником (головним лікарем) комунального некомерційного підприємства «Миколаївська центральна районна лікарня» Миколаївської районної ради Одеської області.

Не обійшли увагою депутати і питання щодо внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 20 грудня 2019 року №300 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2020 рік». Зокрема: згідно рішення Одеської обласної ради від 03.03.2020 року №1246-VII  «Про внесення змін до рішення обласної ради від 20 грудня 2019 року № 1199-VІІ «Про обласний бюджет Одеської області на 2020 рік» внесено такі зміни до доходної та видаткової частини районного бюджету: збільшено річні планові призначення по субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету на суму 97 750 грн. на забезпечення гарантованим фондом для виплати заробітної плати працівникам КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Миколаївської ра-йонної ради на 2020 рік; збільшено річні планові призначення по субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на суму 220 000 грн. на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсного центру (кімнати сенсомоторного розвитку). Затверджено субвенцію на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету» в сумі 1 130 701 грн., в тому числі на: закупівлю засобів навчання та обладнання (дидактичного матеріалу) в навчальні заклади  – 200 018 грн.; закупівлю сучасних меблів в навчальні заклади – 206 016 грн.; закупівлю комп’ютерного обладнання в навчальні заклади – 561 040 грн.; підвищення кваліфікації педагогічних працівників та проведення супервізії (заходів із навчально-методичного супроводу педагогічних працівників закладів дошкільної і загальної середньої освіти в умовах реалізації завдань Нової української школи) – 163 627 грн. Відповідно до клопотання Ісаївської сільської ради від 21.02.2020 року №72 збільшено доходну та видаткову частину районного бюджету на суму 200 000 грн. за рахунок коштів Ісаївської сільської ради, що передаються до районного бюджету, як «Інші субвенції з місцевого бюджету» на співфінансування придбання шкільного автобусу (10 відсотків) в Ісаївський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» для підвозу учнів Ісаївської сільської ради. Згідно клопотання Стрюківської сільської ради від 04.03.2020 року №67 збільшено доходну та видаткову частину районного бюджету на суму 67 200 грн. за рахунок коштів Стрюківської сільської ради, що передаються до районного бюджету, як «Інші субвенції з місцевого бюджету» на: співфінансування придбання технологічного обладнання для харчоблоку «Стрюківської ЗОШ І-ІІІ ст.» - 22 200 грн. (10 відсотків); забезпечення співфінансування якісної, сучасної, доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» для «Стрюківської ЗОШ І-ІІІ ст.» - 35 000 грн.; фінансування заходів ра-йонної «Програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Миколаївського району на 2018-2021 роки» - 10 000 грн. Згідно листів управління освіти культури молоді та спорту Миколаївської райдержадміністрації від 21.02.2020 року №02-23/198, від 27.02.2020 року №02-23/227, від 02.03.2020 року №02-23/254, від 13.03.2020 року №02-23/288, від 18.03.2020 року №02-23/307, висновку та рекомендацій пості- йної комісії з питань бюджету, фінансової діяльності, економіки та регуляторної політики Миколаївської районної ради виділено додаткові кошти в сумі 345 300 грн., в тому числі: на реалізацію заходів районної «Програми розвитку культури в Миколаївському районі на 2016-2020 роки» для надання фінансової підтримки талановитим письменникам району у випуску власних творів (видання книги лірики Мефодовського С.І. «Хочеться жити і жити») – 15 000 грн.; встановлення охоронної сигналізації в будівлі комунального закладу позашкільної освіти «Миколаївська дитяча музична школа» - 25 800 грн.; проведення районного етапу «Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та відрядження команди-переможця для участі у 2-ому обласному етапі гри – 65 500 грн.; проведення районного літературно-мистецького фестивалю «Степові перлини» - 39 000 грн.; на співфінансування придбання шкільного автобусу (10 відсотків) в опорний заклад «Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ст.» для підвозу учнів – 200 000 грн.

У різному депутати заслухали головного спеціаліста з питань НС та ЦЗН райдержадміністрації О.А. Нікула, який поінформував про заходи, які вживаються комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації щодо запобігання розповсюдження коронавірусу на території району. Гостро з даного питання виступили депутати районної ради С.О. Білощук, О.Г. Канєвський, А.Г. Смбатян. Після бурхливої дискусії голова районної ради В.Л. Купченко та депутати рекомендували членам вищезазначеної комісії, а також О.А. Нікулу належним чином інформувати населення ра-йону щодо заходів спрямованих на запобігання та поширення коронавірусу у населених пунктах району.

З метою попередження розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом (COVID-19) на території району Миколаївською районною радою виділено кошти на боротьбу з короновірусом у сумі  226 440 тис. грн. на: придбання засобів індивідуального захисту для забезпечення медичних працівників членів команди (бригади) реагування закладів охорони здоров’я у зв’язку з епідемічною загрозою виникнення коронавірусу «COVID-19» на території Миколаївського району; придбання захисного одягу (захисні комбінізони, респіратори, гумові рукавиці, маски, бахіли, нарукавники, одноразові комбінізони) для забезпечення медичних працівників у разі поширення епідемічної загрози коронавірусу «COVID-19»; придбання засобів індивідуального захисту (маски, респіратори, медичні рукавички, антисептичні препарати) та дезі- нфікуючих засобів для працівників бюджетних установ; придбання електровідсмоктувачів в палати інтенсивної терапії Миколаївської ЦРЛ; придбання тестів для виявлення ознак коронавірусу у хворого населення; придбання захисного одягу та масок для працівників Миколаївської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги; придбання засобів індивідуального захисту (костюми біозахисту, респіратори, захисні окуляри, медичні рукавички, дезінфекційні та антисептичні засоби) для фахівців епідеміологічної і дезінфекційної бригад Миколаївського районного відді- лення ВП «Іванівський міжра-йонний відділ лабораторних досліджень». На цьому сесія завершила свою роботу.

-Ми занепокоєні ситуацією, яка склалася з поширенням небезпечного коронавірусу у світі. Відтак маємо вжити усіх необхідних превентивних заходів, щоб унеможливити можливість потрапляння хвороби та розповсюдження її у районі,- наголошує голова районної ради В.Л. Купченко.


DSCF6757


DSCF6754


DSCF6762


DSCF6758

Весна іде, свято несе…

За доброю традицією із святом 8 Березня приходить весна. І в цьому є певна закономірність. Бо жінка, як і весна, несе у світ особливу і велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність. Все найсвітліше, що є у нашому житті – весна, радість, щастя, кохання, пов’язане з жінкою – берегинею роду людського, його душею.

  Це по-справжньому світле та весняне свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є у нашому житті – кохання, любов до рідних, сімейне благополуччя та турботу про дітей, тепло материнських рук і родинний затишок, жіночу мудрість, любов і милосердя.

6 березня в районному будинку культури відбувся святковий концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню – 8 Березня.

Представниць прекрасної статі вітали голова районної державної адміністрації Д.І. Драган, голова районної ради В.Л. Купченко, голова селищної ради М.І. Чирнилюк.  Вони побажали жінкам міцного здоров’я, успіхів у роботі, жіночого щастя, любові та добра.

Після теплих привітань за багаторічну сумлінну працю, досягнуті успіхи в роботі та з нагоди Міжнародного жіночого дня - 8 Березня  Почесними грамотами районної державної адміністрації відзначено: Демську Марію Миколаївну, лікаря загальної практики сімейної медицини КНП «Миколаївська ЦРЛ; Доду Людмилу Миколаївну, викладача КЗПО «Миколаївська дитяча музична школа»; Кирик Валентину Іванівну, головного лікаря КНП «Миколаївська ЦРЛ»; Парову Тетяну Володимирівну, вихователя Миколаївського ДНЗ(ясла-садок) №1 «Сонечко»; Полянську Анну Вікторівну, головного спеціаліста Миколаївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки; Тернову Галину Іванівну, головного бухгалтера Управління Державної казначейської служби України в Миколаївському районі Одеської області; Чабан Людмилу Леонідівну, головного бухгалтера Миколаївського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг); Шабатуру Ларису Миколаївну, старшого державного інспектора Миколаївської державної податкової інспекції Подільського управління ГУ ДПС в Одеській області. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок в розвиток громади Петрівської сільської ради Почесною грамотою районної державної адміністрації відзначено Дуковську Тетяну Федорівну,секретаря Петрівської сільської ради. За багаторічну плідну працю та особистий внесок у розвиток сфери освіти Миколаївського району Почесною грамотою районної державної адміністрації відзначено Щербину Ларису Дмитрівну, голову Миколаївського райкому профспілок працівників освіти та науки.

За високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, відданість обраній справі  та з нагоди  Міжнародного жіночого дня - 8 Березня, грамотами Миколаївської селищної ради відзначено Борш Наталію Петрівну, директора Миколаївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості; Кривоус Наталію Григорівну, спеціаліста  Миколаївського районного бюро технічної інвентаризації; Змунчило Валентину Арсентіївну, в.о. завідуючої ДНЗ №1 «Сонечко». За  сумлінну працю, відданість обраній справі, активну життєву позицію  та з нагоди  Міжнародного жіночого дня - 8 Березня, грамотою Миколаївської селищної ради відзначено Шпачінську Альону Валеріївну, фізичну особу – підприємця.

Доброзичлива атмосфера у залі, прекрасні концертні номери у виконанні чоловічого тріо «СаДко», Дарії Резніченко, Артема Шаранова, вокальних колективів «Віола» та «Веселка», Дмитра Хапуна, Олега Остапчука, Лілії Жирун, Ніни та Романа Мочарних, Віктора Сушка,  Вікторії Косінської,  Мирослава Боровського, сприяли гарному настрою та позитивним емоціям.


DSCF6532


DSCF6554


DSCF6557 


6 березня відбулися засідання постійних комісій районної ради

Підготувалися  до XXXIII сесії районної ради

6 березня відбулися засідання постійних комісій Миколаївської районної ради. На них депутати попередньо детально розглянули питання, які були раніше розглянуті на президії районної ради  та включені до порядку денного чергової XXXIII сесії Миколаївської районної ради.  Після роботи у профільних комісій депутати зібрались у кабінеті голови районної ради Віктора Купченка на спільне засідання. У роботі депутатських комісій взяли участь голова районної державної адміністрації Денис Драган, керівник апарату райдержадміністрації Любов Будугай, голови постійних комісій районної ради, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Активно обговорювались питання фінансування реалізації районних програм, зверталась увага на необхідність ефективного використання коштів.

Ну і звичайно не обійшли увагою районні обранці внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 20 грудня 2019 року №300 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2020 рік».

Згідно рекомендацій постійних комісій для розгляду на пленарному засіданні XXXIII сесії райради, яке відбудеться 20 березня запропоновано на розгляд сесії двадцять одне основне питання.

 

DSCF6525


DSCF6498


DSCF6499

До роботи інклюзивно-ресурсного центру - з увагою і турботою

Інтегрування дітей із особливими освітнім потребами в загальноосвітній простір України є визначальним пріоритетом державної політики і полягає в створенні умов для здобуття учнями якісної освіти відповідно до їхніх здібностей та індивідуальних можливостей.

28 лютого голова районної ради Віктор Купченко, голова районної державної адміністрації Денис Драган, депутат районної ради Сергій Чеченін відвідали комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Миколаївської районної ради Одеської області з метою ознайомлення з роботою ресурсного центру та його потребами.

В орендованому приміщенні КЗ "Миколаївська спеціальна загальноосвітня школа - інтернат І - ІІ ступенів" розміщуються кабінети директора, вчителя-логопеда, вчителя- дефектолога, практичного психолога, приймальня та інші необхідні техприміщення.

Головна мета центру — забезпечення однакових можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти всім дітям.

-Матеріально-технічне забезпечення інклюзивно-ресурсного центру на даний момент не є повним, але по можливості поповнюється за рахунок державної субвенції та місцевого бюджету, а також спонсорських надходжень. В ІРЦ наявні ноутбуки, багатофункціональні пристрої для друку, сканування, копіювання, ламінатор, дошка магнітно-крейдова, комплекс для корекційно-розвиткової роботи, спортивно- реабілітаційне обладнання та тренажери, комплекти інструментів для постановки логопедичних звуків, дидактично роздаткових засобів для колективної та індивідуальної роботи, корекційне обладнання в кабінеті психологічної реабілітації. Медична статистика і досвід роботи фахівців дефектологів та психологів  свідчать, що в процентному співвідношенні дітей з вадами розвитку з  кожним роком стає більше, можливо через екологічні проблеми й різкі соціально-економічні зміни. На сьогодні в інклюзивно-ресурсному центрі надають корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами фахівці: Пуговська Наталія Дмитрівна - практичний психолог. Проводить корекційно-розвиткові заняття. Мета цих занять: розвиток пізнавальних процесів, формування комунікативних навичок та умінь, виховання моральних якостей. Практичний психолог зосереджує свою роботу на позитивних сторонах особистості дитини, дозволяє їм підвищити самооцінку, повірити в себе, уникнути помилок та невдач;  Боровська Валентина Миколаївна – вчитель – логопед. Вбачає успішне подолання мовних порушень тільки за умови тісного взаємозв’язку та послідовності у роботі всіх фахівців. Вдало використовує логопедичні вправи для правильного дихання при артикуляції та постановці звуків, активно залучає дітей до активізації та корекції  зв’язного мовлення, розвитку загальної та дрібної моторики, активно залучає батьків для якісного досягнення результату; Іваніцька Вікторія Миколаївна-вчитель – дефектолог. Проводить оцінку навчальної діяльності дитини, рівня сформованості знань дитини вмінь та навичок згідно навчальної програми або основних критеріїв, або вмінь. Інклюзивно-ресурсний центр було відкрито за сприяння Миколаївської районної ради і Миколаївської районної державної адміністрації (рішення Миколаївської районної ради від 15.03.2019р. №241 «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Миколаївської районної ради Одеської області). З листопада 2019 року і до сьогодні від батьків дітей з особливими освітніми потребами надійшло 22 заяви на проведення комплексної оцінки.  Сьогодні на руки видано 19 висновків по результатам комплексної оцінки. Корекційні заняття відвідують 14 дітей з ДНЗ № 1 «Сонечко», шкіл району. Створені інклюзивні класи в Антонюківському, Олексіївському та Левадівському НВК, - зазначає директор інклюзивно-ресурсного центру Л.Г. Шаранова.

Оглянувши приміщення центру та ознайомившись з матеріально-технічною базою закладу, посадовці обговорили ключові проблеми та перспективи розвитку інклюзивної освіти у районі. «Дуже важливо, щоб усі діти з особливими освітніми потребами були забезпечені комфортними умовами та не відчували жодних обмежень. Наше завдання – надати їм можливість навчатися та жити на рівні з усіма іншими», - зазначив голова районної ради В.Л. Купченко. 

IMG 20200228_122339


IMG 20200228_122007


IMG 20200228_122517 

28 лютого відбулося засідання президії районної ради

З президії районної ради

В ході підготовки до проведення чергової XXXIII сесії районної ради, 28 лютого відбулося засідання президії Миколаївської районної ради, яке провів голова районної ради Віктор Купченко. Участь у роботі взяли голова райдержадміністрації Денис Драган, керівник апарату райдержадміністрації Любов Будугай, голови постійних комісій районної ради, представники депутатських фракцій, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Було розглянуто ряд питань, що заплановані та внесені на розгляд профільних комісій районної ради: про виконання районного бюджету Миколаївського району за 2019 рік; про затвердження присяжних Миколаївського районного суду Одеської області; про надання згоди на безоплатне прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області до спільної власності територіальних громад сіл, селища Миколаївського району персональних комп’ютерів та програмного забезпечення; про надання згоди на безоплатне прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області до спільної власності територіальних громад сіл, селища Миколаївського району комплектів засобів навчання для  кабінетів хімії та біології; про затвердження Положення про порядок надходження, використання та встановлення пільг із плати за навчання в КЗ ПО «Миколаївська дитяча музична школа»; про погодження щомісячної плати за навчання на 2020 рік в КЗ ПО «Миколаївська дитяча музична школа»; про затвердження умов проведення конкурсу на визначення опорного закладу; про внесення змін до рішення районної ради від 15.03.2019 року №239-VII «Про затвердження районної програми розвитку освіти Миколаївського району на 2019-2021 роки»; про внесення змін до рішення районної ради від 16.02.2016 року № 32 «Про затвердження Програми розвитку культури в Миколаївському районі на 2016-2020 роки»; Про затвердження Положення про проведення районного літературно - мистецького фестивалю «Степові перлини»; про затвердження Програми забезпечення публічної безпеки та правопорядку на території Миколаївського району на 2020-2022 роки; про результати діяльності комунальної установи «Інклюзивно – ресурсний центр» Миколаївської районної ради Одеської області за 2019 рік; про затвердження звіту про виконання фінансового плану комунального некомерційного підприємства «Миколаївська центральна районна лікарня» за 2019 рік; про внесення змін до рішення районної ради від 07.03.2018 року №154 «Про затвердження районної програми соціальної підтримки населення Миколаївського району Одеської області на 2018-2020 роки «Захист і турбота»; про затвердження комплексної програми запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми на період до 2023 року; про внесення змін до рішення Миколаївської районної ради від 03.08.2016 року №55 «Про затвердження районної програми «Питна вода Миколаївського району на 2016-2020 роки»; про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 20 грудня 2019 року №300 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2020 рік»; про затвердження програми взаємодії органів виконавчої влади та місцевого  самоврядування Миколаївського району на 2020 рік.

Голова районної ради подякував президії за конструктивну роботу і побажав депутатам активної та плідної роботи у профільних комісіях, готуючись до сесії районної ради.

DSCF6494


DSCF6472 

Щодо ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення Миколаївського району

ScanImage043 28.02.20

 

ScanImage044 28.02.20

Стихії протиставили організованість і небайдужість

24  лютого на Одесу та область насунулися шторм і буревій. 

Циклон під назвою "Юлія" прийшов до України із Центральної Європи і завдав сильної шкоди населеним пунктам Одеської області в тому числі і Миколаївського району.

Аномальні сильні пориви вітру стали причиною цілого ряду небезпечних інцидентів по всій країні: падали дерева, з будинків зривало дахи. Негода зі шквалистим вітром завдала дуже великої шкоди.

Зі слів начальника Миколаївського РЕМу Олега Горбатюка під час негоди було знеструмлено чимало населених пунктів району.

Станом на 26 лютого усі наслідки стихії під час якої були пошкоджені лінії електропередач працівниками РЕМу були усунуті.

24 лютого під час циклону «Юлія» був пошкоджений і знак на в`їзді в Миколаївський район. Та вже незабаром він стояв на місці. Про це потурбувалися голова Петрівської сільської ради О.Ю. Даценко, депутат Миколаївської районної ради Ю.М. Даценко, голова фермерського господарства «Юліана»  С.П. Даценко,  Дмитро Зорило, Микола Фабрика,  Валерій Гарбуз . Не рахуючись з власним часом, використовуючи власну техніку, вони швидко і якісно виконали необхідний обсяг роботи. Дякую особисто кожному за небайдужість та надану допомогу.

Сюрпризи стихії завжди непередбачувані. І те, що сталося, яскравий тому приклад. Сподіваюсь і вірю, що й надалі вони не застануть нас зненацька. А наші земляки завжди зможуть розраховувати на оперативну роботу відповідних організацій, виявляючи при цьому організованість і готовність прийти на допомогу.

У цьому-запорука нашого спокою і чіткого функціонування всіх життєзабечуючих систем району.


Голова Миколаївської районної ради В.Л.Купченко


IMG-abfe7217416c807939ba0c0ea7fa1d39-V


IMG-74a7d6ee226e3513a8dd315e1cecc0fc-V

Про сьогодення, проблеми і … картоплю по-козацьки

Нещодавно Костянтин Грубич та команда ТСН завітали і до смт Миколаївки. В рамках проекту «Польова кухня» журналіст зустрівся з місцевими мешканцями, аби обговорити наболілі проблеми. Крім того, він поспілкувався й з  головою районної ради Віктором Купченком, головою районної державної адміністрації Денисом Драганом, головою Миколаївської селищної ради Миколою Чирнилюком.

Проект виходить у вигляді рубрики в програмі «ТСН-тиждень». Кожного разу ведучий проекту обирає новий населений пункт, аби запропонувати глядачам не лише рецепт смачної страви регіону, а й можливий план вирішення проблеми.

Проект не суто кулінарний: він дає можливість відвертої розмови з людьми, почути їх,а вміння вникати в суть, слухати й чути та комунікувати – це «фішка »Костянтина Грубича, яку не переоцінити, яка вельми до вподоби людям. Спробувати дати рецепт як позбутися негараздів.

-І, як на мене, якщо спершу нагодувати людей, розмова стає більш відвертою та розкутою. І хоч кожен говорить про свою маленьку чи більшу проблему, чи про негаразди свого села, міста, містечка, це все не є чужим для людей в інших куточках нашої країни…,-зазначає Костянтин Грубич.

 На площі біля Миколаївського РБК зібралося більше 200-т мешканців селища. Костянтин не лише професійно під свій сюжет і творчі цілі вибудовував розмову із  мешканцями селища, а й не менш майстерно вправлявся у перервах між репліками і технічних паузах зазирати до казана, поки готувалася картопля по - козацьки.

Костянтин жартував і сипав дотепами, миколаївці відповідали тим же. Роздававши картоплю по-козацьки і в час самого частування відбулася жвава та відверта розмова й про проблеми, з якими стикаються нині мешканці Миколаївки. Люди з болем говорили про все, що їх непокоїть, й ведучий «Польової кухні» надто уважно слухав, намагався їх розрадити.

 Словом, атмосфера встановилася дуже кулінарна і тепла. А тут ще й поруч справжня польова кухня!

Ну, про страву поговорили. А тепер перейдемо до проблем, яких миколаївці висипали перед столичним журналістом і «1+1». Це розподіл землі та земельна реформа в цілому, відсутність робочих місць на селі, питання комунального обслуговування та екології. Але основним цього разу було питання соціального захисту сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю. Костянтин Грубич відзначив, що  порушене питання  сьогодні дуже гостро стоїть в країні та вважає, що його треба вирішувати на загальнодержавному рівні.

На завершення зустрічі десятки миколаївців фотографувалися зі столичним журналістом, який щиро дякував мешканцям нашої особливої провінції за теплий прийом.


DSCF6337


DSCF6291


DSCF6267 

20 лютого українці вшановують учасників Революції Гідності та Героїв Небесної сотні

Герої належать вічності

 

20 лютого українці вшановують учасників Революції Гідності та Героїв Небесної сотні. Саме цей день 6 років тому став переломним моментом революційних подій. Саме цього дня 2014 року на вулиці Інститутській у місті Київ розстрілювали протестувальників.

Відтоді ця дата увійшла в історію України як символ патріотизму та героїзму.

19 лютого у Миколаївці у «Сквері Пам’яті» біля пам’ятного знака «Пам’яті невинно убієнних» відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті  Героїв Небесної Сотні. У заході взяли участь керівництво районної ради і районної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів РДА та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, селищний голова, представники трудових колективів установ та організацій селища, працівники Миколаївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, громадськість. На початку традиційно прозвучав Державний Гімн України.

Далі ведучі заходу учениці ОЗ «Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» коротко переповіли історію тих доленосних подій подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейський вибір України, підкресливши, що вони зробили сміливий крок на вівтар свободи і відстояння гідності українського народу, журавлиним ключем полинули у вирій вічності, у вирій вільної думки, бажання, кругозору.Українські Ангели Небесної Сотні загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Вокальний колектив «Любисток» ОЗ Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”  виконав пісню «Над землею тумани».

Усі учасники заходу, затамувавши подих перенеслись спогадами у той трагічний для країни хід історії та хвилиною мовчання вшанували усіх, хто загинув під час Революції Гідності, всіх героїв-майданівців, всіх хто віддав своє життя на Південному Сході нашої держави за рідну неньку Україну. Тужливо і скорботно лунала пісня “Гей, пливе кача...” - жалобний гімн Майдану за Небесною Сотнею загиблих Героїв у виконанні дитячого вокального колективу «Віола» Миколаївського РБК. Учасники заходу запалили свічки і лампадки та поклали квіти до пам’ятного знака «Пам’яті невинно убієнних».


DSCF6390


DSCF6407


DSCF6425


Календар новин

<< < Вересень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30