Вшанували пам'ять переможців біля Меморіалу


У середу 9 травня в смт. Миколаївка біля Меморіалу загиблим воїнам в роки Другої світової війни відбулися заходи присвячені 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Участь у них взяли голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко, заступник голови районної ради С.О. Рош, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька, голова Миколаївської селищної ради М.І. Чирнилюк, посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасники АТО, представники установ, організацій, трудових колективів, громадських організацій, громадськості, учні Миколаївського НВК та Миколаївської спецшколи – інтернату.  На грудях багатьох майорів червоний мак – міжнародний символ пам’яті жертв війни. Розпочався захід звучанням Державного Гімну України.

До присутніх звернувся голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

-Шановна громадо, шановні жителі Миколаївського району! Дозвольте мені привітати всіх з 73-ю річницею Дня Великої Перемоги. Важко переоцінити внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Європі. Україна зазнала чи не найбільших руйнувань та жертв серед усіх держав, якими прокотилася страшна Друга світова війна. Ми маємо завжди пам’ятати про те, якою важкою ціною далася ця перемога.

Серед величезних втрат України в Другій світовій війні найтяжчими були демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому, професійному складі. За різними підрахунками, внаслідок воєнних дій, політики окупаційних властей, голоду та репресій в Україні за роки війни втратили життя від 7 до 10 млн. людей. Найчастіше називають цифру у понад 8 млн. осіб загиблих. І це лише прямі безповоротні людські втрати нашої країни. Значно більшими є демографічні втрати, які вимірюється сумою загиблих і померлих з числа військових і цивільного населення внаслідок бойових дій, окупації, репресій, голоду, епідемій і хвороб, емігрантів (тих, хто з різних причин залишився на чужині) і ненароджених з причин, породжених війною.

З червня 1941 по вересень 1945 брали участь у боях на фронтах Другої світової війни близько 6360 наших земляків.

До скла­ду діючих армій в квітні 1944 року були призвані та пішли добровільно біля 6000 жителів району, на сьогодні це кожний другий житель у районі.  В оборонних боях 1941 року та при звільненні в 1944 році в районі загинуло 356 воїнів (при тому прізвища 156 бійців не встановлено). В районі загинуло 523 мирних жителі, 441 були вивезені на роботу до Німеччини та Румунії. З фронтів не повернулися на рідну землю 3077 воїнів — жителів району… Нажаль, нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність. Схід України став ареною бойових дій, гинуть люди… Нам і сьогодні доводиться захищати рідну землю. І наші мужні земляки знову показують справжній героїзм, бо український народ перемагає не лише зброєю, а й силою духу. Низько вклоняємося всім ветеранам, які подарували нам мирне життя. Бажаю усім міцного здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани, ясного мирного неба та віри у славне майбутнє України, - наголосив Віктор Леонідович.

Дитячий вокальний колектив Миколаївського НВК виконав пісню - «Повертайся живим».

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих у Другій світовій війні і тих Героїв, які сьогодні віддали своє життя на сході нашої країни. Після чого дитячий танцювальний колектив під керівництвом художнього керівника Руденко Катерини  виконав танок - «Вальс поколінь - повернення».

Цього ж дня подарунки від Миколаївського селищного голови М.І. Чирнилюка, голови організації ветеранів Миколаївського району В.Ф. Школенка, отамана районового козацького товариства ім. І.Сірка В.В. Чабана отримали ветерани Другої світової війни Петро Олексійович Аркушенко і Ніна Яківна Дубенко-її провідали вдома в зв`язку з хворобою.

DSCF5652

DSCF5656

DSCF5660

DSCF5671

DSCF5676

DSCF5759

DSCF5713


Календар новин

<< < Вересень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30