На жаль, свято Івана Купайла тільки раз на рік...

На жаль, свято Івана Купайла тільки раз на рік…

 

Купальська ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і міфічна. Кажуть, що цієї ночі з рік, озер та ставків виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних рис, тому здатна наділити людину силою та здоров’ям на весь рік.

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, яке відзначають у ніч з 6 на 7 липня – це свято молоді – Купайло, яке з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято. Проте давній сюжет свята залишився незміненим у своїй основі. Обряд Купайла – це, насамперед, самоочищення від злих духів за допомогою води й вогню. Тому напередодні влаштовували спеціальні дійства, за допомогою яких можна було позбавлятися нечистої сили. Свято припадає на день літнього сонцестояння, тому символізує народження літнього сонця — Купайла, і тим самим завершує панування весняного сонця — Ярила. В цей час небесне світило перебуває у зеніті — найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі — найкоротші… За легендою, папороть цвіте лише одну коротку мить найкоротшої у році Купальської ночі. Чарівну квітку шукали і у населених пунктах нашого району.

Цього року народні гуляння пройшли у Миколаївці, Стрюковому, Василівці та Скосарівці.

Зокрема у парку культури та відпочинку в Миколаївці зібралося чимало гостей, які долучилися до культурного відпочинку теплого липневого вечора.

Святкову програму традиційно розпочали ведучі Ірина Кудерська та Віктор Сушко.

Центром купальського свята стало обрядове дерево Марена, довкола якого і розгорталися  основні ритуальні дії, та обов’язковий атрибут — купальське багаття.

Далі в позитивне полум’я щирих емоцій, що панували навколо, додали оберемки гумору, грації, колоритності під час виконання пісень, танців, хороводів. Вокальна група вчителів Миколаївського НВК,  вокальна група Миколаївського районного будинку культури «Мальви»,  танцювальний колектив Миколаївського Будинку дитячої та юнацької творчості (художній керівник Катерина Руденко), Ірина Кудерська та Юлія Феник.

Майстерність художніх колективів та окремих виконавців, яскраві барви національних костюмів та народних обрядів зробили цей вечір незабутнім для багатьох  гостей, які взяли участь у святі Івана Купайла.

 Для миколаївців працювали точки виїзної торгівлі місцевих приватних підприємців, а для дітей встановили надувні батути та атракціони.

На завершення святкування відбулась дискотека.

У Стрюковому З 6 на 7 липня біля Стрюківського СБК відбулося обрядове дійство "Ой на Івана, ой на Купала". Як завжди присутніх радувала танцювальна група "Шанс". У їх виконанні глядачі побачили багато хороводів та сучасних танців. Несподівано на свято завітав циганський табір (учасники група "Мрія") і вражений тут залишився до його закінчення. І не просто пасивним учасником, а порадував глядачів циганськими танцями та піснями. Галина Карніцька виконала пісні "Дорогой длинною" та "Гадалка", Олена Щереметьєва - "Мамочка" та "Вороной", Оксана Задунайська - "Колдунья","Віночок" та разом з Іриною Самойленко - "Три лінії". Дуже сподобалась усім пісня "Купальська" у виконанні Мирослави Михайленко. Фінальну пісню "Цигани" глядачі сприйняли на ура. Молоді люди були у захопленні від обряду пускання віночків на воду. Масове народне гуляння у селі продовжувалося до ранку.

Не менш цікавими були святкові дійства у Василівці та Скосарівці.

Традиційне фольклорне свято Івана Купайла жителі вищеназваних населених пунктів відзначили театралізованими програмами та забавами. У кожному з названих населених пунктів свято було неповторним - палало вогнище, плелися вінки та співали українських народних пісень.

DSCF6456 новый размер


DSCF6437 новый размер


DSCF6453 новый размер


DSCF6463 новый размер


DSCF6470 новый размер


DSCF6473 новый размер


DSCF6496 новый размер


DSCF6506 новый размер


DSCF6508 новый размер


IMG 6614_новый размер


IMG 6620_новый размер


IMG 6610_новый размер


IMG 6622_новый размер


IMG 6602_новый размер


IMG 6588_новый размер


IMG 6572_новый размер


IMG 6534_новый размер

Календар новин

<< < Липень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31