Закупівельні ціни на молоко-одвічна тема для сільських розмов

Закупівельні ціни на молоко — одвічна тема для сільських розмов.

 

Минулого четверга жителі  с. Стрюкового, обурені зниженням ціни на молоко, що продається з особистих підсобних господарств, вирішили провести зустріч з представниками  молокозаводів за участі місцевих заготівельників. У залі сільського будинку культури зібралося близько 70 жителів Стрюкового на чолі з сільським головою Марією Какорою.

На сходці були присутні голова районної ради Віктор Купченко, в.о. начальника Держпродспоживслужби в Миколаївському районі Одеської області Олександр Войтович, представники молокопереробних підприємств Олег Некрасов - ТОВ «Янтарь – юг» смт. Цебріково  Великомихайлівського району Одеської області, Олександр Зугравий- ВАТ «Веселинівський завод сухого знежиреного молока» Миколаївської області.

Емоційно висловлювали наболіле багато мешканців, що були на сходці. Серед них: жителі Стрюкового - Олександр Куценко, Олександр Воронов, депутат районної ради Тетяна Гаврилюк, депутат Стрюківської сільради Вікторія Доля та ін.

“Тільки й говорять скрізь, що потрібно піднімати село. А ось воно - ставлення до села. На що ж нас перетворюють!” - обурювались селяни. Молоко - не вода, а коштує чомусь дешевше, ніж “захімічена” солодка вода у магазинах.

- Селяни, доглядаючи ВРХ, оплачують корми, ветеринарне обслуговування тварин, прививки та інше, за здане молоко отримують мізер…На закупівельну ціну впливає  низка факторів. Найголовнішим з них  є  існування посередників між селянами та виробниками молочної продукції та монополізм цих посередників. Вони  заробляють на різниці між ціною заводу та закупівельною ціною в селян. При цьому відносини між посередниками та продавцями молока  грунтуються зазвичай на «чесному слові».  У посередників та заводу можливо і є між собою  якісь договори, але самі селяни юридично незахищені.  Сьогодні посередник-підприємець може тиждень-два  розраховуватися за молоко,  а потім місяць заготовляти і не розрахуватися чи спекулювати на жирності та інших моментах, - наголошувала у своєму виступі депутат районної ради Тетяна Гаврилюк.

 Голова районної ради Віктор Купченко зазначив: «Заготівельники молока – комерційні структури, і влада не може диктувати їм, які ціни встановлювати. Ми можемо аргументувати рекомендовану нами ціну. Влада теж зацікавлена, щоб у районі був відпрацьований прозорий механізм прийому і оплати молока. Я розумію селян. Молоко — це засіб до виживання, зайнятість населення і джерело доходів. І цим нехтувати не можна. Але, разом із тим, перед селянами ставимо умову: ціна на молоко залежить від його якості-чистоти і жирності.  Ми, в свою чергу, вживатимемо всіх заходів, щоб переробники купували його за відповідною високою ціною».

Люди  не розуміють, чому їх праця не ціниться, чому молокопродукти в магазинах дорожчають, а в них молоко забирають за безцінь (2 грн. 30 коп. за 1 літр)? Не дали відповіді на ці запитання молокозаготівельники. Єдине, що вони пояснювали – підприємство має фінансові труднощі через відсутність закордонних ринків збуту. Основна причина проблем зі збутом молока, зокрема, через ускладнення стосунків з Російською Федерацією. Адже українська молокопереробна промисловість у переважній своїй більшості постачала молочну продукцію до «білокам’яної». На сьогоднішній день є величезні труднощі, молокозаводи вимушені зменшувати закупівельну ціну.

Селяни доведені до відчаю і при нинішніх закупівельних цінах на молоко не бачать іншого виходу, як збувати корів. За такої ситуації, на жаль, чергові партії корів цього сезону знову підуть під ніж.

Втрата корови для селянина — не лише втрата годувальниці. Для селянина кошти, отримані за здане молоко, є чи не єдиним щоденним заробітком, і дають йому можливість виживати. Та ці проблеми селянина олігархів, схоже, не обходять, їх апетити від того не зменшуються.

Як результат вирішили сформувати робочу групу, яка б представляла інтереси жителів села у районі з заготівельниками.

- Щодо селян, які тримають корову і хочуть заробити на цьому, вихід єдиний – створювати родинну ферму або об’єднуватися у кооперативи, як це поширено, наприклад, у Франції, Прибалтиці, Польщі та інших країнах Євросоюзу,- наголосив голова районної ради Віктор Купченко.

DSCF6027


DSCF6034


DSCF6022

 

Календар новин

<< < Липень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31