Світла пам'ять про Велику Перемогу вічно житиме у наших серцях

 Світла пам'ять про Велику Перемогу вічно житиме у наших серцях

 

Весна іде, і переможним кроком

В тюльпановому вічному вогні

Йде травень крізь хвилини, дні і роки,

Несе нащадкам спогади війни!

 

 Другий рік поспіль Україна відзначає 9 травня за якісно новим принципом, котрий чітко відповідає історичній пам’яті українського народу та загальноєвропейським традиціям: символічні червоні маки на грудях і усталене гасло «1939-1945. Пам'ятаємо! Перемагаємо!» – яскраве цьому підтвердження.

З часу великої Перемоги минув сімдесят один  рік. Але подвиг воїнів-визволителів завжди пам'ятатимуть діти, онуки, бо вони зберегли найголовніше – життя! Зберегли людство, подарували мирне небо над головою.

9 травня у смт. Миколаївці на урочистому мітингу з нагоди Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі згадати тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг в бою, та зрозуміти, чому через 71 рік з Дня Перемоги у Другій світовій війні наша країна перестала насолоджуватися мирним і спокійним життям, зібралися керівництво району, ветерани війни,  учасники АТО, громадськість, учнівська молодь району, депутати місцевих рад, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники організацій, підприємств та установ району. 

До присутніх з вітальними словами звернувся  голова районної ради Віктор Купченко.

- Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. Ми у вічному боргу перед вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які ви виявили в боях за рідну землю. Нажаль, нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність. Схід України став ареною бойових дій, гинуть люди. В цей день ми не можемо  не згадати і наших воїнів-земляків, які захищали Україну від агресора - Буданова Миколу з  селища Шабельники, Тарабанова Вадима з села Гвоздівки. Вони загинули, віддали найдорожче, що у них було-життя, заради спокою та миру на рідній землі, заради процвітання та щасливого майбутнього України,- наголосив Віктор Леонідович.

Перед присутніми з художніми номерами виступили вихованці дитячої музичної школи з піснею «Країна дитячих  мрій», дитячий вокальний  колектив Миколаївського НВК з піснею «Спасибі вам, фронтовики» (керівник Ольга Виверець),  танцювальний колектив «Усмішка» будинку дитячої та юнацької творчості виконав танок «Вальс – повернення» (художній керівник Катерина Руденко).

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто не повернувся з війни, а також воїнів, які віддали своє життя, захищаючи Україну. Після чого поклали квіти до Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової.

У цей же день о 20.30 розпочався фестиваль воєнно-патріотичної пісні «З піснею по життю». Відкрили його селищний голова Олександр Ізбаш та в.о. начальника відділу культури районної державної адміністрації Ірина Кудерська. Вони привітали всіх присутніх з величним святом - Днем Перемоги у Другій світовій війні та побажали мирного сьогодення, світлих сонячних днів та гарного настрою.

— Ми знаємо, що в роки війни пісня зміцнювала дух воїнів, допомагала кувати Перемогу, підтримувала тих, хто чекав з війни своїх близьких. І наше завдання — зберегти пам'ять про це і передати підростаючому поколінню, щоб вони цінували той подвиг, який здійснили заради них їхні пращури,- наголосила Ірина Кудерська.

Увечері на площі біля Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни  зібралося чимало жителів селища і гостей, які традиційно тепло сприймали виступи колективів та майстрів художньої самодіяльності району серед яких: Грищенко Даша з композицією «Маки червоні» - Ісаївський СБК; тріо у складі Аветісян Ліана, Ярчук Маріелла, Аркушенко Катерина з піснею «9 травня» - Василівський СБК; вокальний колектив «Калинонька» з піснею «Ми хочемо миру» - А.-Іванівський СБК; Катерина Якубовська та Богдан Швейдар з танцем «Вальс Победы» - Миколаївський НВК; Грищенко Маша - з піснею «На нашій Україні» - Ісаївський СБК; Приходько Катерина з піснею «Ми хочемо миру» - Левадівський СБК; Церковна Олена з піснею «Солдат України» - Стрюківський СБК; Оксана Мироненко з піснею «Степом» - Василівський СБК; дует Ірина Вальчуковська та Світлана Тузенко з музичною композицією «Біля тополі» - А.-Іванівський СБК; Шереметьєва Альона з піснею «Не твоя війна» - Стрюківський СБК; танцювальний колектив будинку дитячої та юнацької творчості з танцем «Хорошие девчата»; вокальний колектив «Гвоздівчанка» з піснею «Там під Львівським замком» -  Гвоздівський СБК;  Колісніченко Іван з піснею «От героев былых времён» - Ісаївський СБК; дует  Яцків Владислав, Куба Надія з піснею «Ти повертайся» - Антонюківський СБК; Наталя Гайдай з піснею «Тальяночка» - А-Іванівський СБК; танцювальний колектив будинку дитячої та юнацької творчості з танком «Синий платочек»; вокальний колектив «Веселка» з піснею «Біля калиноньки плакала мати»- Миколаївський РБК; вокальна група «Роксолани» з піснею «Ой помню, помню я той час…» - А.-Іванівський СБК;  Дурбалова Валентина з піснею «На безымянной высоте» - с.Ісаєво.


DSCF5133

 

DSCF5084

DSCF5085

 

DSCF5116


DSCF5137


DSCF5155 

 

DSCF5194

Календар новин

<< < Вересень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30