Добрі справи об’єднують та прикрашають людей

Добрі справи об’єднують та прикрашають людей

Ріки є дуже чутливими до антропогенного впливу. Десятки тисяч малих річок повністю або частково зникли через природні та природно-антропогенні причини: зміни клімату, переформування русел, природні сукцесійні процеси, осушувальну меліорацію, забір води для господарських цілей, зведення водосховищ, вирубування лісів, розорювання земель, розширення  площ населених пунктів, розбудову промислових вузлів, транспортних шляхів… Десятки малих річок «похоронені» під асфальтом великих міст, «закуті» у підземні труби, висохли внаслідок засмічення та замулення джерел і криниць.

Річки Тилигул та Чичиклія, які протікають територією Миколаївського району свого часу були досить повноводними, про це пам`ятають сьогоднішні старожили. Але з часом річки зі зміною природно-кліматичних умов та людського фактору пересихали, замулювалися і врешті - решт  на території  району майже повністю зникли, лише деінде навесні з`являються, а згодом зникають невеличкі болотця чи озерця.

Останнім часом стало досить актуальним створення відпочинкових громадських водних об’єктів в нашому ра-йоні. А хід цьому дало те, що у липні минулого року в  с. Стрюкове на березі поблизу р. Тилігул за сприяння депутата Одеської обласної ради, керівника «Березівкаагрошляхбуд» К.А. Хачатряна було створено пожежну водойму, яка згодом стала водною зоною і для громадського відпочинку.

 Цьогоріч жителі населених пунктів Миколаївського району власноруч активно взялися за створення та облаштування відпочинково-рекреаційних  водних зон. В середині квітня в с. Нова Григорівка Шабельницької сіль- ської ради було створено штучну водойму. Організацію робіт та забезпеченням паливом техніки здійснював керівник СТОВ «Агроком», депутат Миколаївської районної ради А.Г. Смбатян. Згодом естафету добрих справ перейняли жителі с. Сиротинки, а посприяли їм у цьому земляки-аграріїї Ю. Даценко та С. Макартет, забезпечивши паливом відповідну техніку.

Від самого початку даних робіт і до сьогодні ці добрі справи не оминув своєю увагою депутат Одеської обласної ради, керівник «Березівкаагрошляхбуд» К.А. Хачатрян - надавши безкоштовно для  земляних робіт сучасний екскаватор, який і виконував основну їх частину.

 Нещодавно голова районної ради В.Л. Купченко та голова селищної ради М.І. Чирнилюк звернулися до К.А. Хачатряна з проханням посприяти у створенні водного рекреаційно - відпочинкового об’єкту на території Миколаївської селищної ради, а саме біля с. Зинаїдівки, і депутат облради не відмовив та надав на два дні екскаватор, левову ж частку пального для нього надали Миколаївська райспоживспілка (керівник Н.М. Дерещук)-150л, Миколаївський сирзавод (керівник В.А. Маєвський)-100л, ТОВ «ЛІГА-50» (керівник Юрій Шабатура)-150л, адже екскаватор на протязі робочого дня використовував близько 150л дизпального. Працівники КП «Миколаївське», особовий склад 29-ї пожежно-рятувальної частини 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області та небайдужі громадяни також внесли свою частку в цю добру справу. Біля водойми, довжина якої близько 100м  проведено благоустрій: облаштовано містки, лавки та столики, гойдалку для дітей, завезено пісок. Активно вивозили  грунт Сергій Кравченко, Татул Аветісян, Сергій та Микола Балановські, Юрій Жерновський. 

Наступним кроком стала часткова розчистка русла р. Чичиклії та створення рекреаційно - відпочинкової зони знову ж таки на території селищної ради – між смт. Миколаївка та  с. Софієвкою, біля  с. Перемога, яку місцеві жителі назвали «Францводоканал». Організатором робіт на території  «Францводоканалу» місцевою громадою було обрано Сергія Ткаченка, який успішно виконав покладені на нього обов’язки. Свій внесок в облаштування даної водойми (довжина приблизно 300м) власною технікою зробили В.Полтарескул, батько й син Балановські, С. Підлубний, С. Хрущ. О. Коваль,            Ю. Жерновський, С. Паюл,С. Папук, М. Бакума, О. Стадніцький,                          О. Сівченко.

-Перший день на даній ділянці виконував роботи екскаватор наданий безкоштовно К.А. Хачатряном. Подальші чотири дні роботи, проводилися найманим екскаватором, кошти і дизпальне на роботу якого були зібрані жителями Миколаївки, Софіївки і с. Перемога. Частину з цих  коштів було спрямовано на облаштування водойми  інвентарем для відпочинку, - зазначив голова районної ради В.Л. Купченко.

1 травня Шаманські Олександр і Ігор побачивши на власні очі ті роботи, які вже було зроблено біля Зинаїдівки, і які тільки розпочиналися на території Миколаївської селищної ради виступили з ініціативою перед Ульяновською громадою зробити подібну войму у себе, і отримали майже 100% підтримки жителів Ульяновки, Новопокровки, Мар’янівки, Комарашевого. 4 травня вранці Олександр Шаманський попросив допомоги у у голови районної ради В. Л. Купченка щодо залучення екскаватора для відповідних робіт. На ранок наступного дня - екскаватор був в Ульяновці. Його було арендовано у колиш-нього жителя с. Настасіївка Григорія. Незабаром поблизу Ульяновки з`явилася водойма довжиною приблизно 600м.

-Завдяки тому, що на перевозку арендованого екскаватора К.А. Хачатряном було надано безкоштовний трал – це дало змогу зменшити витрати на дані роботи близько 30%, - підкреслив голова ра-йонної ради В.Л. Купченко.

-Усі ці добрі справи згуртували та об’єднали жителів наших громад задля вирішення спільних ініціатив на благо земляків. І довели те, що на власній землі ми повинні бути господарями! Від себе особисто дякую за підтримку та розуміння у добрих справах депутату Одеської обласної ради, керівнику «Березівкаагрошляхбуд» К.А. Хачатряну, а також усім землякам, які зробили свій внесок та прийняли участь у проведенні вищезазначених робіт. Сьогодні також роботи тривають у Василівці, на черзі інші села нашого району, де люди виявили бажання відновити  водні об’єкти, разом з тим облаштувати і місця громадського відпочинку та дбати про довкілля, - підсумував голова районної ради В.Л. Купченко.

За особистий вагомий внесок у збереження природної спадщини  та активну участь і громадську позицію в організації робіт по розчистці русла річки Чичиклія на території Миколаївської селищної ради Почесною грамотою Миколаївської районної ради відзначено Сергія Ткаченка і Олександра Шаманського. Подяки районної ради оголошено:  Сергію Балановському, Сергію Підлубному,Сергію Хрущу, Олександру Ковалю, Юрію Жерновському , Сергію Паюлу, Сергію Папуку, Максиму Бакумі,Олегу Стадніцькому, Олександру Сівченку.

DSCF7272

DSCF7280

96516180 843387156182888_3339967560954150912_n

з

DSCF7216

Календар новин

<< < Січень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31