До роботи інклюзивно-ресурсного центру - з увагою і турботою

Інтегрування дітей із особливими освітнім потребами в загальноосвітній простір України є визначальним пріоритетом державної політики і полягає в створенні умов для здобуття учнями якісної освіти відповідно до їхніх здібностей та індивідуальних можливостей.

28 лютого голова районної ради Віктор Купченко, голова районної державної адміністрації Денис Драган, депутат районної ради Сергій Чеченін відвідали комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Миколаївської районної ради Одеської області з метою ознайомлення з роботою ресурсного центру та його потребами.

В орендованому приміщенні КЗ "Миколаївська спеціальна загальноосвітня школа - інтернат І - ІІ ступенів" розміщуються кабінети директора, вчителя-логопеда, вчителя- дефектолога, практичного психолога, приймальня та інші необхідні техприміщення.

Головна мета центру — забезпечення однакових можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти всім дітям.

-Матеріально-технічне забезпечення інклюзивно-ресурсного центру на даний момент не є повним, але по можливості поповнюється за рахунок державної субвенції та місцевого бюджету, а також спонсорських надходжень. В ІРЦ наявні ноутбуки, багатофункціональні пристрої для друку, сканування, копіювання, ламінатор, дошка магнітно-крейдова, комплекс для корекційно-розвиткової роботи, спортивно- реабілітаційне обладнання та тренажери, комплекти інструментів для постановки логопедичних звуків, дидактично роздаткових засобів для колективної та індивідуальної роботи, корекційне обладнання в кабінеті психологічної реабілітації. Медична статистика і досвід роботи фахівців дефектологів та психологів  свідчать, що в процентному співвідношенні дітей з вадами розвитку з  кожним роком стає більше, можливо через екологічні проблеми й різкі соціально-економічні зміни. На сьогодні в інклюзивно-ресурсному центрі надають корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами фахівці: Пуговська Наталія Дмитрівна - практичний психолог. Проводить корекційно-розвиткові заняття. Мета цих занять: розвиток пізнавальних процесів, формування комунікативних навичок та умінь, виховання моральних якостей. Практичний психолог зосереджує свою роботу на позитивних сторонах особистості дитини, дозволяє їм підвищити самооцінку, повірити в себе, уникнути помилок та невдач;  Боровська Валентина Миколаївна – вчитель – логопед. Вбачає успішне подолання мовних порушень тільки за умови тісного взаємозв’язку та послідовності у роботі всіх фахівців. Вдало використовує логопедичні вправи для правильного дихання при артикуляції та постановці звуків, активно залучає дітей до активізації та корекції  зв’язного мовлення, розвитку загальної та дрібної моторики, активно залучає батьків для якісного досягнення результату; Іваніцька Вікторія Миколаївна-вчитель – дефектолог. Проводить оцінку навчальної діяльності дитини, рівня сформованості знань дитини вмінь та навичок згідно навчальної програми або основних критеріїв, або вмінь. Інклюзивно-ресурсний центр було відкрито за сприяння Миколаївської районної ради і Миколаївської районної державної адміністрації (рішення Миколаївської районної ради від 15.03.2019р. №241 «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Миколаївської районної ради Одеської області). З листопада 2019 року і до сьогодні від батьків дітей з особливими освітніми потребами надійшло 22 заяви на проведення комплексної оцінки.  Сьогодні на руки видано 19 висновків по результатам комплексної оцінки. Корекційні заняття відвідують 14 дітей з ДНЗ № 1 «Сонечко», шкіл району. Створені інклюзивні класи в Антонюківському, Олексіївському та Левадівському НВК, - зазначає директор інклюзивно-ресурсного центру Л.Г. Шаранова.

Оглянувши приміщення центру та ознайомившись з матеріально-технічною базою закладу, посадовці обговорили ключові проблеми та перспективи розвитку інклюзивної освіти у районі. «Дуже важливо, щоб усі діти з особливими освітніми потребами були забезпечені комфортними умовами та не відчували жодних обмежень. Наше завдання – надати їм можливість навчатися та жити на рівні з усіма іншими», - зазначив голова районної ради В.Л. Купченко. 

IMG 20200228_122339


IMG 20200228_122007


IMG 20200228_122517 

Календар новин

<< < Березень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31