15 лютого в Україні щорічно відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

І ожило минуле: не згасає вогник пам`яті

15 лютого в Україні щорічно згідно Указу Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004  відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого у А.-Іванівці  біля Пам’ятного знака воїнам-інтернаціоналістам відбувся мітинг-реквієм «Їх покликав Афган» з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Афганістану.

Вшанувати пам’ять та звитягу воїнів-афганців зібрались голова районної ради Віктор Купченко, голова районної державної адміністрації Денис Драган, голова А.-Іванівської сільської ради Сергій Тритишний, депутати районної ради Арташес Смбатян, Сергій Білощук, Олександр Канєвський, депутати                А.-Іванівської сільської ради, голова Ісаївської сільської ради Людмила Черненко, голова громадської організації «Миколаївська ра-йонна спілка ветеранів, інвалідів Афганістану та учасників бо-йових дій» Анатолій Фізік, воїни-афганці, учнівська молодь: ліцеїсти Ісаївського ПАЛ, учні Скосарівського НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ”, А.-Іванівського НВК”ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ”, Ісаївського НВК”ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ”, громадськість, а також рідні і близькі ветеранів Афганської війни.

До присутніх звернувся голова А.-Іванівської сільської ради Сергій Тритишний, який відзначив, що історичні катаклізми минулого та нинішнього століть, пов’язані з воєнними конфліктами в різних куточках планети, не оминули Україну. Війни точилися далеко за її межами, але кров у них проливали сини і доньки України, несучи народам миротворчу місію, а в трагічній статистиці Афгану має свій лік і Миколаївський  район – у ті страшні роки обі- рвалися молоді життя двох жителів району, воїнів - афганців Миколи Петренка з с. Ульяновки та Василя Носкова з с. Гвоздівки.

Сьогодні ми зібралися для того, щоб віддати заслужену шану ветеранам бойових дій на території інших держав, воїнам-афганцям які з честю виконали свій бойовий обов’язок і для яких 15 лютого – це незабутня дата. У збройних конфліктах на чужій землі ви гідно виконали свій обов’язок і виявили найкращі моральні якості, особистий героїзм, толерантність і милосердя, – те, що притаманно українським воїнам – чим заслужили визнання і вдячність інших народів. Дорогі воїни-афганці, ми високо цінуємо ваші самовідданість, бойовий та життєвий досвід, вміння долати труднощі, досягати поставленої мети. Щиро дякую вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене, за той приклад який ви даєте молодому поколінню, - наголосив у своєму виступі голова районної ради Віктор Купченко.

Голова райдержадміністрації Денис Драган звертаючись до воїнів-афганців наголосив на проявленому героїзмі наших солдат, побажав усім міцного здоров’я, витримки, впевненості у завтрашньому дні, добра, наснаги, мирного та безхмарного неба, і, головне, миру та довгих років життя.

Олег Остапчук виконав пісню “В Афганістані в чорнім тюльпані”.

Приєднався до привітань своїх побратимів і голова громадської організації «Миколаївська районна спілка ветеранів, інвалідів Афганістану та учасників бойових дій» Анатолій Фізік, він вручив Грамоти від ГО «Одеська обласна спілка ветеранів інвалідів Афганістану (воїнів-інтернаціона- лістів)»  воїнам-афганцям А.В. Папці, А.В. Тимусяку. Подякою від ГО «Одеська обласна спілка ветеранів інвалідів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)» відзначено воїна-афганця А.С. Макрія. За надання фінансової підтримки з організації та проведення заходів щодо вшанування пам’яті загиблих та надання матеріальної допомоги ветеранам-афганцям, з нагоди 31-ї річниці виведення військ з Афганістану  Подякою від ГО «Одеська обласна спілка ветеранів інвалідів Афганістану (воїнів-інтерна-ціоналістів)» і  ГО «Миколаївська районна спілка ветеранів, інвалідів Афганістану та учасників бойових дій»  відзначено депутата районної ради Арташеса Смбатяна.

-День 15 лютого – це не тільки данина пам’яті загиблим, але і вираз глибокої вдячності всім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконав військовий і громадянський обов’язок. Виявлені вами стійкість і мужність – кращий приклад служіння Вітчизні. У день виведення військ з  Республіки Афганістан ми згадуємо всіх, хто віддав своє життя. Ми схиляємо голови перед їхньою світлою пам’яттю. Будучи взірцем військової доблесті та героїзму, вони вічно будуть жити в серцях нинішніх і майбутніх поколінь. Хлопці ми завжди будемо підтримувати вас, здоров’я вам та довгих років життя,- підкреслив у своєму виступі депутат районної ради Арташес Смбатян.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих в роки Афганської війни та наших земляків воїнів-афганців Миколи Петренка з Ульяновки та Василя Носкова з Гвоздівки, до підніжжя пам’ятника поклали вінки і живі квіти. Світлана Тузенко виконала пісню «Повертайся живим».


DSCF6022


DSCF6037


DSCF6076

 

Календар новин

<< < Березень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31