У Миколаївці відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Війна... це завжди кров, смерть, втрата, понівечені міста, села, життя... Це слово наводить жах протягом тисячоліть на кожного, хто хоча б раз подивився війні в очі. Війна - розруха усього, що маємо і могли б мати. Все далі від нас відходять у минуле події Другої світової війни в яких Україна зазнала колосальних втрат і наші з вами діди і прадіди вибороли Перемогу над найстрашнішим злом XX століття - нацизмом. Про це не можна забувати ніколи.

9 травня ми відзначили День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у ці травневі дні ми усім серцем, душею та розумом відчуваємо, що найдорожчим на землі є Мир та вшановуємо подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, вшановуємо мужність та хоробрість доблесних воїнів, які пройшли пекло війни й зробили вирішальний внесок у порятунок Європи від нацизму.

Щороку 9 травня по всій Україні пам’ятники, монументи, обеліски вкриваються квітами. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих у Другій світовій – незабутий.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні -  свято, яке встановлено як державне внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років».  Саме 9 травня 1945 року (за середньоєвропейським часом 8 травня) вступив в силу «Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил», який завершив Другу світову війну в Європі.

Пригадати усіх, хто ціною власного життя і здоров’я виборов перемогу для рідної землі та вшанувати пам’ять тих, хто з фронту так і не повернувся, зібралися більше сотні миколаївців і гостей біля Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни.

Прозвучав Державний Гімн України.
До присутніх звернувся голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

-З кожним роком Друга світова війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу наших батьків, дідів, прадідів неможливо.

Ми відзначаємо це свято як день радості й скорботи, пам'яті й безсмертя, як свято дружби народів, які в ім'я життя і майбутнього власною кров'ю захищали від загарбників кожний клаптик нашої рідної землі. Друга світова війна пройшла чорним смерчем майже по всіх континентах планети, несучи за собою смерть та горе. Війна, яка забрала 65 мільйонів життів по всьому світу, серед них близько 10 мільйонів – це українці. Це ніколи не стерти з пам’яті народу, адже трагедія Другої світової війни зачепила своїм чорним крилом кожну родину. Ця рана ніколи не загоїться, цей біль втрати залишиться назавжди. Всіх зі святом, з Днем перемоги , здоров`я, добра, Миру. Слава воїнам- визволителям!- наголосив Віктор Леонідович.

Пісню «Це моя Україна» виконали учениці Миколаївської ЗОШ, танцювальний колектив "Flash" (керівник Руденко Катерина) виконав танок під пісню «Стань зі мною в білий танець», вокальний колектив «Веселка» - пісню «Червона калина».

Пам'ять про загиблих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни. По закінченню офіційної частини траурну панахиду в пам’ять загиблих воїнів, провів настоятель Храму Іоанна Хрестителя та Святителя і Чудотворця Миколая протоієрей  Ігор Виверець.


DSCF1884


DSCF1885


DSCF1862


DSCF1881

Календар новин

<< < Березень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31