Стрюкове стало центром екстремальних змагань позашляховиків 4х4

20 квітня ознаменувалося цікавою та видовищною подією для Миколаївського району, а відтак і для села Стрюкове, неподалік якого відбулися змагання відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул - 2019».

Вперше до Стрюкового приїхали екіпажі позашляховиків зі змагань по бездоріжжю. Організували це екстремальне спортивне диво управління фізичної культури та спорту облдержадміні- страції, Одеська обласна федерація спортивного туризму, «Клуб 4х4 Одеса», Миколаївська районна рада за  підтримки депутата Одеської обласної ради К.А. Хачатряна.

Участь у заході взяли  народний депутат України М.Л. Скорик, депутати Одеської обласної ради К.А. Хачатрян та М.О.Біб, голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко,  голова Березівської районної ради В.Л. Мосі- йчук , голова Іванівської районної ради  О.В. Беспалий, в.о. голови Березівської ра-йонної державної адміністрації С.Д. Лоскутніков, керівник громадської приймальні народного депутата України М.Л. Скорика Тетяна Патраманська, стрюківчани та гості з населених пунктів нашого району і області.

Загальний принцип змагань незмінний - не нашкодь природі, не нашкодь людям, не нашкодь цінностям, що створені людьми та природою. За словами організаторів, мета змагань-пропаганда здорового способу життя, пропаганда позашляхового автоспорту серед широких мас населення та визначення найсильніших екіпажів Одеської області зі спортивного автотуризму.

Участь у змаганнях взяли  двадцять вісім екіпажів із Одещини та прилеглих областей. Наш район представляли Віталій Мартинюк та Віталій Шип на позашляховику УАЗ 469.

Прозвучав Державний Гімн України.

Перед початком заїзду Президент Одеської обласної федерації спортивного туризму А.В. Павлов подякував за підтримку в проведенні змагань К.А. Хачатряну, всім учасникам і вболівальникам.

- Бажаю спортсменам витримки і удачі. Ми сподіваємося, що “Тилігул-2019” стане яскравим і цікавим, а наші гонщики вкотре підтвердять свій високий статус”, - наголосив в ході свого виступу народний депутат України М.Л. Скорик.

Вітали учасників заходу депутат Одеської обласної ради К.А. Хачатрян і голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

 В.Л. Купченко вручив Подяку Одеській обласній федерації спортивного туризму (Президент А.В.  Павлов) за високу професійну організацію та проведення Відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул – 2019» в с. Стрюкове Миколаївського району Одеської області.  А також вручив подяку вручено і депутату Одеської обласної ради К.А. Хачатряну  за підтримку та сприяння в проведенні Відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул – 2019» в с. Стрюкове Миколаївського району Одеської області.

Урочистий старт змагань екіпажів позашляховиків з тріалу та GPS-орієнтування відбувся на  площі біля Стрюківського сільського будинку культури. Поки позашляховики - і чисто вимиті і нібито “просто з бездоріжжя” - стояли рядочком на площі, дорослі фотографували на ній своїх дітей і один одного. Техніка викликала чималий інтерес, оскільки її не так часто побачиш наживо. Після урочистого старту автівки вирушили за село і там вже стартували по-справжньому.

Краще оснащений джип легше долає бездоріжжя, переконують справжні чоловіки.

 -Не має значення, як виглядає машина зовні, а основне чим оснащена всередині – посилюються агрегати, встановлюють потужні двигуни, професійну лебідку, спортивну підвіску, спеціальні диски та гуму на колеса, - каже учасник змагань наш земляк Віталій Мартинюк.

А подивитися тут і справді було на що. Здавалося б, що таке для транспортного засобу якихось 1500-метрів? Звісно, коли йдеться про асфальтовану дорогу, то таку відстань навіть водій-початкі- вець на невеликій швидкості подолає за досить швидкий проміжок часу. А якщо перед тобою звивиста дистанція, з багатьма крутими поворотами і до того ж на ній є численні перешкоди у вигляді трясовини та глибоких западин, які треба долати мало не під прямим кутом? Ось де місце, аби випробувати свою майстерність водіння.

Звичайно ж, на фоні гарної природи розмістилися ділянки для екіпажів, які треба було пройти за певний час. Ці зони представляли собою штучно створені перепони, які під керівництвом пілота та штурмана, необхідно було подолати автомобілю. Це дійсно вражаюче видовище боротьби з собою, природою та створеними умовами. Техніка втрачала рівновагу, деякі джипи застрягали в ямах і звичайно ж викарабкувалися з них, доводячи свою силу та потужність.

Дружня атмосфера, яка там вирувала, допомагала учасникам долати будь-які складнощі та перепони на шляху до мети.

На цікаве та видовищне шоу зібралося чимало глядачів — від малого до великого.

Того дня, дійсно, на «Паничанських» плавнях ніде було яблуку впасти як від тих, хто прийшов вболівати, залишивши вдома невідкладні господарські справи, і тих, хто брав безпосередню участь у справжньому  авторалі.

- Як на мою думку, то  місць, придатних для цього, у нашому районі вистачає,- зазначив голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

Неймовірний драйв, адреналін та захоплення дійством – саме такі емоції відучували учасники змагань відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул - 2019».

Справжнє автомобільне дійство, за яким спостерігали більше декількох сотень глядачів, надовго залишиться у пам’яті учасників і вболівальників.

Цього ж дня відбувалися змагання з трофі-рейду (орієнтування на місцевості), які не менш важливі та хвилюючі для учасників. Можливості спостерігати за проходженням цих завдань (маршрут охоплював пересічену місцевість і тривав 30 км) у глядачів уже не було, тому що учасники роз’їхались по різним точкам, шукаючи відповідні координати. Наступного дня відбулося визначення переможців, нагородження та вручення призів.

Такі змагання пройшли вперше в нашому районі і сподіваємось що не востаннє.

DSCF1563


DSCF1571


DSCF1582


DSCF1550


DSCF1644

 

Календар новин

<< < Березень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31