28 березня відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці визволення Миколаївського району від фашистських загарбників

День визволення району, як і День Перемоги загалом, це свято зі сльозами на очах. Це день, коли згадують усіх, причетних до тієї великої події, а більшість із них, на жаль, вже немає серед живих.

Уже 75 весна відділяє нас від того щасливого і радісного дня, коли воїни Радянської Армії звільнили Миколаївський район від фашистських загарбників. 

З того часу дата 28 березня стала важливою історичною подією і для наступних поколінь тих, хто пережив тяжке воєнне лихоліття, хто на собі відчув тягар неволі. Щороку саме в ці березневі дні, до Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни у райцентрі, селах району лягають квіти та вінки на честь визволителів та земляків, що віддали своє життя, здобуваючи перемогу над ворогом.

28 березня у смт. Миколаївка біля Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці визволення Миколаївського району від фашистських загарбників та Всеукраїнської Естафети пам'яті "Слава визволителям України".

Віддати шану визволителям рідного краю прийшли голова Миколаївської районної ради В.Л.Купченко, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька, представники трудових колективів, учнівська молодь, воїни-афганці, громадськість.

До слова був запрошений  голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

-У цей день вітаю всіх жителів Миколаївського району з 75-ю річницею визволення від німецько-фашистських загарбників. З червня 1941 по вересень 1945рр. брали участь у боях на фронтах Другої світової війни близько 6360 наших земляків. До складу діючих армій в квітні 1944 року були призвані та пішли добровільно біля 6000 жителів району, на сьогодні це кожний другий житель у районі.  В оборонних боях 1941 року та при звільненні в 1944 році в районі загинуло 356 воїнів (при тому прізвища 156 бійців не встановлено). В районі загинуло 523 мирних жителі, 441 були вивезені на роботу до Німеччини та Румунії. З фронтів не повернулися на рідну землю 3077 воїнів - жителів району… Ця війна принесла гіркоту втрат чи не в кожну українську родину і сьогодні ми з вдячністю і шаною згадуємо рідних і близьких, усіх тих відчайдушних борців: батьків і дідів, хто ціною власного життя і здоров’я подарував нам і нашим дітям майбутнє. Тому я дякую кожному присутньому за вашу небайдужість, адже допоки ми пам’ятатимемо - допоки буде жити світла пам’ять про них. Пам`ятаймо наших героїв - визволителів, наших земляків прославленого командира дивізії, полковника Власова Михайла Марковича, удостоєного звання Героя Радянського Союзу за доблесть і відвагу, проявлені при форсуванні Дніпра і визволенні України, безстрашного зенітника, старшого сержанта Губу Даниїла Хрисановича, який став Героєм Радянського Союзу за подвиги під Берліном, Героя Радянського Союзу Дороша Юрія Парфентійовича, повних кавалерів ордена Слави Василі Кирила Трохимовича та Больбота Павла Пантелейовича, Прокопенка Миколу Івановича та інших. Ми маємо пам’ятати усіх, хто загинув у ті трагічні роки. Їх історична перемога над нацизмом дала мир і свободу народам, взаєморозуміння і розвиток демократії, що нині є дорогоцінними надбаннями усього людства. Слава воїнам-визволителям! Слава тій землі, що народила їх! Слава Україні! - наголосив Віктор Леонідович.

До вітань приєднався голова організації ради ветеранів Миколаївського району В.Ф.Школенко.

- Дорогі ветерани Другої світової війни, працівники фронту і тилу, вдови та діти війни, жителі району! У цей день, 75 років тому, наша земля була остаточно звільнена від фашистських загарбників. Усі ми, старі й молоді, пишаємося подвигом визволителів нашої країни. Пам’ять про цей подвиг ми маємо берегти та передавати нашим дітям і онукам. З Україною пов’язані основні події найстрашнішого в історії людства воєнного протистояння. Саме тут вирішувалася подальша доля війни в Європі, доля Перемоги. Страшні випробування випали на долю вашого покоління. Нищівний вал бойових дій двічі прокотився українськими землями, не оминувши жодного міста, містечка, села. Протягом тих трагічних днів і ночей Україна була ареною смертельних битв. Ті, хто кував перемогу – для нас символ стійкості й оптимізму, любові до рідної землі й служіння народу. Ваш героїчний шлях – це невичерпне джерело нашого натхнення, сили духу й віри в щасливе майбутнє Української держави. Хай завжди на вільній українській землі будуть мир і злагода,- підкреслив В.Ф. Школенко.

Також Віктор Федорович зачитав звернення від голови організації ветеранів Одеської області Л.П. Лейфури.

У виконанні хору аматорів місцевої сцени прозвучали пісні: «Степом, степом…», «Вперед, українці, вперед!», «Біля тополі».

Цього року Україна відзначила 30-річчя виведення військ із Афганістану. Воїнам-афганцям, які були запрошені на святкування з нагоди 75-ї річниці визволення Миколаївського району від фашистських загарбників, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька вручила  медаль «30 років з Дня виведення військ з Афганістану».

 Згідно клопотання голови Одеської обласної державної адміністрації М.В. Степанова цією почесною нагородою відзначено наших земляків, воїнів-афганців: Артюха А. Ф., Безимяного В. О.,Полянського С. М., Потопейка В.В., Федченка О. Ю. Болобошенка І. Г.,Вікулова П. М., Макрія А. С.,Галака С. М., Коломійчука П.К., Шевчука Д. Г., Готру А. М., Лялюка С. С., Поліщука С. Д., Веремія А. Г., Городничого В. І., Геніха В. К., Хруща С. В., Черненка С. Ю., Грекула А. В., Деркача А. М., Деркача П. В. Деркача В. В., Соколенка О. В., Білоуса М. А., Федорука В. А., Чабана В. П., Чумаченка В. М., Гарбуза С. Я., Борщенка П. В., Мунтяна Ю. В., Тарабанова С.М., Фізіка А. В., Пипка О В., Дзюбенка О.В.,Папку А. В., Сторожука В. П., Ценцова В. I.,Шаповалова С. В., Костіна В.М., Війницького В. Ф., Гриньова С. В.,Мельникова П. I., Осіпенка I. В., Сізоченка А. М., Тимусяка А. В.

Присутні схилили голови перед тими, хто боронив країну від ворога у роки Другої світової війни, хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу вшанували пам'ять полеглих у боротьбі за рідну землю.

DSCF0917


DSCF0954


DSCF0889


DSCF0963


Календар новин

<< < Березень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31