Минулої п`ятниці відбулося пленарне засідання позачергової XXVIII сесії Миколаївської районної ради VII скликання

   В роботі сесії взяли участь депутати районної ради, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька, депутат Одеської обласної ради І.В. Єрьоменко,  виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Прозвучав Державний Гімн України. Голова районної ради ознайомив присутніх з порядком денним.

     Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 21 грудня 2018 року №228 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2019 рік» інформував В.О.Дяченко, начальник фінансового управління районної державної адміністрації.

    Депутати районної ради заслухавши В.О.Дяченка вирішили внести наступні зміни до районного бюджету Миколаївського району на 2019 рік, зокрема: відповідно до рішення сесії Одеської обласної ради від 19.06.2019 року №962-VII «Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 грудня 2018 року № 913-VІІ «Про обласний бюджет Одеської області на 2019 рік» затвердити по управлінню освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської районної державної адміністрації річні призначення за рахунок субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 108 175 грн. на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів; по управлінню освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської районної державної адміністрації затвердити за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти видатки в сумі 363 000 грн. на забезпечення утримання інклюзивно-ресурсних центрів; затвердити по управлінню освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської районної державної адмі-ністрації розподіл субвенції з державного бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в сумі 388 466 грн. на закупівлю музичних інструментів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту; по управлінню освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської районної державної адмі-ністрації затвердити розподіл субвенції з державного бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти в сумі 1 010 220 грн. на придбання шкільного автобусу в  Шабельницький НВК «ЗЗСО І-ІІ ст. – ЗДО»; по          А-Іванівській сільській раді затвердити розподіл субвенції на виконання інвестиційних проектів за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 900 000 грн. для проведення «Капітального ремонту сільського будинку культури в с.Андрієво-Іванівка Миколаївського району Одеської області».

    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 року №237 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа», клопотань, рішень та розпоряджень сільських, селищної рад затвердити розподіл «Іншої субвенції з місцевих бюджетів», що передається до районного бюджету Миколаївського району, за рахунок коштів сільських, селищних бюджетів Миколаївського ра-йону управлінню освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської районної державної адміністрації на співфінансування забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в сумі 166 970,44 грн.

   Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 року №365-р «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» затвердити розподіл субвенції в сумі 2 500 010 грн. та співфінансування 3% в сумі 75 001 грн. (залишок додаткової дотації на 01.01.2019 року – 3 966 грн., економії коштів районного бюджету по управлінню осві- ти, культури, молоді та спорту Миколаївської районної державної адміністрації в межах річних призначень станом на 01.07.2019 року –  71 035 грн.) на виконання робіт по таких об’єктах: роботи з проектування і експертизи за об’єктом “Капітальний ремонт покрівлі приміщення навчального корпусу початкових класів Стрюківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Миколаївського району Одеської області” за адресою: с. Стрюкове  Миколаївського району Одеської області, вул. Центральна 67; роботи з обстеження, вишукування, оцінки технічного стану, проектування та експертизи за об’єктом “Капітальний ремонт будівлі комунального закладу позашкільної освіти «Миколаївська дитяча музична школа» Миколаївської районної ради Одеської області” за адресою: смт Миколаївка, Миколаївського району Одеської області; придбання підсилюючої апаратури для комунального закладу позашкільної освіти «Миколаївська дитяча музична школа» Миколаївської районної ради Одеської області в смт Миколаївка, Миколаївського району Одеської області; придбання музичного інструменту для комунального закладу позашкільної освіти «Миколаївська дитяча музична школа» Миколаївської районної ради Одеської області в смт Миколаївка, Миколаївського району Одеської області; придбання меблів для управління освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської ра-йонної державної адміністрації Одеської області; капітальний ремонт будівлі комунального закладу позашкільної освіти «Миколаївська дитяча музична школа» Миколаївської ра-йонної ради Одеської області за адресою: смт Миколаївка Миколаївського району Одеської області.

   Відповідно до  клопотання Миколаївської селищної ради від 04.07.2019 року №02/02-16/475 затвердити субвенцію з районного бюджету Миколаївського району на утримання об’єктів спільної власності Миколаївській селищній раді на придбання котлів для опалення в Миколаївський дошкільний навчальний заклад ясла-садок №1 «Сонечко» в сумі 169 000 грн..

    По управлінню освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської районної державної адміністрації виділити додаткові кошти в сумі 162 000 грн. на придбання предметів та матеріалів та на оплату за виконання робіт із спорудження гаражного приміщення для шкільного автобусу на території Скосарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» (співфінансування за рахунок коштів Скосарівської сільської ради 50%).

  Депутати прийняли звернення до Президента України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з приводу врегулювання ситуації щодо утворення нових районів Одеської області. Його зачитав голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

   Одностайними були депутати,  затверджуючи рішення. Сесія пройшла жваво та динамічно  її робота виявилася злагодженою та продуктивною.

    З метою забезпечення соціально – економічної стабільності в районі депутатський корпус виважено та помірковано приймає відповідні рішення, а не займається політиканством. Це дає змогу працювати злагоджено, без зайвих конфліктів. Як показала практика, саме при такому підході вдається знаходити вірні рішення при розгляді важливих проблем життє-діяльності району і працювати на загальну справу - підвищення добробуту наших громадян,- наголошує голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

 DSCF4407


DSCF4402


DSCF4409

XXVII сесія Миколаївської районної ради

У п`ятницю 14 червня відбулося чергове пленарне засідання XXVII сесії Миколаївської районної ради VII скликання.

В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька, керівник апарату райдержадміністрації Л.Р. Будугай, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські і селищний голови.

Традиційно прозвучав Державний Гімн України. На початку пленарного засідання голова районної ради Віктор Купченко від імені усіх присутніх привітав депутатів, які у міжсесійний період відзначали свої дні народження: Рош С.О., Борисевич О.П., Петриченко А.М., Даценко Ю.М., Канєвського О.Г. Також Віктор Леонідович подякував депутатам, які цьогоріч взяли участь у змаганнях обласної Спартакіади серед депутатів Одеської обласної ради, районних, міських, селищних та сільських рад, а також депутату районної ради С.І. Мефодовському, який взяв участь у VІІІ Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів Верховної Ради України, обласних, районних, міських (міст обласного підпорядкування) і виборов третє місце з шашок.

Після цього голова районної ради оголосив порядок денний.

На розгляд XXVII сесії районної ради було винесено 13 основних питань, які, відповідно до регламенту роботи Миколаївської районної ради, попередньо детально розглядалися та вивчалися на засіданнях президії та постійних комісіях райради.

Депутати внесли доповнення: до рішення районної ради від 09 грудня 2015 року № 10 «Про утворення постійних комісій районної ради, затвердження їх персонального складу»; до рішення районної ради від 16 лютого 2016 року № 36 «Про упорядкування питання використання майна (земель) спільної власності територіальних громад району». 

Прийняли рішення про надання згоди на безоплатне прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селища Миколаївського району зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області обладнання та виробів медичного призначення; про визначення зберігача інвентаризаційних справ об’єктів нерухомого майна; про зняття з контролю рішень районної ради. Затвердили народні обранці районну програму безоплатної правової допомоги населенню Миколаївського району на 2019 – 2020 роки та програму підтримки доріг Миколаївського району на 2019 – 2021 роки, а також  внесли зміни: до рішення районної ради від 07.03.2018 року № 154 «Про затвердження районної програми соціальної підтримки населення Миколаївського району Одеської області на 2018 – 2020 роки «Захист і турбота» ; до рішення районної ради від 07.03.2018 року № 161 «Про затвердження програми оздоровлення та відпочинку дітей Миколаївського району на період 2018 – 2020 років»; до рішення районної ради від 22.08.2017року № 117-VII «Про затвердження Програми інформатизації Миколаївського району Одеської області на 2017 – 2019 роки». Також на сесії внесено зміни і доповнення до рішення районної ради від 17.08.2011 року № 53 «Про припинення юридичної особи Романівської загальноосвітньої школи I ступеня Миколаївського району Одеської та до рішення ра-йонної ради від 21 грудня 2018 року № 228 «Про районний бюджет Миколаївського райо- ну на 2019 рік». Не підтримали депутати лише внесення змін до структури КНП «Миколаївська центральна районна лікарня».

В «Різному» голова районної державної адміністрації Л.А. Висоцька наголосила на питанні створення об’єднаної територіальної громади в Миколаївському районі з центром в смт. Миколаївка та запропонувала присутнім депутатам висловити свої думки та підтримати створення ОТГ в Миколаївському районі.

На цьому порядок денний було вичерпано, сесія завершила свою роботу.

DSCF3443


DSCF3445


DSCF3452

У постійних комісіях районної ради

    У середу 5 червня в ході підготовки до XXVII сесії Миколаївської районної ради, відбулися засідання постійних комісій райради.

   На них депутати попередньо детально обговорили питання, які були розглянуті на президії районної ради 24 травня та включені до порядку денного чергової сесії: про надання згоди на безоплатне прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селища Миколаївського району зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області обладнання та виробів медичного призначення; про визначення зберігача інвентаризаційних справ об’єктів нерухомого майна; про затвердження ра-йонної програми безоплатної правової допомоги населенню Миколаївського району на 2019 – 2020 роки; про зняття з контролю рішень районної ради; про внесення змін до рішення районної ради від 07.03.2018 року № 154 «Про затвердження районної програми соціальної підтримки населення Миколаївського району Одеської області на 2018 – 2020 роки «Захист і турбота»; про внесення змін до рішення районної ради від 07.03.2018 року № 161 «Про затвердження програми оздоровлення та відпочинку дітей Миколаївського району на період 2018 – 2020 років»; про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 17.08.2011 року № 53 «Про припинення юридичної особи Романівської загальноосвітньої школи I ступеня Миколаївського району Одеської області»; про затвердження Програми підтримки доріг Миколаївського району на 2019 – 2021 роки; про внесення змін до рішення районної ради від 22.08.2017року № 117-VII «Про затвердження Програми інформатизації Миколаївського району Одеськоїобласті на 2017 – 2019 роки»; про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 21 грудня 2018 року № 228 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2019 рік».

    Далі на спільному засіданні у кабінеті голови районної ради В.Л. Купченка голови постійних комісій поінформували про зроблені висновки та рекомендації з профільних питань порядку денного чергової сесії.

   Проведення пленарного засідання XXVII сесії районної ради заплановано на 14 червня.

DSCF3169


DSCF3171


DSCF3161

День району – свято, яке усіх єднає.

Минулої п‘ятниці в Миколаївці на площі біля районного будинку культури відбулися святкові заходи з нагоди 74 –ї річниці заснування Миколаївського району. У них взяли участь голова районної ради Віктор Купченко, т.в.о. голови районної державної адміністрації А.М. Харькова, керівник апарату райдержадміністрації Л.Р. Будугай, керівники установ, організацій району, вчителі та учні загальноосвітніх навчальних закладів району, громадськість.

Зачином свята слугувала пісня на слова Сергія Мефодовського, музику Анатолія Гребеня «Рідні простори», яку виконав  вокальний гурток «Червона калина» (керівник Куліш А. І.).

До слова запросили т.в.о. голови районної державної адміністрації А.М. Харькову.

-Обличчя нашого району – це, передусім, його жителі.           Я дякую всім жителям району, які небайдужі до його долі, які тут живуть і працюють, щоб зробити його ще кращим, заможнішим і привабливішим. Бажаю нашому району розвитку та процвітання, а кожному його жителю – миру, міцного здоров’я, родинного добробуту і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної землі, – наголосила Альона Михайлівна.

За вагомий особистий внесок у розвиток територіальної громади Миколаївського району, активну громадську позицію, шанобливе й дбайливе ставлення до рідного краю та з нагоди 74-ї річниці утворення Миколаївського району Почесною грамотою Миколаївської районної державної адміністрації відзначено Варчук Валентину Євгенівну - керівника гуртка Малої академії наук «Літературний меридіан» Миколаївського будинку дитячої та юнацької творчості; Довгого Володимира Васильовича - жителя              с. Ісаєво; Литвинову Валентину Олександрівну - керівника районного методичного    об’єднання вчителів математики, вчителя  інформатики та математики  Левадівського НВК  «ЗОШ  І-ІІІ ст. –ДНЗ»; Максименка Петра Захаровича - жителя с. Стрюкове; Миронову Ольгу Михайлівну- вчителя  української мови та літератури Скосарівського НВК  «ЗОШ  І-ІІІ ст.–ДНЗ»; Чернуху Людмилу Петрівну- керівника хореографічного гуртка «Найкращі українці» Миколаївського будинку дитячої та юнацької творчості; Швець Віру Петрівну- головного бухгалтера  Антонюківської сільської ради; Шереперова Володимира Івановича - жителя с. Петрівка; Щабльовську Аллу Григорівну- вчителя  Андрієво-Іванівського НВК  «ЗОШ  І-ІІІ ст.–ДНЗ». Грамоти особисто вручала А.М. Харькова.

Зі щирими словами вітань до жителів району та гостей свята звернувся голова районної ради В.Л. Купченко. Віктор Леонідович відмітив, що кожне село району має свою унікальну історію і своїх славних синів та дочок, які щоденно та самовіддано працюють на благо рідної землі, не чекаючи нагород і похвали.

- Cвято, яке сьогодні відбувається стосується кожного громадянина району, душі кожного, адже це наша історія наше життя і наше в тому майбутнє. Треба завдячувати людям і віддавати шану вдячності тим, хто тут проживає, хто творить, збе-рігає та примножує традиції ,-наголосив голова районної ради.

Віктор Леонідович побажав усім родинам міцного здоров’я, добра, достатку, щедрої долі, злагоди і миру.

За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок в соціально-економічний розвиток та з нагоди 74-ї річниці утворення Миколаївського району Почесною грамотою Миколаївської районної ради відзначено: Блощенка Миколу Володимировича  -  жителя села Ісаєве; Кравченко Галину Федорівну - жительку села Андрієво-Іванівка; Косюгу Олександра Кузьмича - голову Петрівської сільської ради ІV, V, VІ  скликань; Кудренко Ольгу Олександрівну - секретаря Антонюківської сільської ради. За самовіддану працю, особистий внесок в соціально-економічний розвиток та з нагоди 74-ї річниці утворення Миколаївського району Почесною грамотою Миколаївської районної ради відзначено: Вербу Ольгу Олексіївну – жительку смт.Миколаївка; Ламброва Василя Михайловича – жителя села Стрюкове, учасника Другої  світової  війни, ветерана споживчої кооперації      Миколаївського району. За  сумлінну працю, особистий внесок  у справу навчання  і виховання підростаючого покоління  та з нагоди 74-ї річниці утворення Миколаївського району Почесною грамотою Миколаївської районної ради відзначено Варенчук Наталію Олександ-рівну – педагога - організатора Левадівського НВК «ЗОШ     І-ІІІ ступенів -ДНЗ» ім.С.І. Олійника.

Почесною грамотою Миколаївської районної ради та цінними подарунками відзначено переможців районного конкурсу сільських та селищної рад з розвитку соці- альної інфраструктури та благоустрою території у 2019 році:  за І–місце Стрюківську сільську раду; ІІ – місце Ісаївську сільську раду; ІІІ – місце Андрієво-Іванівську сільську раду.  За активну участь з благоустрою населеного пункту Почесною грамотою Миколаївської районної ради відзначено жителів сіл  Новопетрівка та Мар’янівка.

Грамоти особисто вручав В.Л. Купченко.

Атмосферу свята доповнили своїми яскравими виступами вокальний колектив «Калинка» (керівник Тимчук Л.А.), пісня «Ми діти світу»; гурток Миколаївського Будинку дитячої та юнацької творчості «Найкращі українці» (художній керівник Чернуха Л. П.), танці: «Парубки зеленоокі», «Вальс», «Армянський танець», « Дикі танці»; хореографічний гурток « Танцювальна мозаїка»   (худ.кер. Чудак Л. С.), танок «Сонце нам сяє»; дует Грищенко Марія , Приходько Катерина- пісня «Я горжусь , що я українка»;  хореографічний гурток «Шанс» (худ.кер. Самойленко І. О.), танок «Крок до зірок»; вокальний гурток «Співаночки» (худ.кер. Буцик Т. А.), пісня «Василечки»; Катерина Приходько, пісня «Ти до мене не ходи», Марія Грищенко, пісня «Мати Україна»; хореографічний гурток «Пролісок» (худ.кер. Лозан В. М.), танок «Василина»; Дарія Грищенко пісня «Ой люлі,люлі».

До початку урочистої частини свята присутні мали можливість відвідати виставку-ярмарок учнів загальноосвітніх навчальних закладів району, яка була організована Миколаївським будинком дитячої та юнацької творчості (керівник Купченко О.В).

Чого тільки не було на столах: короваї, пиріжки, кекси, печиво, бублики, рогалики та інші смаколики, різні вироби з декоративного матеріалу. Ніхто з відвідувачів ярмарку не покинув його без покупки.

Швидко добігло до кінця свято, але воно залишило добрий слід у пам’яті кожного присутнього, як справді свято єдиної родини. Попереду – трудові будні. І будемо сподіватися, що кожен новий день приноситиме усім нам лише радісні та щасливі події.

DSCF2594

DSCF2598

DSCF2569

DSCF2543

DSCF2547

DSCF2510

DSCF2497

DSCF2717

DSCF2727

DSCF2724

 

У Миколаївці відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Війна... це завжди кров, смерть, втрата, понівечені міста, села, життя... Це слово наводить жах протягом тисячоліть на кожного, хто хоча б раз подивився війні в очі. Війна - розруха усього, що маємо і могли б мати. Все далі від нас відходять у минуле події Другої світової війни в яких Україна зазнала колосальних втрат і наші з вами діди і прадіди вибороли Перемогу над найстрашнішим злом XX століття - нацизмом. Про це не можна забувати ніколи.

9 травня ми відзначили День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у ці травневі дні ми усім серцем, душею та розумом відчуваємо, що найдорожчим на землі є Мир та вшановуємо подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, вшановуємо мужність та хоробрість доблесних воїнів, які пройшли пекло війни й зробили вирішальний внесок у порятунок Європи від нацизму.

Щороку 9 травня по всій Україні пам’ятники, монументи, обеліски вкриваються квітами. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих у Другій світовій – незабутий.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні -  свято, яке встановлено як державне внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років».  Саме 9 травня 1945 року (за середньоєвропейським часом 8 травня) вступив в силу «Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил», який завершив Другу світову війну в Європі.

Пригадати усіх, хто ціною власного життя і здоров’я виборов перемогу для рідної землі та вшанувати пам’ять тих, хто з фронту так і не повернувся, зібралися більше сотні миколаївців і гостей біля Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни.

Прозвучав Державний Гімн України.
До присутніх звернувся голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

-З кожним роком Друга світова війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу наших батьків, дідів, прадідів неможливо.

Ми відзначаємо це свято як день радості й скорботи, пам'яті й безсмертя, як свято дружби народів, які в ім'я життя і майбутнього власною кров'ю захищали від загарбників кожний клаптик нашої рідної землі. Друга світова війна пройшла чорним смерчем майже по всіх континентах планети, несучи за собою смерть та горе. Війна, яка забрала 65 мільйонів життів по всьому світу, серед них близько 10 мільйонів – це українці. Це ніколи не стерти з пам’яті народу, адже трагедія Другої світової війни зачепила своїм чорним крилом кожну родину. Ця рана ніколи не загоїться, цей біль втрати залишиться назавжди. Всіх зі святом, з Днем перемоги , здоров`я, добра, Миру. Слава воїнам- визволителям!- наголосив Віктор Леонідович.

Пісню «Це моя Україна» виконали учениці Миколаївської ЗОШ, танцювальний колектив "Flash" (керівник Руденко Катерина) виконав танок під пісню «Стань зі мною в білий танець», вокальний колектив «Веселка» - пісню «Червона калина».

Пам'ять про загиблих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни. По закінченню офіційної частини траурну панахиду в пам’ять загиблих воїнів, провів настоятель Храму Іоанна Хрестителя та Святителя і Чудотворця Миколая протоієрей  Ігор Виверець.


DSCF1884


DSCF1885


DSCF1862


DSCF1881

Змагались депутати. Наш земляк - чемпіон Спартакіади

                              

24 квітня відбулося урочисте відкриття фінальних змагань обласної Спартакіади серед депутатів Одеської обласної ради, районних, міських, селищних та сільських рад 2019 року.

Змагання проходили в смт. Овідіополі в Палаці спорту ім. В.І.Дукова. В обласній Спартакіаді взяли участь збірні команд і депутатів Одеської облради, з Миколаївського, Арцизького,Білгород-Дністровського, Біляївського, Великомихайлівського, Кодимського, Лиманського, Саратського, Ізмаїльського районів, Авангардівської селищної громади та Куяльницької сільської громади. Мета спартакіади - залучення депутатів усіх рівнів до занять фізичною культурою та спортом і пропаганди здорового способу життя. Депутати змагалися у 5 видах спорту, а саме у волейболі, настільному тенісі, футзалі, шахах та шашках. Серед почесних гостей змагань: керуючий справами  апарату Одеської обласної ради Балан О.М., голова Одеської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Бендас О.М., начальник управління фізичної культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації Кольчак В.А. та голова Овідіопольської районної ради Маклашевський О.В. Для учасників була запропонована концертна програма за участю зразкового хореографічного колективу «Калейдоскоп» та денс-студії «Сплеш».

Під час спортивних баталій учасники  від Миколаївського району продемонстрували жагу до перемоги, єдність та досить непогані результати, зокрема наш земляк депутат Миколаївської районної ради Сергій Мефодовський виборов медаль та грамоту за перше місце в обласній Спартакіаді серед депутатів Одеської обласної ради, міських (міст обласного значення) районних, селищних та сільських рад з шашок серед чоловіків.

З ентузіазмом грали й наші волейболісти та футболісти, але суперник виявився дещо сильнішим.

- Немає жодного сумніву, що лише здоровий спосіб життя може сприяти здійсненню багатьох добрих справ.  Переконаний, що всі ми є гарним прикладом для молоді. Спорт – це не лише добре здоров’я і гарний настрій, а й, насамперед, формування командного духу, позитиву, необхідного для виконання завдань, поставлених нашими виборцями, - зазначає голова   Миколаївської районної ради Віктор Купченко.

По закінченню були визначені команди – переможці. Так І-ше загальнокомандне місце отримала збірна команда депутатів – Біляївського району; ІІ-ге місце – Арцизького району; ІІІ-тє місце – Ізмаїльського району.

IMG 20190424_172249


IMG 20190424_100252


IMG 20190424_112609

Стрюкове стало центром екстремальних змагань позашляховиків 4х4

20 квітня ознаменувалося цікавою та видовищною подією для Миколаївського району, а відтак і для села Стрюкове, неподалік якого відбулися змагання відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул - 2019».

Вперше до Стрюкового приїхали екіпажі позашляховиків зі змагань по бездоріжжю. Організували це екстремальне спортивне диво управління фізичної культури та спорту облдержадміні- страції, Одеська обласна федерація спортивного туризму, «Клуб 4х4 Одеса», Миколаївська районна рада за  підтримки депутата Одеської обласної ради К.А. Хачатряна.

Участь у заході взяли  народний депутат України М.Л. Скорик, депутати Одеської обласної ради К.А. Хачатрян та М.О.Біб, голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко,  голова Березівської районної ради В.Л. Мосі- йчук , голова Іванівської районної ради  О.В. Беспалий, в.о. голови Березівської ра-йонної державної адміністрації С.Д. Лоскутніков, керівник громадської приймальні народного депутата України М.Л. Скорика Тетяна Патраманська, стрюківчани та гості з населених пунктів нашого району і області.

Загальний принцип змагань незмінний - не нашкодь природі, не нашкодь людям, не нашкодь цінностям, що створені людьми та природою. За словами організаторів, мета змагань-пропаганда здорового способу життя, пропаганда позашляхового автоспорту серед широких мас населення та визначення найсильніших екіпажів Одеської області зі спортивного автотуризму.

Участь у змаганнях взяли  двадцять вісім екіпажів із Одещини та прилеглих областей. Наш район представляли Віталій Мартинюк та Віталій Шип на позашляховику УАЗ 469.

Прозвучав Державний Гімн України.

Перед початком заїзду Президент Одеської обласної федерації спортивного туризму А.В. Павлов подякував за підтримку в проведенні змагань К.А. Хачатряну, всім учасникам і вболівальникам.

- Бажаю спортсменам витримки і удачі. Ми сподіваємося, що “Тилігул-2019” стане яскравим і цікавим, а наші гонщики вкотре підтвердять свій високий статус”, - наголосив в ході свого виступу народний депутат України М.Л. Скорик.

Вітали учасників заходу депутат Одеської обласної ради К.А. Хачатрян і голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

 В.Л. Купченко вручив Подяку Одеській обласній федерації спортивного туризму (Президент А.В.  Павлов) за високу професійну організацію та проведення Відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул – 2019» в с. Стрюкове Миколаївського району Одеської області.  А також вручив подяку вручено і депутату Одеської обласної ради К.А. Хачатряну  за підтримку та сприяння в проведенні Відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул – 2019» в с. Стрюкове Миколаївського району Одеської області.

Урочистий старт змагань екіпажів позашляховиків з тріалу та GPS-орієнтування відбувся на  площі біля Стрюківського сільського будинку культури. Поки позашляховики - і чисто вимиті і нібито “просто з бездоріжжя” - стояли рядочком на площі, дорослі фотографували на ній своїх дітей і один одного. Техніка викликала чималий інтерес, оскільки її не так часто побачиш наживо. Після урочистого старту автівки вирушили за село і там вже стартували по-справжньому.

Краще оснащений джип легше долає бездоріжжя, переконують справжні чоловіки.

 -Не має значення, як виглядає машина зовні, а основне чим оснащена всередині – посилюються агрегати, встановлюють потужні двигуни, професійну лебідку, спортивну підвіску, спеціальні диски та гуму на колеса, - каже учасник змагань наш земляк Віталій Мартинюк.

А подивитися тут і справді було на що. Здавалося б, що таке для транспортного засобу якихось 1500-метрів? Звісно, коли йдеться про асфальтовану дорогу, то таку відстань навіть водій-початкі- вець на невеликій швидкості подолає за досить швидкий проміжок часу. А якщо перед тобою звивиста дистанція, з багатьма крутими поворотами і до того ж на ній є численні перешкоди у вигляді трясовини та глибоких западин, які треба долати мало не під прямим кутом? Ось де місце, аби випробувати свою майстерність водіння.

Звичайно ж, на фоні гарної природи розмістилися ділянки для екіпажів, які треба було пройти за певний час. Ці зони представляли собою штучно створені перепони, які під керівництвом пілота та штурмана, необхідно було подолати автомобілю. Це дійсно вражаюче видовище боротьби з собою, природою та створеними умовами. Техніка втрачала рівновагу, деякі джипи застрягали в ямах і звичайно ж викарабкувалися з них, доводячи свою силу та потужність.

Дружня атмосфера, яка там вирувала, допомагала учасникам долати будь-які складнощі та перепони на шляху до мети.

На цікаве та видовищне шоу зібралося чимало глядачів — від малого до великого.

Того дня, дійсно, на «Паничанських» плавнях ніде було яблуку впасти як від тих, хто прийшов вболівати, залишивши вдома невідкладні господарські справи, і тих, хто брав безпосередню участь у справжньому  авторалі.

- Як на мою думку, то  місць, придатних для цього, у нашому районі вистачає,- зазначив голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

Неймовірний драйв, адреналін та захоплення дійством – саме такі емоції відучували учасники змагань відкритого Кубку Одеської області зі спортивного автотуризму «Тилігул - 2019».

Справжнє автомобільне дійство, за яким спостерігали більше декількох сотень глядачів, надовго залишиться у пам’яті учасників і вболівальників.

Цього ж дня відбувалися змагання з трофі-рейду (орієнтування на місцевості), які не менш важливі та хвилюючі для учасників. Можливості спостерігати за проходженням цих завдань (маршрут охоплював пересічену місцевість і тривав 30 км) у глядачів уже не було, тому що учасники роз’їхались по різним точкам, шукаючи відповідні координати. Наступного дня відбулося визначення переможців, нагородження та вручення призів.

Такі змагання пройшли вперше в нашому районі і сподіваємось що не востаннє.

DSCF1563


DSCF1571


DSCF1582


DSCF1550


DSCF1644

 

7 квітня в Левадівці відбулося свято С.Олійника

Цьогорічної весни 7 квітня в Левадівку на свято завітали: голова Миколаївської районної ради В.Л.Купченко; голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька; голова Левадівської сільської ради О.А. Котвіцький; донька С.І.Олійника, проректор Національної музичної академії України ім.Петра Чайковського, секретар правління національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. Миколи Лисенка, доктор філософії - Леся Степанівна Олійник; заслужений артист України, лауреат премії ім. Степана Олійника - Ігор Чепіль з м.Івано-Франківськ; лауреати премії ім.Степана Олійника, поет Пилип Юрик і журналіст Віра Юрик з м. Запоріжжя; народний артист України, лауреат премії ім.Степана Олійника Анатолій Демчук з м.Київ; лауреат Міжнародних конкурсів, магістр Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського  Тетяна Шевчук; лауреат премії ім.Степана Олійника 2019 року Леонід Куций з м.Вінниця; поет, письменник, перекладач, член Національної Спілки письменників України, лауреат премії ім. Степана Олі- йника, та “Українська мова - мова єднання”, автор книг про Степана Олійника: «Жарти не з олiйницi» та «Левада віршів»  Бошков Віталій зі своєю дружиною Бошковою Олександрою; педагог, поетеса, громадська діячка, старший викладач в Одеському обласному інституті удосконалення учителів, відмінник освіти України, член Національної Спілки письменників України, автор кількох поетичних збірок, лауреат премії ім. Василя Стуса, лауреат премії «Івана Мазепи»  за книгу історичних поем «Імена» Галина Могильницька; письменник, мовознавець, просвітянин, громадський діяч, член Національної Спілки письменників України, лауреат премії Павла Тичини Олекса Різників; поетеса, педагог, автор кількох поетичних збірок, призер конкурсу «Талановита молодь Одещини 2011», переможець літературного конкурсу «Бессарабська ліра», член Національної спілки письменників України Ірина Тома; журналіст, лауреат премії ім. Степана Олійника Юрій Федорчук.

Захід проходив в Левадівському сільському будинку культури.

Традиційно донька поета - сатирика, Леся Степанівна Олійник ділилася спогадами про свого незабутнього батька:               - Він був надзвичайно доброю, мудрою, щирою й дуже сердечною людиною. Батько говорив: «Я тому пишу сатиру, що ніжно лірику люблю». Він обожнював рідне село, земляків. Багато разів я спостерігала, як поводився Степан Іванович із людьми – незалежно від того, чи то був іспанський король, чи міністр, чи проста листоноша тьотя Клава. Із усіма він був абсолютно рівний, спокійний. Це була благородна постать, людина, яка, навчаючи чи виховуючи, ніколи не підвищувала голос. Для мене особисто найбільше покарання було, коли він замовкав. Я тоді воліла, щоб він краще накричав на мене. Вірші батька просякнуті любов’ю до людей. Навіть критикуючи людські вади, які хотів викорінити, він намагався робити це, не ображаючи своїх героїв, возвеличуючи людину…

Цьогорічними лауреатами премії Степана Олійника стали: Леонід Куций  (м. Вінниця) та Василь Савчук (м. Бережани).

Голова Левадівської сільської ради О.А. Котвіцький теж вітав земляків зі святом, а також зазначив, що заслуженому художнику України, викладачу Одеського театрально-художнього училища, члену спілки художників України, члену спілки театральних діячів України, нашому земляку М.М. Вилкуну  присвоєно звання «Почесний громадянин села Левадівки» та передав для Миколи Митрофановича па-м‘ятний знак до цього звання.

Чудовий настрій та море позитивних емоцій подарували своїми виступами гості-артисти, а також аматори місцевої сцени: Людмила Деркач-пісня «Село моє», гурток Миколаївського Будинку дитячої та юнацької творчості «Найкращі українці» (художній керівник Чернуха Л. П.)- танець «Хлопці зеленоокі», Белік Анастасія - гумореска С.Олійника «Касирка», Стеценко Ірина - пісня «Мамина калина», хореогра-фічний колектив «Найкращі Українці» (художній керівник Чернуха Л. П.) Миколаївської дитячої музичної школи -  танці «Чунга-чанга» та «Я господиня», вокальний колектив «Дивограй» (Переселенський НВК)- пісня «В Одесі на Деребасивській», хореографічний колектив Левадівського СБК «Світанок» (художній керівник Деркач Людмила) – танець «Сім сорок», вокальний колектив «Зорецвіт» ( Левадівка)- пісня «А мій милий вареничків хоче».

Далі заслужений працівник культури України, завідуюча меморіального музею С.Олійника Валентина Панкова провела для гостей «Степанової весни» традиційну змістовну екскурсію залами музею, розповідаючи про славетного земляка.

Всі учасники цьогорічної «Степанової весни» також мали змогу відвідати виставку робіт М.М. Вилкуна і виставку художніх робіт  вихованців Левадівського НВК та вихованців гуртка “Юний технік” БДЮТ.

Завершилося святкове дійство традиційним пригощанням гостей свята.

 DSCF1204


DSCF1234


DSCF1266


DSCF1273


DSCF1367

4 квітня на базі ДНЗ “Ісаєвський професійний аграрний ліцей” відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”

4 квітня на базі ДНЗ “Ісаєвський професійний аграрний ліцей” відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед  учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”.

На конкурс було запрошено голову Миколаївської районної ради В.Л. Купченка.

Конкурс розпочався з вітального слова до його учасників директора «ІПАЛу» С.А. Ісаєнка.

- Мета конкурсу - підвищення пізнавальної активності учнів в оволодінні професією, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, реалі- зації здібностей талановитих учнів, підвищення рівня професійної підготовки, поглиблення та удосконалення знань новітньої техніки та технологій, освоєння сучасних методів праці, сприяння підготовці учнів до максимальної реалізації при практичному застосуванні своїх знань, умінь та навичок з професії-, наголосив С.А. Ісаєнко.

Далі слово надали голові районної ради В.Л. Купченку.

Віктор Леонідович побажав  учасникам невичерпної енергії, наснаги, творчих здобутків, удосконалення своєї майстерності.

– Наш район є аграрним і проведення таких заходів створює атмосферу здорової конкуренції, активізує творчу діяльність, сприяє вдосконаленню професійної майстерності, підвищенню рівня підготовки майбутніх робітників та піднімає престиж робітничих професій,- підкреслив голова районної ради.

До привітань приєднався і голова журі, головний спе-ціаліст сектору агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів відділу економічного та агропромислового розвитку Миколаївської райдержадміністрації В.В. Козаченко.

  У заході взяли участь 14 переможців з навчальних закладів області – ДНЗ: Захарівський професійний ліцей, Ананьївський професійний аграрний ліцей, Суворовський професійний аграрний ліцей, Одеський центр професійно-технічної освіти, Подільський професійний ліцей, Старокозацький професійний аграрний ліцей, Арцизький професійний аграрний ліцей, Лиманський професійний аграрний ліцей,  Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище, Цебриківський професі- йний аграрний ліцей, Ісаєвський професійний аграрний ліцей, Березівський професі- йний аграрний ліцей, Балтське та Кодимське відокремлені спеціалізовані відділення Північного центру професійної освіти

Конкурс складався із двох турів: теоретичного і практичного.

І (теоретичний) тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів:«Трактори», «Сільськогосподарські машини», «Комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Правила дорожнього руху», «Агротехнологія», «Охорона праці» і включав:

– виконання тестових завдань на персональному комп’ютері;

– розв’язування кросворду.

Завдання ІІ (практичного) туру полягало в перевірці навичок і вмінь оранки землі на тракторах МТЗ-80/82 з начіпним плугом ПЛН – 3-35 і включав наступні завдання:

-І завдання – регулювання начіпної системи трактора та регулювання плуга на задану глибину оранки;

-ІІ завдання – керування трактором та оранка земельної ділянки.

Оцінювали роботу учасників конкурсу члени журі: головний спеціаліст сектору агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів відділу економічного та агропромислового розвитку Миколаївської райдержадміністрації –  Козаченко  В.В., методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області – Черепян Тетяна Іванівна, Директор ТОВ «Ісаєвська МТС» – Албул А. Ю., голова фермерського господарства «Олімп» – Грищенко А. Б., голова фермерського господарства «Стимул» – Селіхов В. В.

Техніку для конкурсу надали аграрії:Грищенко А.Б., Юрко І.О.,Кіструга В.А.,Албул А.Ю.,Селіхов В.В., Черненко С.Ю.,Грунь О.Т., Щебетанюк О.В.,Велікий І.І.

На підставі спільного рішення оргкомітету й журі ІІ етапу обласного конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва” - переможців конкурсу було нагороджено дипломами Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації: першого ступеня – Семенідо Олександра Валерійовича, учня ДНЗ Старокозацький професійний аграрний ліцей; другого ступеня – Божинського Павла Віталійовича, учня ДНЗ  Ісаєвський професійний аграрний ліцей; третього ступеня- Тіткова Володимира Володимировича, учня ДНЗ Татарбунарське професійно-техні- чне аграрне училище. Також переможці отримали цінні подарунки - набори інструментів від спонсорів конкурсу А.Б. Грищенка, А.Ю. Албула, В.В. Селіхова.

-Конкурс професійної майстерності довів, що молоде покоління не боїться роботи на землі, не цурається хліборобської долі, а учасники конкурсу – надія та майбутнє України! Цей захід дав змогу учням перевірити свої фахові знання та вміння. Хочу подякувати усім хто надав допомогу у його проведенні,- підсумував директор Ісаєвського професійного аграрного ліцею С.А. Ісаєнко.

Після змагань господарі заходу пригостили всіх святковим обідом.


DSCF1179


DSCF1037


DSCF1052


DSCF1084


DSCF1053


DSCF1074

28 березня відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці визволення Миколаївського району від фашистських загарбників

День визволення району, як і День Перемоги загалом, це свято зі сльозами на очах. Це день, коли згадують усіх, причетних до тієї великої події, а більшість із них, на жаль, вже немає серед живих.

Уже 75 весна відділяє нас від того щасливого і радісного дня, коли воїни Радянської Армії звільнили Миколаївський район від фашистських загарбників. 

З того часу дата 28 березня стала важливою історичною подією і для наступних поколінь тих, хто пережив тяжке воєнне лихоліття, хто на собі відчув тягар неволі. Щороку саме в ці березневі дні, до Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни у райцентрі, селах району лягають квіти та вінки на честь визволителів та земляків, що віддали своє життя, здобуваючи перемогу над ворогом.

28 березня у смт. Миколаївка біля Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці визволення Миколаївського району від фашистських загарбників та Всеукраїнської Естафети пам'яті "Слава визволителям України".

Віддати шану визволителям рідного краю прийшли голова Миколаївської районної ради В.Л.Купченко, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька, представники трудових колективів, учнівська молодь, воїни-афганці, громадськість.

До слова був запрошений  голова Миколаївської районної ради В.Л. Купченко.

-У цей день вітаю всіх жителів Миколаївського району з 75-ю річницею визволення від німецько-фашистських загарбників. З червня 1941 по вересень 1945рр. брали участь у боях на фронтах Другої світової війни близько 6360 наших земляків. До складу діючих армій в квітні 1944 року були призвані та пішли добровільно біля 6000 жителів району, на сьогодні це кожний другий житель у районі.  В оборонних боях 1941 року та при звільненні в 1944 році в районі загинуло 356 воїнів (при тому прізвища 156 бійців не встановлено). В районі загинуло 523 мирних жителі, 441 були вивезені на роботу до Німеччини та Румунії. З фронтів не повернулися на рідну землю 3077 воїнів - жителів району… Ця війна принесла гіркоту втрат чи не в кожну українську родину і сьогодні ми з вдячністю і шаною згадуємо рідних і близьких, усіх тих відчайдушних борців: батьків і дідів, хто ціною власного життя і здоров’я подарував нам і нашим дітям майбутнє. Тому я дякую кожному присутньому за вашу небайдужість, адже допоки ми пам’ятатимемо - допоки буде жити світла пам’ять про них. Пам`ятаймо наших героїв - визволителів, наших земляків прославленого командира дивізії, полковника Власова Михайла Марковича, удостоєного звання Героя Радянського Союзу за доблесть і відвагу, проявлені при форсуванні Дніпра і визволенні України, безстрашного зенітника, старшого сержанта Губу Даниїла Хрисановича, який став Героєм Радянського Союзу за подвиги під Берліном, Героя Радянського Союзу Дороша Юрія Парфентійовича, повних кавалерів ордена Слави Василі Кирила Трохимовича та Больбота Павла Пантелейовича, Прокопенка Миколу Івановича та інших. Ми маємо пам’ятати усіх, хто загинув у ті трагічні роки. Їх історична перемога над нацизмом дала мир і свободу народам, взаєморозуміння і розвиток демократії, що нині є дорогоцінними надбаннями усього людства. Слава воїнам-визволителям! Слава тій землі, що народила їх! Слава Україні! - наголосив Віктор Леонідович.

До вітань приєднався голова організації ради ветеранів Миколаївського району В.Ф.Школенко.

- Дорогі ветерани Другої світової війни, працівники фронту і тилу, вдови та діти війни, жителі району! У цей день, 75 років тому, наша земля була остаточно звільнена від фашистських загарбників. Усі ми, старі й молоді, пишаємося подвигом визволителів нашої країни. Пам’ять про цей подвиг ми маємо берегти та передавати нашим дітям і онукам. З Україною пов’язані основні події найстрашнішого в історії людства воєнного протистояння. Саме тут вирішувалася подальша доля війни в Європі, доля Перемоги. Страшні випробування випали на долю вашого покоління. Нищівний вал бойових дій двічі прокотився українськими землями, не оминувши жодного міста, містечка, села. Протягом тих трагічних днів і ночей Україна була ареною смертельних битв. Ті, хто кував перемогу – для нас символ стійкості й оптимізму, любові до рідної землі й служіння народу. Ваш героїчний шлях – це невичерпне джерело нашого натхнення, сили духу й віри в щасливе майбутнє Української держави. Хай завжди на вільній українській землі будуть мир і злагода,- підкреслив В.Ф. Школенко.

Також Віктор Федорович зачитав звернення від голови організації ветеранів Одеської області Л.П. Лейфури.

У виконанні хору аматорів місцевої сцени прозвучали пісні: «Степом, степом…», «Вперед, українці, вперед!», «Біля тополі».

Цього року Україна відзначила 30-річчя виведення військ із Афганістану. Воїнам-афганцям, які були запрошені на святкування з нагоди 75-ї річниці визволення Миколаївського району від фашистських загарбників, голова Миколаївської районної державної адміністрації Л.А. Висоцька вручила  медаль «30 років з Дня виведення військ з Афганістану».

 Згідно клопотання голови Одеської обласної державної адміністрації М.В. Степанова цією почесною нагородою відзначено наших земляків, воїнів-афганців: Артюха А. Ф., Безимяного В. О.,Полянського С. М., Потопейка В.В., Федченка О. Ю. Болобошенка І. Г.,Вікулова П. М., Макрія А. С.,Галака С. М., Коломійчука П.К., Шевчука Д. Г., Готру А. М., Лялюка С. С., Поліщука С. Д., Веремія А. Г., Городничого В. І., Геніха В. К., Хруща С. В., Черненка С. Ю., Грекула А. В., Деркача А. М., Деркача П. В. Деркача В. В., Соколенка О. В., Білоуса М. А., Федорука В. А., Чабана В. П., Чумаченка В. М., Гарбуза С. Я., Борщенка П. В., Мунтяна Ю. В., Тарабанова С.М., Фізіка А. В., Пипка О В., Дзюбенка О.В.,Папку А. В., Сторожука В. П., Ценцова В. I.,Шаповалова С. В., Костіна В.М., Війницького В. Ф., Гриньова С. В.,Мельникова П. I., Осіпенка I. В., Сізоченка А. М., Тимусяка А. В.

Присутні схилили голови перед тими, хто боронив країну від ворога у роки Другої світової війни, хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу вшанували пам'ять полеглих у боротьбі за рідну землю.

DSCF0917


DSCF0954


DSCF0889


DSCF0963


Служба автомобільних доріг

Изображение

XXVI сесія Миколаївської районної ради

15 березня відбулося пленарне засідання чергової XXVI сесії Миколаївської районної ради VII скликання під головуванням голови районної ради В.Л. Купченка.

В роботі сесії взяли участь депутати районної ради, голова районної державної адміністрації Л.А. Висоцька, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації і територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільські  і селищний голови, заступник керівника Лиманської місцевої прокуратури Л.О. Нейков та депутат Одеської обласної ради І.В. Єрьоменко.

Традиційно прозвучав Державний Гімн України.

На початку пленарного засідання голова районної ради Віктор Купченко від імені усіх присутніх привітав депутатів, які у міжсесійний період відзначали свої дні народження: Шляхового І.М., Яцишина Я.В., Андросюк Л.М. Гаврилюк Т.А. Після цього голова районної ради ознайомив присутніх з порядком денним.

 На розгляд XXVI сесії районної ради було винесено 20 основних питань, які, відповідно до регламенту роботи Миколаївської районної ради, попередньо детально розглядалися та вивчалися на засіданнях президії та постійних комісіях райради.

Першим депутати розглянули питання та прийняли рішення про визнання повноважень депутата Миколаївської районної ради VII скликання у багатомандатному виборчому окрузі від Територіальної організації політичної партії «Опозиційний блок» - Павловського М.М.

Далі прийняли відповідне рішення з питання «Про виконання рішення районної ради від 22 грудня 2017 року № 145 «Про затвердження Програми соціально – економічного та культурного розвитку Миколаївського району на 2018 рік».

Про виконання районного бюджету Миколаївського району за 2018 рік інформував начальник фінансового управління Миколаївської районної державної адміністрації В.О.Дяченко.

Традиційно районні обранці внесли зміни до рішення районної ради від 21 грудня 2018 року № 228 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2019 рік»  (більш детально за посиланням http://mikolaivka-rada.odessa.gov.ua/).

Про стан законності, боротьби із злочинністю та результати діяльності

 Комінтернівської місцевої прокуратури на території Миколаївського району Одеської області у 2018 році інформував заступник керівника Комінтернівської місцевої прокуратури Л.О. Нейков, депутати взяли його інформацію до відома.

Також депутати прийняли рішення з таких питань: про надання дозволу опорному закладу «Миколаївська загальноосвітня школа I-III ступенів» на передачу в оренду частини приміщення та спортивного залу будівлі школи; внесли зміни до рішення районної ради № 112 –VII  від 16.08.2017 року  «Про затвердження районної цільової програми національно –патріотичного виховання дітей та молоді Миколаївського району на 2017 – 2020 роки. Затвердили на сесії і районну програму розвитку освіти Миколаївського району на 2019 – 2021 роки; прийняли рішення: про перейменування Шабельницького навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад»; про створення комунальної установи «Інклюзивно – ресурсний центр» Миколаївської районної ради Одеської області; про створення комунального закладу позашкільної освіти «Миколаївська дитяча музична школа» Миколаївської районної ради Одеської області; про надання згоди закладам загальної середньої освіти Миколаївського району на виготовлення кадастрових номерів на земельні ділянки; внесення змін до рішення районної ради від 22 серпня 2017 року № 120 «Про затвердження районної програми по локалізації та ліквідації амброзії полинолистної на території Миколаївського району протягом 2017 – 2022 років»; про створення комісії з прийняття легкового автомобіля Renault DUSTER VIN F1HJD40161988232 зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області до спільної власності територіальних громад сіл, селища Миколаївського району. Депутати надали дозвіл КНП «Миколаївська центральна районна лікарня» на передачу в оренду частини приміщення хірургічного відділення обласній лікарні, а також внесли зміни і доповнення до рішення районної ради від 21 грудня 2018 року № 223 «Про затвердження програми підтримки органів виконавчої влади Миколаївського району на 2019 рік». Не прийняли більшістю голосів депутати лише рішення про погодження скорочення посад комунального некомерційного підприємства «Миколаївська центральна районна лікарня».

На сесії прийнято рішення звернутися до Генерального прокурора України, голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ України, голови Національної Поліції України, Міністра екології та природних ресурсів України,в.о голови Держгеокадастру України, прокурора Одеської області, начальника Служби безпеки України в Одеській області, начальника ГУНП в Одеській області,  начальника Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, народного депутата України Фурсіна І.Г., депутата Одеської обласної ради Єрьоменка І.В. щодо припинення видобутку піску в промислових масштабах на лівому березі р.Тилигул між селами Левадівка та Андрієво-Іванівка на території Левадівської сільської ради Миколаївського району, Одеської області.

Текст звернення подається

На території Левадівської сільської ради Миколаївського району, Одеської області невстановлені особи, здійснюють незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення та здійснюють порушення правил охорони вод, тим самим вчиняють злочини в сфері природоохоронного законодавства.

Так, в серпні 2018 року невідомі особи відкрили два масштабні, на десятки гектар, піщані кар’єри на лівому березі р.Тилигул поблизу села Каховка, між селами Левадівка та Андрієво-Іванівка , Миколаївського району  і почали із застосуванням сучасної техніки щодня вивозити тисячі тон піску. Тим самим, наносячи як економічну так і екологічну шкоду громаді. Наприкінці зими, діяльність з видобутку піску відновилась знову. Багатство громади у виді природного ресурсу – піску, просто розкрадається сотнями тисяч тонн, громаді району завдаються мільйонні збитки , ще й до того екологічна шкода,  так як це може призвести до обміління криниць в прилеглих селах і може виникнути проблема з забезпеченням питною водою.

Просимо Вас, вжити заходів щодо припинення можливо незаконної діяльності даних кар’єрів та вжиття заходів по притягненню до відповідальності осіб, котрі організували цю діяльність. А також, просимо окремо дати правову оцінку надання у власність по 2 га для ведення особистого селянського господарства чотирнадцяти особам з слідуючими кадастровими номерами земельних ділянок : 5123582200:01:001:0372, 5123582200:01:001:0373, 5123582200:01:001:0374,5123582200:01:001:0375, 5123582200:01:001:0376, 5123582200:01:001:0377, 5123582200:01:001:0378, 5123582200:01:001:0379, 5123582200:01:001:0380, 5123582200:01:001:0381, 5123582200:01:001:0382, 5123582200:01:001:0383, 5123582200:01:001:0384, 5123582200:01:001:0385,  на лівому березі р.Тилигул поблизу села Каховка , між селами Левадівка та Андрієво-Іванівка, де функціонує один з вищевказаних кар’єрів,  та розглянути можливість позбавлення права власності у зв’язку з порушенням цільового призначення, а також можливих порушень в процесі оформлення права власності на вищевказані ділянки, так як вони розташовані на березі р.Тилигул.

   Враховуючи викладене, просимо правоохоронні органи внести відповідні відомості до ЄРДР  та розпочати досудове розслідування за вказаними фактами.

  З повагою,

Депутати Миколаївської районної ради Одеської області

На цьому сесія вичерпала свою роботу.

DSCF0843


DSCF0850


DSCF0844

 

22 березня святкуємо Всесвітній день води

Вода є життєво важливим ресурсом, її запаси скорочуються і кожен може допомогти!

Вода - колиска життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот - рослин, тварин, бактерій і інших. Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікального речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.

Вода потрібна нам кожного дня - ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, миття, охолодження, нагрівання й майже на кожному етапі виробництва товарів. Хоча понад 70% поверхні Землі вкрито водою, тільки близько 3% цієї води є прісними. Тільки третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Таким чином, річки і озера містять всього лише близько 0,3% прісної води світу.

Водна криза в світі

Для людини дуже важливо пити чисту воду - це одна з основних складових здоров'я, як і чисте повітря, здорова їжа і фізична активність.

Зараз стає очевидним, що ми споживаємо дуже багато води, більше, ніж Планета може відновити і очистити.

Понад мільярд людей на планеті не мають доступу до чистої питної води і ще 2.6 мільярда відчувають нестачу води для потреб гігієни. Більшість з них живуть в бідних країнах. В Африці, наприклад, більше половини населення страждають від 6 серйозних хвороб, пов'язаних з водою. Від цих хвороб гинуть мільйони дітей по всьому світу. На думку експертів політичні конфлікти наступного століття будуть пов'язані зі скороченням запасів питної води.

За прогнозами вчених до 2025 року дві третини населення Землі відчуватимуть нестачу чистоїводи.
В Україні ми схильні думати, що брак питної води - проблема інших далеких країн. Але це не так. Хоча ми ще не відчуваємо цього щодня, тиск на наші прісноводні запаси і навколишнє середовище збільшується. До того ж, майже у всіх регіонах країни ми бачимо жахливе забруднення водойм, які забезпечують наші міста і села питною водою. Погане очищення і хлорування водопровідної води ставлять під загрозу наше здоров'я. Зміна клімату спричиняє додатковий тиск на наші водні запаси.

А який твій водний слід?

Чи замислювався ти над тим, скільки води ти випиваєш на день? А скільки води ти «з'їдаєш», «одягаєш» або використовуєш іншим способом?
            Кожен продукт, який ми купуємо, від футболки, шматка хліба до електроприладів вимагає воду для виробництва. Візьмемо, наприклад, твою футболку. Тут ми повинні врахувати воду, необхідну для вирощування бавовни, а також воду, використану в процесі виробництва і фарбування. Таким чином, виробництво однієї футболки вимагає 2700 л води. Кількість води, яка використовується для виробництва продукту, називається Водним слідом продукту. Таким же чином ми можемо підрахувати Водний слід країн, компаній і окремих людей. Середньостатистичний Водний слід по світу становить 1240 м3 на людину на рік. Водний слід країни розраховується за кількістю води, використаної для виробництва всіх товарів, які споживають жителі країни, в тому числі імпортних. Тому очевидно, що економічно розвинені країни мають значно більший Водний слід, ніж бідні.

Можливі рішення проблеми:

Охорона цінних природних територій - створення заповідників - природні системи забезпечують природне очищення і збагачення води.

Відновлення річок і плавнів. Останні дуже важливі, адже вони діють як природний фільтр, допомагаючи очищенню водойм. Крім того, плавні є «дитсадками» для багатьох промислових видів риб та інших цінних видів тварин і рослин. А не так як в Миколаївському районі порозорювали всі русла річок та … .

Гарне очищення стічної води в промисловості і в побуті (сучасні фільтри, забір води нижче точки скидання зобов'язує промисловість добре очищати стічні води). А не так як в Миколаївці, що з Лікарні, що з багатоквартирних будинків увесь непотріб тече в р. Чічіклію.

Висадка дерев і охорона лісів. Дерева та інші рослини сприяють очищенню води, підвищуютьвипаровування, є природним захистом від паводків, так як поглинають частину води, яка випадає з опадами.

      Зменшення Водного сліду людей шляхом більш раціонального використання води і зменшення споживання, особливо в розвинених країнах.

Використання безфосфатних миючих засобів, тому що фосфати викликають цвітіння водойм і, як наслідок, замори риби.

Корисні поради «як зберегти воду?"

 • Менше води. Ти можеш просто використовувати менше води в повсякденному житті або знизити свій Водний слід, зменшуючи загальне споживання товарів.
 • Регулярно перевіряй крани в своєму будинку. Один кран, що протікає, призводить до втрат 75 літрів води на день. Це буде 2250 л на місяць, що дорівнює 20 повним ванн.
 • Вимикай кран, поки чистиш зуби.
 • Приймай душ замість ванни.
 • Їж менше м'яса.
 • Використовуй безпечні миючі засоби.
 • Не використовуй туалет як сміттєвий бачок.
 • Не купуй зайвого. Не купуй того, що тобі не дуже треба. На виробництво кожного товару витрачається значна кількість води. Те ж стосується і продуктів в твоєму холодильнику - не купуй зайвого і завжди доїдай їжу в своїй тарілці! 
 • Для поливу - дощова вода. Збирай дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду і городу.
 • Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році. В цей день в різних країнах проводяться заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Мета цієї роботи - привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття. Розроблена спеціальна Програма дій на ХХІ століття, метою якої є забезпечення кожного жителя нашої планети чистою питною водою. 
  Кожного року День Води присвячується певній темі
  , а цього року тема «Вода для Всіх».
22.03.19


 

01 березня відбулися засідання постійних комісій районної ради

01березня відбулися засідання постійних комісій Миколаївської районної ради.

 

На  них депутати  попередньо детально розглянули питання, які були раніше винесені  на президію районної ради та включені до порядку денного чергової XXVІ сесії Миколаївської  районної  ради.  Далі на спільному засіданні у кабінеті голови районної ради В.Л. Купченка голови постійних комісій поінформували про зроблені висновки та рекомендації з профільних питань порядку денного чергової сесії.

Згідно  рекомендацій  профільних комісій для розгляду на пленарному засіданні XXVІ сесії  райради, яка відбудеться  15 березня запропоновано на розгляд  14 основних питань.

DSCF0839


DSCF0835


22 лютого відбулося засідання президії районної ради

22 лютого відбулося засідання президії Миколаївської районної ради. Провів його голова районної ради Віктор Купченко. У роботі засідання взяли участь голова районної державної адміністрації Лариса Висоцька, керівник апарату райдержадміністрації Любов Будугай, голови постійних комісій районної ради, члени президії, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

      Члени президії розглянули ряд питань, що заплановані та внесені на розгляд чергової сесії райради: про виконання рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №145 «Про затвердження Програми соціально –  економічного та культурного розвитку Миколаївського району на 2018 рік»; про виконання районного бюджету Миколаївського району за 2018 рік;  про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 21 грудня 2018  року № 228 «Про районний бюджет Миколаївського району на 2019 рік»; про стан законності, боротьби із злочинністю та результати діяльності Комінтернівської місцевої прокуратури на території Миколаївського району  Одеської області у 2018 році; про надання дозволу опорному закладу «Миколаївська загальноосвітня школа I-III ступенів» на передачу в оренду частини приміщення та спортивного залу будівлі школи; про внесення змін до рішення районної ради № 112 –VII  від 16.08.2017 року  «Про затвердження районної цільової програми національно –патріотичного виховання дітей та молоді Миколаївського району на 2017 – 2020 роки»; про затвердження районної програми розвитку освіти Миколаївського району на 2019 – 2021 роки; про перейменування Шабельницького навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад»; про створення комунальної установи «Інклюзивно – ресурсний центр» Миколаївської районної ради Одеської області; про створення комунального закладу позашкільної освіти «Миколаївська дитяча музична школа» Миколаївської районної ради Одеської області; про надання згоди закладам загальної середньої освіти Миколаївського району на виготовлення кадастрових номерів на земельні ділянки; про надання згоди на безоплатне прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області до спільної власності територіальних громад сіл, селища Миколаївського району комп’ютерного обладнання; про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 07.03.2018 року № 162 «Про припинення юридичної особи Дружелюбівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Миколаївського району Одеської області»; про внесення змін до рішення районної ради від 22 серпня 2017 року № 120 «Про затвердження районної програми по локалізації та ліквідації амброзії полинолистної на території Миколаївського району протягом 2017 – 2022 років».

DSCF0826


DSCF0819


DSCF0822

Календар новин

<< < Липень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31